+05306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Vajina Kaşıntı Tedavisi

vajina kaşıntısı tedavisi

Vajinal kaşıntı kadınların en çok şikâyetçi olduğu konulardan bir tanesidir. Vajinal kaşıntının birçok sebebi vardır. Bu sebepleri bilerek doğru tedavi yöntemi ile kurtulabilirsiniz. Vajinal kaşıntının nedenleri arasında dış etkenler bulunmaktadır. Vajinal bölgenin temizliğine dikkat edilmediği zaman mantar oluşmaktadır. Oluşan bu mantar genital bölgede kaşıntıya sebep vermektedir. İçten gelen birkaç sebep de vajinal kaşıntıyı oluşturmaktadır. İdrar yolları enfeksiyonu akıntı yaparak vajinal kaşıntıya sebep veriyor. Doğru bir tedavi olmak istiyorsanız ilk olarak vajinal kaşıntının sebebinin bulunması gerekiyor. Vajinal kaşıntı insan hayatına olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Kadınları psikolojik ve ruhsal olarak etkilemektedir. Sürekli bir kaşıma isteği olduğu için toplumdan uzaklaşıyorlar.

Vajinal Kaşıntı Tedavisi

Vajinal kaşıntılar tedavi edilmesi mümkündür. Vajina kaşıntının tedavi edilmesi için ilk olarak vajinal hastalığın sebebi bulunmalıdır. Uzman bir kadın doğum doktoruna giderek kaşıntının nereden kaynaklandığını bulabilirsiniz. Size yapılmış olan birkaç test sayesinde kaşıntı sebepleri bulunmaktadır. Doktorunuz bu sebeplere dayanarak sizlere birkaç tedavi yöntemi belirlemektedir. Bu tedavi yöntemlerini uyarak sağlığımıza kısa sürede kavuşabilirsiniz. Vajinal kaşıntı tedavisinde dikkat etmemiz gereken birkaç kural vardır.

 • Vajinal kaşıntı sebebi kesin olarak bulunmalı
 • Vajinal temizlik kurallarına uymanız gerekiyor
 • Doktorunuzun belirlemiş olduğu tedavi yöntemini bırakmadan yapmalısınız
 • Pamuklu, hijyenik ve antialerjik iç çamaşırları tercih etmelisiniz

Vajinal İlaçlar Ve Kremler Kurtarıcı

Vajinal kaşıntınız olduğu zaman, doktorumuzun vermiş olduğu her türlü hap ve kremleri kullanmanız gerekmektedir. Kremler sayesinde kaşıntınız birkaç güne geçecektir. Vajinal bölgemizde mantar sorunu var ise kesinlikle mantar tedavisi olmanız gerekmektedir. Çünkü mantar sürekli tekrarlayan ve sürekli gelişebilen bir hastalıktır. İnsan hayatını olumsuz yönde etkilediği için kadınların korkulu rüyasıdır. Mantar tedavisi olurken kullanacağınız ilaçlar kaşıntıyı engellemeye yetecektir. Bu yüzden kadın doğum uzmanları size tavsiye etmiş olduğu ilaçları saatinde ve düzenli bir şekilde kullanarak vajinal kaşıntıyı geçirebilirsiniz. Kesinlikle hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vajinal kaşıntıların altında her zaman için temizlik konusu yatmaktadır. İyi bir tedavi sürecinin ardından günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Bitkisel Yollar İle Tedaviler

Vajinal kaşıntıları bitkisel yolla geçirmeniz de mümkündür. Fakat bu alternatif tıp olduğu için kesinlikle uzman bir kadın doğum doktorundan ilk olarak muayene olmanız gerekmektedir. Alternatif tıp her zaman için yardımcıdır. Maydanoz suyu içerek gebeliğiniz yok ise İdrar yolu enfeksiyonundan kurtulabilirsiniz. İdrar yolu enfeksiyonundan kurtulmanız da kaşıntılarının azalmasına yardımcı olacaktır. Çay ağacı yağı ile genital bölgenizi masaj yapabilirsiniz. Yüksek mikrop öldürücü özelliği ile bakterilerin oluşmasını azaltacaktır.

Vajinal kaşıntı kadınların en çok şikâyetçi olduğu konulardan bir tanesidir. Vajinal kaşıntının birçok sebebi vardır. Bu sebepleri bilerek doğru tedavi yöntemi ile kurtulabilirsiniz.
Hızlı İletişim ve Randevu
Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Vajinismus Tedavisi
 • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

 • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
 • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

 • Kızlık Zarı Dikimi
 • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

 • Jinekolojik Hastalıklar
 • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.