En iyi çözümü alın vajinoplasti - Esrademiryuzer.com
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Vajina Daraltmak İsteyenlere: Vajinoplasti

Vajina Daraltmak İsteyenlere: Vajinoplasti

Vajina Daraltma 25 Mayıs 2021

Vajina daraltma kadın bireylerde doğum, jinekolojik müdahaleler ve yaşa bağlı olarak oluşan gevşeme ve elastikiyet yitimine yönelik olarak yapılmaktadır. Bu tür oluşumların düzeltilmesi veya önüne geçilmesi amacıyla halk arasında vajina daraltma veya vajina düzeltme olarak bilinen Vajinoplasti ameliyatı uygulanmaktadır.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ne Demek?

Vajina daraltma nedir ? Vajina daraltma farklı sebeplere bağlı olarak genişlemiş bulunan vajinanın cerrahi teknikler kullanılmak suretiyle daraltılmasıdır. Vajinada oluşan genişlemeler görsel bir olumsuzluk yaratmamakla birlikte, eşler arasında yaşanan cinsel ilişki sırasında ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Özellikle ince deriye sahip bulunan bireylerde doğum sonrası bu tür oluşumlar daha sık yaşanmaktadır. Derideki elastikiyetin fazla oluşu sebebiyle meydana gelen genişlemelerin oluş sebepleri arasında ilk sırada doğum gelmektedir. Özellikle normal yollarla yapılan doğum sonrası vajinada genişleme olması muhtemeldir.

İncelemek İsteyebilirsiniz: Vajinoplasti

Doğum sırasında bebeğin vücut kütlesi sebebiyle vajina olağandan daha fazla genişlemekte ve esnemektedir. Doğum sonrası fiziki görünümüne yeniden kavuşmakla birlikte vajina artık eski sıkılığına ve darlığına sahip değildir. Vajinada oluşan genişlemeler bazı kadınlarda özgüven kaybına sebep olmakta, ilerleyen dönemlerde eşler arasında oluşan sorunlar kadın bireyde psikolojik etkilere sebep olabilmektedir. Günümüzde estetik cerrahi yöntemleriyle bu tür sorunların önüne geçilmekte, vücudun her tarafında sağlanabilen estetik düzenlemeler vajina bölgesinde de en üst seviyede gerçekleştirilmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatıyla Birlikte Yapılabilen Estetik Müdahaleler

Vajina daraltma ameliyatı sırasında bireylerin estetik gereksinimlerinin karşılanması adına farklı ameliyatlar da eş zamanlı olarak yapılabilmektedir. Böylece farklı zamanlarda birden fazla ameliyata maruz kalmadan tek bir seferde beklentiler karşılanabilmektedir.

 • Perineoplasti,
 • Labioplasti,
 • Himenoplasti (Kızlık zarı dikimi) vajina daraltma ile birlikte yapılabilen estetik cerrahi ameliyatları arasında yer almaktadır.

Doğum sonrası kadınların en büyük sorunlarından biri de, rahim genişlemesidir. Birbirinden farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen rahim genişlemesi estetik kayıpların yanı sıra bazı sağlık sorunlarının da ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Vajina daraltma ameliyatı sonrası bakım nasıl olur ? Vajina ameliyatı sonrasındaki süreçte bireyin kişisel temizlik ve bakıma vereceği önem, tedavinin süresini belirleyen en önemli etmendir. Bu sebeple ameliyattan sonra taburcu edilen hastaların genital bölge temizliğine ve genel hijyen kurallarına azami özen göstermesi gereklidir. Ameliyat sonrasında dikişli bölgelerin düzenli bir şekilde pansuman yapılması ve hekim tarafından reçete edilen ilaçların belirlenen programa göre kullanılması da tedavinin başarısı açısından önemlidir.

Ameliyatın bitiminden yaklaşık 15 gün sonra atılmış olan dikişler hiçbir müdahaleye gerek olmadan kendiliğinden dökülmekte, dikiş aldırma gibi durum söz konusu olmamaktadır. Ameliyatın üzerinden yaklaşık 30 gün geçtikten sonra dikiş bölgesi olağan haline dönerek tedavi tamamlanır. Ancak önlem olarak ameliyattan sonra 45 gün cinsel perhiz yapılması tavsiye edilmektedir Bu süre sonunda vajina tamamen iyileşmekte, hasta cinsel yaşamına yeniden dönebilmektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatının Orgazma Katkısı

Vajina daraltma ameliyatı faydaları nedir ? Vajina daraltma ameliyatı orgazm hissi açısından da bireye katkı sağlar. Cinsel ilişki sırasında kadının orgazm olabilmesini sağlayan organ klitoristir. Vajina daraltma ameliyatı sonrasında daralma sebebiyle cinsel ilişki esnasında penis klitorise daha fazla sürtüneceğinden geçmişte yaşanan orgazmlara oranla çok daha yüksek seviyede bir orgazm hissi yaşanması mümkün hale gelir. Kadında haz artışı sağlandığı gibi, vajina daraltma ameliyatı sayesinde partnerin penisi de daha dar bir vajene gireceğinden dolayı orgazm kalitesi erkekte de yükselmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı geçiren birçok kişi, ameliyat öncesi mevcut olan cinsel isteksizlik ve haz kaybından kurtulmakta, eşler arasında cinsel sorunlar sebebiyle baş gösteren anlaşmazlıklar çözüme kavuşmaktadır. Vajina daraltma ameliyatları genital gölgeler konusunda uzmanlaşmış jinekolog hekimler tarafından yapıldığı takdirde herhangi bir risk faktörü içermez. Oluşabilecek komplikasyonlar hemen her ameliyatta görülmesi mümkün olan kanama ve enfeksiyon riskidir.

Ameliyatın yapıldığı kliniğin ameliyathane ortamı, ameliyatı yapacak hekimin uzmanlığı da ameliyat sonrası elde edilmesi beklenen sonuçları doğrudan etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Cinsel ilişki sırasında vajina genişliğini kendisine dert eden ve bu yüzden partnerleriyle sorun yaşayan herkes, sorunlarının kalıcı olarak çözüme kavuşabilmesi için, oldukça kısa süren ve ağrısız acısız bir şekilde yapılan daraltma ameliyatını tercih etmelidir.

Rahim Genişlemesi Ne Demektir?

Rahim genişlemesi nasıl olur ?Rahim genişlemesi, genel sağlık açısından tehlikeli bir hastalık olmamakla birlikte, aşırı kanama görülen kadınlarda anemiye sebep olabilmektedir. Anemi sonrasında ise bireyde süreklilik gösteren bir yorgunluk belirtisi görülür. Ağrı ve aşırı kanama sebebiyle kadında oluşan çekinceler, sosyalleşme ve aktivitelerden uzaklaşmaya sebep olarak kişinin sosyal yaşam konforunu olumsuz yönde etkiler. Rahim genişlemesine sebep olan etkenler arasında,

 • Doğum,
 • Yaş,
 • Irksal özellikler
 • Menapoz
 • Obezite
 • Doku ve kaslarda meydana gelen deformasyonlar
 • Sinir ve dokulardaki işlevsel bozukluklar
 • Pelvik cerrahi girişimleri bulunmaktadır.

Cinsel ilişkinin etkili olup olmadığını genişlemesinde bir etken olmakla birlikte diğer risk faktörlerine oranla etkisi çok daha azdır. Rahim genişlemesi gerekir rahatsızlık hisseden bireyler teşhis etmek mutlaka bir hekim tarafından muayene uygulanır. Sarkma ve genişlemenin türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kızlık zarı dikimi operasyonlarında vajina daraltma operasyonlarının yanında ortaya çıkmıştır. Genelde kızlık zarı dikimi yaptıran kadınlar, vajina daraltma operasyonlarıyla da herhangi bir seçenek genişleyen vajinal seçeneklererini daha sıkı ve dar bir yapıya kavuşturmayı tercih eder. Mikro dalgalanma operasyonu da yapıldırarak vajinalarında meydana gelen genişleme gibi durumları kaldırmak kaldırırlar.

Vajina daraltma ameliyatı ile genital bölge oldukça sıkı ve dar bir yapıya kavuşur. Bu durumda aynı zamanda cinsel ilişkilerden yüksek oranda Çünkü dar bir yapıya sahip olan vajina, penis ile buluştuğunda daha fazla sürtünme ve vajina duvarlarına temas etme gibi durumlar ile karşı karşıya kalmaktır. Bunu izlemek izse onu içerir.

  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.