Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Vajina Estetiği Ameliyatı ve Ameliyatsız Uygulamalar

Vajina Estetiği Ameliyatı ve Ameliyatsız Uygulamalar

Genel olarak vajina estetiği; kadınlarda doğuştan gelen ya da sonradan oluşan şekil bozukluğunu, deformeleri ve yıpranmaları gidermek amacıyla yapılan vajinal estetik işlemlerinin genel adıdır. Bu vajinal şekil bozuklukları kimi zaman işlev bozukluklarına da yol açar. Genital estetik ameliyatları ile şekil bozuklukları giderildiğinde genellikle işlev bozuklukları da giderilmiş olur.

Vajina estetiği kapsamında gerçekleştirilen pek çok estetik uygulama bulunur. Bu estetik ameliyatlar tek başına yapılabildiği gibi, ihtiyaçlar doğrultusunda kombine bir şekilde de yapılabilir. Kısacası vajinal estetik ile amaç; vajina gençleştirme ve iyileştirmedir.

 

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Genital bölgede vajinal estetik uygulamalarının en temel amacı; genital şekil bozukluklarını gidermek, yıpranma ve deformeleri onarmak ve kadınların cinsel yaşamını iyileştirmektir.

Çoğu kadın, genital bölge sorunları nedeniyle özgüven eksikliği yaşar ve buna bağlı olarak cinsel isteksizlik yaşayabilir. Bu noktada kliniğimizde her hastanın ihtiyaçları ve beklentileri göz önüne alınır, kendisine en uygun genital estetik işlemi başarıyla uygulanır.

 

Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Her sorunun tedavisi için genital estetik uygulamaları oldukça çeşitlidir. Bu estetik dokunuşlar genellikle göbek altındaki kemikli genital bölgeye, vajina iç dudaklarına, vajina dış dudaklarına, klitorise, g noktasına ve vajina içindeki kızlık zarına yapılır.

Peki, genel olarak vajinal estetik hangi uygulamaları kapsar? Ülkemizde hastalarımız tarafından en çok talep gören vajinal estetik uygulamaları şunlardır:

 1. Vajinoplasti (Vajina Daraltma Ameliyatı)
 2. Perineoplasti
 3. Kliteroplasti
 4. Labioplasti
 5. Vulvoplasti - Vajina Dış Dudak Estetiği
 6. Barbie Vajina Estetiği
 7. Kızlık Zarı Onarımı
 8. Genital Bölge Beyazlatma
 9. O Shot Orgazm Aşısı
 10. G Shot Orgazm Aşısı

 

Vajina Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır

Kliniğimizde genital estetik ameliyatları genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır. Eğer kesi ve dikiş atılmayacaksa anestezi uygulanmayabilir, sadece anestezik kremler sürülerek acı ve ağrı hissinin önüne geçilir.

Vajina estetiği uygulamaları çeşitli olduğu için ve her birinin nasıl yapılacağı da değişiklik gösterir. Kimi vajinal estetik uygulamalarında hiç kesi atılmaz ve gün içinde hasta, sosyal yaşamına devam edebilir.

 

1- Vajina Daraltma Ameliyatı Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti; vajina daraltma ameliyatıdır. Türkiye’de en çok uygulanan vajina estetiği ameliyatlarından biridir. Çünkü ilerleyen yaş ile birlikte yapılan vajinal doğumlar, kürtaj, yıpranma gibi nedenlerle vajina genişleyip formunu kaybedebilir.

a- Vajina Daraltma Ameliyatı Neden Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatının amacı; vajinanın sıkılaşmasını sağlamaktır. Ayrıca vajinanın sıkılığını kaybetmesi, kadınlarda cinsel tatminsizlik nedenidir.

b- Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sıklıkla tercih edilen vajina daraltma cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle öncelikle hastalarımıza genel ya da lokal anestezi uygulanır. Ardından vajina arka duvarında bulunan mukoza ile birlikte kas dokusu çıkartılır. Kalan kısımlar ise karşılıklı ve düzgün bir şekilde dikilir.

Günümüzde LVR yöntemiyle yani lazerle vajina daraltma işlemi de yapılmaktadır. Lazerle vajina daraltma uygulamasında dikiş atılmadığı için anestezi yapılmaz. Özellikle lazerle vajina daraltma estetiği, iyileşme süresi daha kısa olduğundan sık tercih edilir.

c- Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Hayır. Vajina daraltma ameliyatı sonrası cinsel ilişkiye girilmez. Tarafımızca uygulanan daraltma işlemlerinin ardındaki 5 hafta kadar bir süre cinsel perhiz uygulamanızı öneriyoruz.

Böylece hem daha sağlıklı bir iyileşme sürecine girersiniz. Hem de çok daha kalıcı bir sonuç elde edebiliriz.

 

2- Perineoplasti Nedir?

Vajinal bölgenin görünümünü düzeltmek amacıyla gerçekleştirilen ve doğum sonrası kalan dikiş izlerinin giderilmesini sağlayan uygulamadır. Anüs ve vajina arası derinin tıraşlanmasını (temizlenmesini) sağlayan, doğum sonrası ağrılı cinsel ilişkiyi sonlandırmaya yarayan vajina estetiği tipi perineoplastidir.

a- Perineoplasti Neden Yapılır?

Doğum sonrası genital bölgedeki deformasyonlar kadınlarda cinsel isteksizliğe ve özgüven eksikliğine neden olabilir. Bu olumsuz tablo perineoplasti ile kliniğimizde kolaylıkla giderilir.

b- Perineoplasti Nasıl Yapılır?

Genellikle perineoplasti doğum sonrası genital bölgede ortaya çıkan deformeleri düzeltmek amacıyla yapıldığı için tamamen kişiye özel olarak planlanır. Doğum nedeniyle dikiş izlerinden rahatsızsanız, doğum sonrası cinsel ilişki yaşamak sizin için artık acılı bir hale geldiyse bizimle görüşerek size en uygun vajina estetiği işlemlerini planlayabilirsiniz.

Genel olarak perineoplasti kapsamında yapılan işlemler, kişiden kişiye değişse de genel ya da lokal anestezi uygulanması gerekmektedir.

c- Perineoplasti Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Hayır. Hemen cinsel ilişkiye girilmesi doğru değildir. Perineoplasti ameliyatı kapsamlı bir cerrahi girişimdir. Bu nedenle iyileşme süresi dolana kadar cinsel perhiz yapılır.

 

3- Kliteroplasti Nedir?

Klitoris kadınların haz noktası olarak bilinir ve önemlidir. Cinsel uyarılma esnasında klitoris hassaslaşır ve orgazmı sağlar. Ancak bazı kadınlarda klitoris olması gerekenden büyüktür. Bu durumda duyulan cinsel haz azalabilir ya da orgazma engel olabilir.

Kliteroplasti de klitoris noktası olması gerekenden büyük olan hastalarımıza uygulanır.

a- Kliteroplasti Neden Yapılır?

Bu uygulama cerrahi bir operasyondur. Kliteroplasti ameliyatı, doğuştan klitorisi büyük olan ya da sonradan klitorisi büyüyen kişilere, klitorisi küçültmek için yapılır.

b- Kliteroplasti Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde kliteroplasti ameliyatında hastalarımıza lokal ya da genel anestezi uygulanır. Klitoriste fazlalık olan doku kesi yapılarak alınır ve kalan kısım dikilir.

c- Kliteroplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Kesi yapılıp dikiş atılan cerrahi bir operasyondur. Bu nedenle klitoris estetiği sonrası cinsel ilişkiye iyileşme sürecinin tamamlanması ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi için girilmez. Kliteroplasti ameliyatından 5 hafta sonra cinsel ilişkiye girilmesi önerilir.

 

4- Labioplasti Nedir?

Vajina iç dudakları için yapılan cerrahi vajina estetik uygulamasına labioplasti denir. Ayrıca aajina iç dudaklarının asimetrik olması (labial asimetri) ya da vajina iç dudaklarının sarkık olup vajina dış dudaklarından dışarı çıkması doğuştan gelen bir özelik olabilir.

Bazende sonradan vajina iç dudakları sarkabilir. Bu durumlarda görünümü düzeltmek amacıyla labioplasti ameliyatı tercih edilir.

a- Labioplasti Neden Yapılır?

Vajina iç dudak sarkmasının ilerleyen yaşa ve yapılan vajinal doğumlara bağlı olarak sonradan geliştiği bilinmektedir. Doğuştan gelen özellikle de vajina iç dudak sarkması olup, ergenlik döneminde belirginleşebilir. Bu durum kadınlarda cinsel isteksizliğe ve özgüvensizliğe yol açabileceği için labioplasti uygulaması yapılır.

b- Labioplasti Nasıl Yapılır?

İç dudak sarkmasının toparlanması için yapılan labioplasti ameliyatı cerrahi bir işlemdir ve bu nedenle hastalarımıza lokal anestezi veya genel anestezi uygulanır. Anestezi sonrası sarkan ve fazlalık olan iç dudak dokusu kesi yapılarak alınır.

c- Labioplasti Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Hayır, hemen girilmemesi gerekir. Labioplasti, cerrahi vajina estetiği ameliyatı olduğu için ameliyat sonrası cinsel perhiz uygulanır ve 5 hafta süre ile cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilmez.

 

5- Vulvoplasti Nedir?

Vajina dış dudakları için yapılan cerrahi vajinal estetik uygulamasına vulvoplasti denir. Vajinanın dış dudaklarının sarkık ya da buruşuk olması durumu, kliniğimizde vulvoplasti estetiği ile giderilebilmektedir.

a- Vulvoplasti Neden Yapılır?

Vajina dış dudaklarının sarkık ya da buruşuk olması doğuştan gelen bir özellik olabilir. 30 yaş sonrasında zayıf kadınlarda da vajina dış dudaklarının sarkması gözlemlenmektedir. Kırışık, buruşuk ve sarkık vajina dış dudakları, tarafımızca vulvoplasti ile özenle sağlıklı bir görünüme kavuşturulur.

b- Vulvoplasti Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat iki farklı şekilde gerçekleştirilir. İlk yöntemde, hastalarımızın karın bölgesinden liposuction yöntemiyle yağ alınır ve vajina dış dudak dolgusu için hastanın kendi yağ dokusu kullanılır. Yağ dokusu, enjektör yardımıyla vajina dış dudaklarına enjekte edilerek vajina dış dudakları dolgunlaştırılır.

Diğer yöntemde ise vajina dış dudakları dolgunlaştırmak için hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asid direkt olarak vajina dış dudaklarına enjekte edilerek dolgunlaşma sağlanır.

Ancak yağ dokusu da hyaluronik asit de vücut tarafından zamanla emilir. Bu nedenle kalıcı fayda sağlamaz. Dolayısı ile vulvoplasti 6 ayda ya da yılda bir kez yenilenmelidir.

c- Vulvoplasti Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Uygulamadan sonra cinsel perhiz gerekir. Vulvoplasti işlemi kesisiz ve dikişsiz bir vajina estetiği uygulamasıdır. Ancak doktorlarımızın belirttiği süre boyunca cinsel perhiz uygulanmalıdır.

 

6- Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Vajina bölgesinin estetik tedavisi içindir. Barbie vajina estetiği hem vajina iç dudakları hem de vajina dış dudaklarını kapsayan bir vajinal estetik uygulamasıdır.

Sarkan iç ve dış dudaklar küçültülür. Ayrıca klitoris üzerinde deri kalınlaşması varsa düzeltilir. Böylelikle tamamen derli toplu, dışarıdan bakıldığında sadece vajina çizgisinin göründüğü bir genital görüntü elde edilir.

a- Barbie Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Son yılların popüler uygulamalarından barbie vajina estetiği ile tamamen vajinal görüntüyü güzelleştirmek amaçlanır.

b- Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu uygulamada; labioplasti, vulvoplasti ve kliteroplasti işlemleri uygulanır.

c- Barbie Vajina Estetiği Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Hayır. Barbie vajina estetiği kapsamında birden fazla genital estetik uygulaması yapıldığı için iyileşme süreci tamamlanıncaya dek cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Aksi takdirde işlem başarısız olabilir ve enfeksiyon kapılabilir.

 

7- Kızlık Zarı Onarımı Nedir?

Bu uygulama, vajinanın yaklaşık olarak 3 cm içine yapılan bir genital estetik işlemidir. Kızlık zarı dikimi ya da bekâret tamiri olarak da adlandırılır. Bütünlüğünü kaybetmiş kızlık zarının onarılmasını sağlar.

a- Kızlık Zarı Onarımı Neden Yapılır?

Bekâret tamirinin temel amacı; bütünlüğünü kaybetmiş olan kızlık zarının onarılması ve ilk cinsel deneyimin taklit edilmesidir. Bilindiği gibi kızlık zarı, vajina içine penis ya da cisim girmesiyle bütünlüğünü kaybeder. Bu da sosyal ya da ailesel sorunlara yol açabilir. Tabii bu noktada kızlık zarı onarımı sürecinde kızlık zarına uygulanan işlem sayesinde, başka bir kişi tarafından anlaşılmayacak ve sadece jinekolojik muayenede belli olacak bir onarım yapılır.

b- Kızlık Zarı Onarımı Nasıl Yapılır?

Kalıcı kızlık zarı onarımı ve geçici kızlık zarı onarımı olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Anestezinin genel mi yoksa lokal mi olacağı, işlemin türüne göre değişir. Geçici kızlık zarı onarımı, evlilik tarihi belli olan ve bir hafta içinde cinsel ilişkiye girecek olan kişilere uygundur. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise evlilik ya da cinsel ilişki tarihi belli olmayan kişiler için uygundur.

c- Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Geçici kızlık zarı dikimi operasyon sonrası cinsel ilişkiye girilir. Doktor tarafından yapılan geçici kızlık zarı dikiminde en geç bir hafta içinde cinsel deneyim yaşanmalıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra, süre kısıtlaması yoktur.

 

8- Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Vajina bölge beyazlatma en sık tercih edilen vajina estetiği türlerinden biridir. Doğuştan genital ya da sonradan genital bölgesi kararan kadınların tek seferde bu sorundan kurtulduğu bir işlemdir.

Bikini bölgesindeki renk eşitsizlikleri, bu genital estetik işlemi sayesinde tamamen geçer. Genital bölge beyazlatma lazer ile kliniğimizde dakikalar içinde, başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu uygulama için kliniğimizi arayabilirsiniz.

a- Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Genital bölge kararması olan kadınların çoğu özgüven sorunu yaşamakta ve bu görünümden rahatsız olmaktadır. Hem vajina görüntüsünün iyileştirilmesi hem de kadınların olumlu beden algısına sahip olması için genital bölge beyazlatma estetiği uygulanır.

b- Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bu uygulama farklı farklı yöntemlerle yapılabilir ama en yaygın yöntem lazerle beyazlatmadır. Kararan vajinal bölgeye lazer ışınları uygulanır ve burada kararmaya neden olan pigment hücreleri parçalanır. Uygulamada sonra kararmış deri soyulur ve altından beyaz, parlak bir deri gelir.

c- Genital Bölge Beyazlatma Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Uygulamanın yapıldığı gün cinsel ilişki önerilmez. Genital bölge beyazlatma sonrası vajinada su toplayabilir, ödem olabilir, kızarıklık ve kabarma görülebilir. Bu nedenle vajina beyazlatma sonrası ilk gün cinsel ilişkiye girilmesi tavsiye edilmez ancak girilmesi önünde de bir engel yoktur.

 

9- O Shot Orgazm Aşısı Nedir?

Orgazm aşısı ( O shot aşısı ), kadınlarda cinsel hazzın ve orgazmın artırılması için uygulanır.

a- O Shot Orgazm Aşısı Neden Yapılır?

Bu aşının amacı sadece cinsel hazzın ve orgazmın artırılması değildir. Bu işlemle vajinal dokular gençleştirilir ve cinsel uyarılma hassasiyeti artırılır. Daha iyi bir cinsel deneyim için yapılır.

b- O Shot Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

Hastalarımızın kendi kanı alınarak PRP yöntemi ile yapılır. Oldukça kolay ve kısa süren, cerrahi olmayan bir işlemdir. Anesteziye gerek yoktur.

c- O Shot Orgazm Aşısı Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Evet, O shot orgazm aşısı sonrası cinsel ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur.

 

10- G Shot Orgazm Aşısı Nedir?

G Shot Orgazm Aşısı Nedir

Kadınlarda g noktasını büyütmek amacıyla yapılır. G noktasının büyütülmesiyle hassasiyet artar ve cinsel uyarılmada alınan cinsel haz artış gösterir. Ayrıca bu aşı, G noktası dolgusu olarak da bilinir.

a- G Shot Orgazm Aşısı Neden Yapılır?

Cinsel ilişkide orgazm olma sorunu yaşayan kadınların tercih ettiği bir vajina estetiği uygulamasıdır. Dolayısı ile hazzı artırmak ve orgazm olmayı sağlamak için yapılır.

b- G Shot Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulamada, G noktası büyütme işlemi öncesi g noktasına lokal anestezi uygulanır. Ardından hyaluronik asid bu bölgeye enjekte edilir.

c- G Shot Orgazm Aşısı Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Evet, cinsel ilişkiye girilebilir. G noktası dolgusu cerrahi bir işlem olmadığı için aynı gün içinde cinsel ilişkiye girilmesinde sakınca yoktur.

 

Vajina Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Vajina Estetiği Nedir

Genital estetik uygulamaları oldukça kapsamlıdır ve bu sebeple cevabı merak edilen çok soru var... Vajinal estetik olmayı düşünenler ve fikir sahibi olmak isteyenler için en merak edilen soruları yanıtladık...

1- Vajina Estetiği Zor mu?

Vajinal estetik uygulamalarının hepsi genel olarak kolay uygulanabilirdir. Ancak doktorun alanında yetkin olması gerekir ve doktorun sadece bilgisi değil; deneyimi de operasyonun başarısı üzerinde etkilidir. Doktor ve ekibi donanımlı ve deneyimli olduğu sürece hiç bir genital estetik işlemi zor değildir.

2- Vajina Estetiğini Kimler Yapar?

Bu estetik uygulamasını, genital bölgeyi anatomik açıdan en iyi bilen jinekologlar yapar. İhtiyaçlarınızı ve sizi yakından tanıyarak, size özel tedavi süreçleri planlarken, hassasiyetlerinize de titizlikle yaklaşıyoruz. Sizde hem bilgi edinmek hem de ilk muayenenizi olmak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

3- Vajina Estetiği Zararlı mı?

Lokal ve genel anestezi riskleri dışında, vajinal estetik zararları yok denecek kadar azdır. Bu uygulamaların hepsi, vajinal görünümü güzelleştirmek ya da kadınların cinsel yaşamlarını olumlu yönde değiştirmek için yapılır.

4- Vajina Estetiği Ne Kadar Sürer?

Yapılan işlemin kapsamına göre vajinal estetik süresi değişir. Örneğin; o shot aşısı ve g shot aşısı yalnızca 2-3 dakikada yapılırken; labioplasti, vajinoplasti, perineoplasti gibi kapsamlı cerrahi vajinal estetik operasyonları 1-2 saat sürebilir.

5- Vajina Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

18 yaşından büyük olan her kadın vajina estetiği yaptırabilir.

6- Vajina Estetiği Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, vajina estetiği fiyatları da uygulamanın türüne ve kapsamına göre değişir. Vajinal estetik fiyatları için kliniğimizle görüşme sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

7- Vajinal Estetik Yaptıranlar Hamile Kalabilir mi?

Evet, hamilelik mümkündür. Vajinal estetik yaptırmak yeniden hamile kalıp doğum yapmaya engel değildir. Ancak doğum sonrası yeniden vajinal deformasyonlar gelişebilir, hormon değişiklikleri çeşitli genital değişimlere yol açabilir. Bu durumda, genel sağlık durumu engel teşkil etmediği sürece yeniden vajina estetiği işlemi yapılabilir.

8- Vajina Estetiği Kimlere Yapılmaz?

 • 18 yaşından küçük olanlara,
 • Genital bölgede enfeksiyon olanlara,
 • Pıhtılaşma sorunu olanlara ve kan sulandırıcı tedavi görenlere,
 • Kanser tedavisi olanlara,
 • Hamilelere ve hamilelik şüphesi olanlara,
 • Lokal ya da genel anestezi alması riskli kişilere.

9- Devlet Hastanesi Vajinal Estetik Ameliyatı Yapıyor mu?

Vajinal estetik ameliyatları devlet hastanelerinde yapılmaz. Bu uygulamalar tedavi değil; estetik amaçlıdır.

Ankarada vajina estetiği konulu Instagram'daki paylaşımlarımı buradan, Youtube'dakileri de buradan takip edebilirsiniz.

 

Önceki
Genital Gençleştirme ve Vajina Gençleştirme
Sonraki
Vajina Genişletme Ameliyatı - Lazerle Vajina Genişletme