+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Nedir
Vajina Estetiği

Vajina estetiği, günümüzde yaygın olarak uygulanan estetik cerrahi alanlarından biridir. Vajina estetiği uygulanma sebepleri oldukça geniştir. Vajinal görünümdeki memnuniyetsizler ya da cinsel açıdan sorun yaratabilen durumlar sebebiyle vajina estetiğine başvurulabilir· Perineorafi veya himenoplasti (kızlık zarının onarımı) olan veya olmayan vajinal sıkılaştırma veya “vajinoplasti” (bazen “vajinal gençleştirme” olarak anılır). Kadınlar doğum sırasında vajinaya fiziksel travma yaşadıktan sonra benlik saygısı ve cinsel kimliğik konusunda güvenlerini yitirebilir. Vajinanın sıkılaştırılması ve onarılmasının kişisel ve samimi bir özelliği, kişisel değerini ve cinselliğini artırabilir.

 

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Perineorafi (vajinal açılımın onarımı)

Sıklıkla, vulvo-vajinal estetik prosedür isteyen kadınlar da aynı zamanda tamir edilebilen idrar kaçırma özelliğine sahiptir.

 

Labioplasti

Labioplasti. Bu işlem, büyütülmüş labia için “labial redüksiyon / güzelleştirme” dir. Göğüsler, burunlar ve diğer vücut projeksiyonları gibi kadınların labiyeleri küçük şeritlerden “fil kulağına” kadar her tür şekil ve boyutta gelirler. Ancak, labia bu aralıkta olduğu için, kişinin görünümüyle rahat olduğu veya aşırı büyüklüğünün sorun yaratmadığı anlamına gelmez. Kadınlar, iki nedenden ötürü, labiyalarındaki olası revizyon için danışma toplantısında beni görür: tıbbi ve estetik (veya ikisinin birleşimi).

 

Labiaplasty / labial redüksiyonun tıbbi nedenleri (labiyal boyutu azaltma / değiştirme ameliyatı) sıkı pantolon, spor, bisiklet veya diğer fiziksel aktivitelerle olan rahatsızlık veya tahrişi içerir. Birçok durumda, kadınlar geniş labyada doğarlar; Diğerleri doğum veya yaş ile bu durumu geliştirebilir. Estetik (güzelleştirme) nedenleri, benlik bilinci ve benlik saygısı konularını ve kendisini daha iyi görünmesi için heykel yapmak için bir arzuyu içerir. Dudak boyunu azaltmak için uygulanan cerrahi prosedür, genişletilmiş labiyanın ortasından bir kama çıkarmak ya da ortaya çıkan daha küçük “dudakları” doğrusal ve titizlikle yeniden biçimlendirmektir.

 

Vaginoplasty

Vaginoplasty. Bu prosedür, vaginanın gevşekliği için vajinanın sıkılıp yenilenmesini sağlar. Büyümüş bir vajina doğumdan sonra, özellikle birden fazla çocuktan sonra, büyük bir bebeğin vajinal doğumundan veya zor bir doğumdan sonra ortaya çıkan bir sorundur.

 

Vajina, perineum (vajinal açıklık) ve destekleyici kasların uzmanlaşmış cerrahi sıkıştırılması ve yenilenmesi vaginoplasti olarak adlandırılır. Artık yetişkin çocukları olan birçok kadın, “duygu” larını ve cinsel tatmini artırmak ve sahip oldukları cinsel tecrübeyi arttırmak için vajinal dokuların yenilenmesini istiyorlar.

 

Perineoplasti

Perineoplasti. Zor doğum veya doğumdan vajinal / perine yırtığı bir netice, sıkı giysilerin yanı sıra kendi kendine bilinç ve azalmış cinsel eğilime neden olabilen, alışılmadık “açık” bir vajinal boşluk oluşturabilir.

 

Yara izi veya gevşek açıklığı çıkarmak, perineü onarmak ve yükseltmek ve gerilen levator kasları birbirine daha yakın hale getirmek için yapılan plastik bir işleme perineoplasti denir.

 

Perineoplasti klinik yeniden yapılandırmada veya açık, rahatsız edici bir vajina için tek başına uygulanabilir ve sıklıkla bir vajinoplasti ile birleştirilir. Vaginal kozmetik cerrahinin bir parçası olan kadın cinsel organ cerrahisi zorlu cerrahi bir alandır ve diğer elektif cerrahi prosedürler kadar aynı saygı ve dikkatle yaklaşılmalıdır.
 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Genital Bölge Estetiği

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.