Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajina daraltma

Vajina Daraltma

Vajinal bölgedeki gevşeklik ve sarkma, yalnızca kadınlar için değil, çiftler arasında da ciddi cinsel sorunlardan biridir. Vajina gelişimi ve gevşekliği yapısal olarak genetik ve vücut özelliklerine bağlı olabileceği için, meydana gelebilecek travmanın bir sonucu olarak vajinal bölgede kas, deri, mukoza ve yumuşak dokuların kaybedilmesi ve güçlenmesi sonucunda ortaya çıkar. Aşırı cinsel ilişki, küretaj sayısı, zayıflama, kilo kaybı ve normal doğumdan sonra da meydana gelebilir. Vajina daraltma sıkılaştırma ameliyatının veya vajinal cinsel estetik cerrahinin amacı, iç bölgedeki cinsel zevki arttırmak ve yaşa veya doğumlara bağlı olarak vajina gevşekliğinin sonucu olarak ortaya çıkan dış bölgedeki estetik görünümün düzeltilmesini amaçlayan bir yapılandırma işlemi sağlamaktır. Hasta arzu ediyorsa cerrahi dışı vajinal sıkma uygulaması da mümkündür.

Vajina daraltma  ne zaman yapılır?

Vajinal sıkma ameliyatı, özellikle adet kanaması bittiğinde veya en geç 10 gün süreyle gerçekleştirilebilir. Ameliyattan sonra kanamanın menstrüel kanamayla karışmamasını ve birleşmesini önlemek için bu zamanlama tercih edilir. Eğer hasta aspirin ve vitamin hapları alırsa, bunları 1 hafta önceden kullanmamalıdır.

Vajina daraltma  nasıl yapılır?

Ameliyat sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Sedasyon anestezi tercih edilirse, hasta ameliyattan hemen sonra rahat bir şekilde eve gidebilir. Vajinal gençleştirme ameliyatlarında veya vajinal estetik ameliyatlarda önemli bir yer tutan vajinal sıkma ameliyatında, vajinal kanal cerrahi olarak öne arkaya sıkılır, aşırı gevşek mukoza ve kas dokusunun yeterli miktarı çıkarılır ve kas yapıları, Gevşemiş, anatominin birbirinden ayrılmasıyla parçalanan, tekrar dikilerek tekrar gerilerek gerginleştirilirler. Vajinal estetikteki temel ilke, hatta en önemli husus, iç hacmi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kas yapısını birbirinden tekrar bir araya getirerek düzenler. Ayrıca, vajinal sıkma ameliyatı geçiren kadınların vajinanın iç kısmında zevk ve sürtünme hissi veren ruga adlı yapılarda silme meydana geldi. Ve bu çiftler arasındaki sürtüşmeyi azaltır. Vajinal sıkma ameliyatıyla, ruga’nın silinen kısımları da çıkarılır ve böylece aynı anda ruga gençleşmesi gerçekleştirilir.

Vajina daraltma  cerrahisinden sonra

Vajina daraltma  cerrahisi sonrası çok fazla ağrı yoktur. Çoğunlukla, tampon ile bağlanarak bir hassasiyet hissedilebilir. 1 gün içinde bir tampon bırakılır ve ertesi gün çıkarılır. Sonuç olarak, hasta tampondan sonra her zamanki rahatlığına ulaşır. İçten 3-4 gün hafif bir sızıntı olabilir. Bunun için hiçbir şeye ihtiyaç yoktur. Hasta normal yaşamını 1-2 gün içinde geri alabilir ve dokuların iyileşmesi bir hafta içinde tamamlanır. Ameliyatta emilebilir sütürler kullanıldığından, sütür çıkarma problemi yoktur. Ve cinsel ilişki ve hayat 4-6 hafta sonra başlayabilir.

Vajina daraltma  sonuçları başarılı mı?

Vajinal sıkma cerrahisinin sonuçları kalıcıdır. Bununla birlikte, doğum, aşırı kilo alma kaybı ve yaşlanma gibi bir faktör bir kez daha ortaya çıkarsa, daha önce olduğu gibi olmamak koşuluyla bir miktar gevşetme normaldir.

Vajina daraltma  ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişir ve ilave uygulama ve buna bağlı operasyonlara bağlı olarak değişir.


WhatsApp Bilgi Hattı