Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajina estetiği

Vajina Estetiği

Vajina estetiği, günümüzde yaygın olarak uygulanan estetik cerrahi alanlarından biridir. Vajina estetiği uygulanma sebepleri oldukça geniştir. Vajinal görünümdeki memnuniyetsizler ya da cinsel açıdan sorun yaratabilen durumlar sebebiyle vajina estetiğine başvurulabilir· Perineorafi veya himenoplasti (kızlık zarının onarımı) olan veya olmayan vajinal sıkılaştırma veya “vajinoplasti” (bazen “vajinal gençleştirme” olarak anılır). Kadınlar doğum sırasında vajinaya fiziksel travma yaşadıktan sonra benlik saygısı ve cinsel kimliğik konusunda güvenlerini yitirebilir. Vajinanın sıkılaştırılması ve onarılmasının kişisel ve samimi bir özelliği, kişisel değerini ve cinselliğini artırabilir.

Vajina estetiği nasıl yapılır?

  • Perineorafi (vajinal açılımın onarımı)

Sıklıkla, vulvo-vajinal estetik prosedür isteyen kadınlar da aynı zamanda tamir edilebilen idrar kaçırma özelliğine sahiptir.

  • Labioplasti

Bu işlem, büyütülmüş labia için “labial redüksiyon / güzelleştirme” dir. Göğüsler, burunlar ve diğer vücut projeksiyonları gibi kadınların labiyeleri küçük şeritlerden “fil kulağına” kadar her tür şekil ve boyutta gelirler. Ancak, labia bu aralıkta olduğu için, kişinin görünümüyle rahat olduğu veya aşırı büyüklüğünün sorun yaratmadığı anlamına gelmez. Kadınlar, iki nedenden ötürü, labiyalarındaki olası revizyon için danışma toplantısında beni görür: tıbbi ve estetik (veya ikisinin birleşimi).

Labiaplasty / labial redüksiyonun tıbbi nedenleri (labiyal boyutu azaltma / değiştirme ameliyatı) sıkı pantolon, spor, bisiklet veya diğer fiziksel aktivitelerle olan rahatsızlık veya tahrişi içerir. Birçok durumda, kadınlar geniş labyada doğarlar; Diğerleri doğum veya yaş ile bu durumu geliştirebilir. Estetik (güzelleştirme) nedenleri, benlik bilinci ve benlik saygısı konularını ve kendisini daha iyi görünmesi için heykel yapmak için bir arzuyu içerir. Dudak boyunu azaltmak için uygulanan cerrahi prosedür, genişletilmiş labiyanın ortasından bir kama çıkarmak ya da ortaya çıkan daha küçük “dudakları” doğrusal ve titizlikle yeniden biçimlendirmektir.

  • Vaginoplasty

Bu prosedür, vaginanın gevşekliği için vajinanın sıkılıp yenilenmesini sağlar. Büyümüş bir vajina doğumdan sonra, özellikle birden fazla çocuktan sonra, büyük bir bebeğin vajinal doğumundan veya zor bir doğumdan sonra ortaya çıkan bir sorundur.

Vajina, perineum (vajinal açıklık) ve destekleyici kasların uzmanlaşmış cerrahi sıkıştırılması ve yenilenmesi vaginoplasti olarak adlandırılır. Artık yetişkin çocukları olan birçok kadın, “duygu” larını ve cinsel tatmini artırmak ve sahip oldukları cinsel tecrübeyi arttırmak için vajinal dokuların yenilenmesini istiyorlar.

  • Perineoplasti

Zor doğum veya doğumdan vajinal / perine yırtığı bir netice, sıkı giysilerin yanı sıra kendi kendine bilinç ve azalmış cinsel eğilime neden olabilen, alışılmadık “açık” bir vajinal boşluk oluşturabilir.

Yara izi veya gevşek açıklığı çıkarmak, perineü onarmak ve yükseltmek ve gerilen levator kasları birbirine daha yakın hale getirmek için yapılan plastik bir işleme perineoplasti denir.

Perineoplasti klinik yeniden yapılandırmada veya açık, rahatsız edici bir vajina için tek başına uygulanabilir ve sıklıkla bir vajinoplasti ile birleştirilir. Vaginal kozmetik cerrahinin bir parçası olan kadın cinsel organ cerrahisi zorlu cerrahi bir alandır ve diğer elektif cerrahi prosedürler kadar aynı saygı ve dikkatle yaklaşılmalıdır.


WhatsApp Bilgi Hattı