+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajina Daraltma Ameliyatı

vajina daraltma ameliyatı

 

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina daraltma  Plastik ve Kozmetik Cerrahi kapsamında ele alınmaktadır. Normal doğum, kürtaj ve genetik nedenlerle genişlemiş vajinanın gençleştirilmesi için, yani vajinanın daraltılması için yapılan işlemlere verilen addır. Aynı zamanda vajinoplasti olarak bilinir. Genetik estetik uygulamaları arasından en çok talep gören Vajina Daraltma ameliyatı estetikten çok fonksiyonel bir ameliyattır. Vajenin en uygun yapıya getirilmesi ya da vajenin kısa olduğu durumlarda yapılır. Daha iyi sonuçlar alınabilmesi için o bölgedeki kasların onarılarak tamir edilmesi gerekmektedir. Estetik yönden vajinanın daha iyi bir görünüm kazanmasıdır. Kısaca doğum sonrası vajina estetiği uygulamaları neticesinde vajina içi yeni bir görünüm kazanmaktadır. Özellikle doğum esnasında meydana gelen ve onarılmayan yırtıklar zaman içinde kalıcı hale gelebilir. İlerleyen derecedeki sarkmalar,  idrar kaçırma ve genetik enfeksiyonlar gibi sorunlarda cerrahi müdahale gerekebilmektedir. 

 

Zorlu doğum ve ilerleyen yaşla birlikte vajinal doku genişler ve bu bölgede his kaybı yaşanabilir. Bu durum, cinsel ilişki esnasında hazzın azalmasına ve ciddi anlamda kişinin yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir. Jinekolog tarafından yapılan detaylı muayene sonrası vajinada oluşan genişleme ve sarkmanın seviyeleri saptanır.

 

Vajina Daraltma Ne Demek?

 

Vajina daraltma ne demek ? Vajina daraltma rektum ve vajina arasındaki fasiyal destek tabakasını güçlendirmek ve tamir etmek için yapılan cerrahi bir uygulamadır. Bazen büyük boyutlarda oluşan küçük dudaklar hastanın partneri ile yaşadığı sorunlar nedeniyle psikolojileri bulabilmektedir. Böyle durumlarda vajinada oluşan kusurlar derin olduğu içinde ileriki dönemlerde vajina de sarkmalar, genişlemeler ortaya çıkmaktadır. Özellikle kusurların derin olduğu durumlarda ileriki dönemlerde vajina de sarkmalar, genişlemeler ve bu yırtıklara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.  Ayrıca bu sarkmalardan kaynaklanan karın ağrısı sırt ağrısı gibi sıkıntılara yol açmaktadır. Vajinanın yeterli  uzunlukta olmaması cinsel ilişki için sırasında ağrıya neden olabilmektedir. Vajinal doğuma bağlı olarak ya da  yaşa bağlı değişimler vajina genişliğinin artması  kişinin cinsel yaşamında çeşitli sorunlara neden olabilir. Vajina daraltma ameliyatı uygulanması halinde bu sorun ortadan kaldırılabilir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı İçin Uygun Musunuz?

 

Vajina daraltma ameliyatı için uygun musunuz ? Kırklı yaşlardan sonra idrar kaçırma gaz kaçırma rahim sarkması gibi şikâyetler görünür. Cinsel hazda azalma olur. Bu sorunlar zamanında tedavi edilmediğinde ilişkiden kaçınmak iç çamaşırı giymekte zorlanmak gibi sorunlar yaşayabilmektedir. Böyle durumlarda estetik kaygıdan uzak olarak vajina daraltma ameliyatı yaptırılması gereksinimi ortaya çıkmaktadır. Genital bölgedeki doku ve kaslarda problemler yaşanması nedeniyle yapılır. Bu ameliyat genelde iç dudak estetiği ve labioplasti ameliyatı ile beraber yapılır.

 

Labioplasti Ameliyatı Nedir?

 

Labioplasti ameliyatı nedir ? Labioplasti yani kadınlarda iç dudak estetiği uygulamasıdır. Bu ameliyatı sıklıkla estetik kaygı yaşayan kadınlar tercih ettiği gibi hastanın cinsel yaşamına sorun teşkil ettiği durumlarda başvurulur. Labioplasti ameliyatı ortalama 1 saat süren bir operasyondur. Ameliyat ile genital bölgede fazla olan deri parçası çıkartılarak alınmaktadır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatını Hangi Doktor Yapar?

 

Vajina daraltma ameliyatını hangi doktor yapar ? Vajina Daraltma Ameliyatını bu alanda uzmanlaşmış kadın doğum uzmanları ve Plastik Cerrahi alanında uzmanlaşmış doktorlar da yapabilir. Bu ameliyat cinsel haz veya estetik kaygıların giderilmesi için ya da cerrahi operasyonlarla yapılır. Vajina genişliğe bağlı olarak ilişkinin kalitesini düşürebilmektedir. Bu doktor tarafından yapılan ayrıntılı muayene sonrası vajinadaki bu sarkma ve genişlemenin dereceleri saptanır. İlerleyen derecede sarkma, idrar kaçırma ve genetik vajina darlığı gibi problemlerde cerrahi müdahale gerekmektedir. Daha hafif ya da orta derecedeki vajina sarkmalarında lazer ile vajina daraltma ameliyatı önerilmektedir. Her iki sistemde de hastalar oldukça iyi sonuçlar almaktadır. Jinekolog tarafından yapılan detaylı muayene sonrası vajinada oluşan genişleme ve sarkmanın dereceleri saptanır.

 

İlerleyen derecedeki sarkmalar,  idrar kaçırma ve genetik enfeksiyonlar gibi sorunlarda cerrahi müdahale gerekmektedir. Vajinada meydana gelen genişleme nedeniyle ilişkinin kalitesini düşürmektedir.

 

Vajina daraltma Plastik ve Kozmetik Cerrahi kapsamında ele alınmaktadır. Normal doğum, kürtaj ve genetik nedenlerle genişlemiş vajinanın gençleştirilmesi için, yani vajinanın daraltılması için yapılan işlemlere verilen addır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Avantajları

 

Vajina daraltma ameliyatı avantajları nelerdir ? Vajinal doku kısmındaki dokunun onarılarak yapılan bu ameliyatlar oldukça iyi sonuç vermektedir. Lokal anestezi ya da genel anesteziyle yapılır ve bu operasyonlar ortalama 45 dakika sürmektedir. En iyi yanlarından biride bu ameliyatı atlattıktan sonra dikişler kendiliğinden kapandığından alınması gerekmemesidir. Dolayısıyla yapılan bu işlemler sonrası vajinada herhangi bir iz kalmaz. Ameliyat sonrası kişiler herhangi bir yan etki yaşanmadığı sürece aynı gün içinde hastaneden taburcu olur.

 

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler. Hastanın geçmişinde geçirdiği rahatsızlıklar ve uzun süre kullandığı ilaçlar hakkında doktorun bilgilendirilmesi olası bir sorun ihtimalini engeller. Düzenli kullandığı ilaç varsa, tansiyon ilacı gibi bunların kontrollü bir şekilde kullanımına devam edilmesi gerekir.  Ayrıca ameliyat ameliyattan 10 gün önce süreyle aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılmalıdır. Ameliyat öncesinde vajinal dudakta yapılacak küçültme miktarı planlanır ve böylece işlem bölgesine oluşabilecek komplikasyonlar minimuma iner.

 

Ameliyat sonrasında ilk 48 saat ödem ve enfeksiyon açısından riskli olabilir. Ameliyatla genital bölgede ve hastada hassasiyet oluşur. Ameliyat sonrası herhangi bir kanama ya da ağrı oluşumunu önlemek için ameliyatlı bölgenin soğuk tatbiki yapılması, ılık suyla yıkanması ve antiseptik solüsyonlar kullanılması gerekebilir. Yine doktorun önerdiği vajina düzenleyici ilaçlar da kullanılmalıdır. İşlem sonrasında da antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar kullanılır.  Bu nedenle doktorun verdiği mikrop kapmayı önleyici solüsyonlarla düzenli olarak pansuman yapmalıdır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatları Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Vajina daraltma ameliyatları nasıl gerçekleştirilir ? Genetik bölgedeki parçaların birbirine uyumlu hale getirilmesi için vajinanın arka duvarındaki mukoza dokusu çıkartılarak o bölgedeki kasların dikilerek, dokunun düzeltilmesi sağlanır. Kişide mesane ya da duvarı sarkması varsa bunlarda düzeltilir. Vajinal doku onarılarak yapılan ameliyatlar son derece iyi sonuç veren ameliyatlardır.

 

Vajina Daraltma Ameliyatında Hedeflenen Amaç Nedir?

 

Vajina daraltma ameliyatında hedeflenen amaç nedir ? Vajina Daraltma (vajinoplasti)  operasyonlarında hedeflenen amaç kişinin kendi duyusuna benzer bir vajina yapılması amaçlanmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

 

İleri derece sarkma ve vajina genişlemelerinde mukoza denilen dokudaki fazlalıkların çıkarılması yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda vajina ve rahim arasındaki mesafe eşitlenmesi için vajinanın çapını daraltacak doku çıkarılarak boydan boya dikilir. Ameliyattan daha iyi sonuç alınabilmesi için o bölgedeki kasların onarılarak tamir edilmesi gerekmektedir. Ayrıca cerrahi operasyon gerektiren bu tür vakalarda vajina idrar torbası, rahim ya da bağırsakta sarkma gibi problemler yaşayan kişilerde bu işlemler birlikte vajina daraltılması da aynı anda yapılabilir. Ameliyat sonrasında dikişlerin alınması gerekmez. 

 

Vajina Daraltma Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılmalı?

 

 • Dudak kısımlarında asimetri oluşu birinin diğerine göre daha uzun olması.
 • Tayt, pantolon veya bikini gibi kıyafetlerin rahat bir şekilde giyilememesi
 • İç çamaşır dar pantolon gibi giysilerde sürtünme ile rahatsız olunması
 • Vajinal enfeksiyonların sıklaşması
 • Cinsel ilişki sırasında acı hissi
 • İdrarımı yaparken zorlanma ıkınma isteği
 • Cinsel ilişki esnasında kendini rahat hissedememe Partnerinden Utanma
 • Vücut görüntüleri ile ilgili mutsuzlukları
 • Cinsel haz  ya da estetik kaygıların giderilmesi için yapılır.
 • Rahimde ve İdrar torbasındaki sarkma ve deformasyonların düzeltilmesi için yapılır.

 

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

 

Vajina daraltma nasıl yapılır ? Vajina Daraltma estetik kaygılar ve cinsel haz sorunları bu iki statüko da lazer kesi ya da cerrahi operasyonlarla yapılır. Lazerle vajina daraltma vajenin en uygun yapıya getirilmesi ya da vajenin kısa olduğu durumlarda uygulanan bir estetik işlemdir. Lazer kesi ile yapılan ameliyatlar daha çok vajinanın estetiği için yapılır. Doğum sırasında ya da sonrasında hormonların çekilmesi ile vajinada genişleme şeklinde ortaya çıkar. Lazerle vajina daraltma cilt altındaki bağ dokusu artarak yeni kolejin dolgusu sağlanmak ve buna bağlı olarak vajina gençleşmektedir. Lokal anestezi gerektiren bir işlem değildir.

 

Vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri olan vajinal dokunun yeniden yenilenmesi için yapılan lazer uygulamaları, vajinal dokunun uyarılması için kullanır. Papirüslerin kasılmasını sağlayan bu işlem sayesinde kolajen sentezi de başlatır. Böylece vajinal bölgedeki kan akışı, hızlanır ve vajinal duvarı, elastikiyetini kazanır.  Lazerle yapılan daraltma işlemleri estetik ve fonksiyonel açıdan yüksek kazanımları olan bir operasyondur. Kişinin partneri ile ilgili yaşadığı cinsel problemlere de çözüm sağlar.

 

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer İle Vajina Daraltma

 

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile vajina daraltma. Doğum sırasında ya da sonrasında hormonların çekilmesi ile vajinada genişleme şeklinde ortaya çıkar. Fraksiyonel karbondioksit lazerler ile yapılan vajina daraltma işlemleri cinsel haz veya estetik kaygıların giderilmesi için yapılır. Kişilerin doğum sonrası partneri ile ilgili yaşadığı cinsel problemlerde, vajinanın lazerle daraltması sağlanır. Daha önce doğum yapmamış kişilerde yaptırabilir. Ameliyatsız, ağrısız dikişsiz bir işlem olduğundan kişiler aynı gün normal rutinlerine dönebilir.

 

Lazer Kesi İle Vajina Daraltma Ameliyatı

 

Vajinada meydana gelen genişleme nedeniyle lazerle daraltması sağlanır. Başarı oranı yüksek olup, hafif ya da orta derecedeki vajina sarkmalarında lazer ile vajina daraltma ameliyatıyla iyi bir sonuç alabilirsiniz. Lazer veya lazer kesi ile yapılan vajina daraltma daha çok cinsel haz veya estetik kaygıların giderilmesi için yapılır. Ayrıca çok doğum yapmış kişilerde vajina duvarlarında daraltma işlemi yapılır.  

 

Menopoz sonrasında görülen hormonal değişimler, vajinal dokularında Lazer kesi ile yapılan vajina daraltma ameliyatları daha çok vajinanın görünüşünden memnun olmayan bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Lazerle yapılan vajina daraltma işlemler ile vajinal duvarı yeni baştan yapılandırır, daha kuru, daha az elastik ve daha yara olmasına neden olur. Kaşıntı, acı, yanma gibi kişide rahatsızlığa neden olabilecek semptomları ortadan kaldırır ve cinsel doyumu arttırır. Böylece ilişki esnasında vajinada istenen doyuma ulaşılması da mümkün olabilmektedir.

 

Lazerle Vajina Daraltma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

 

Lazerle vajina daraltma ameliyatının avantajları nelerdir ? Lazerle vajinanın daraltılması tedavisinin en avantajlı yönlerinden biride işlem sonrası kişinin normal rutinine hemen dönebilmesidir. Seans ortalama 30 dakika sürmektedir. Herhangi acı veya yan etkisi yoktur. Tedaviden hemen sonra, günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz! Lazerle yapılan vajina daraltma yüksek edinimleri olan estetik bir operasyondur.   Lazerle vajina daraltma işlemiyle vajinal duvarda kolajen artışı ve çiftteki yenileme ile birlikte hassasiyette artacaktır. Operasyonlar lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılır.

 

Dikişler kendiliğinden kapanıyorsa bile değil. Kesinleşmiş bir ürün sonrası vajinada herhangi bir yara ya da dikiş iz kalmaz. Lazerle  vajina daraltma ameliyatı ortalama 20-25 dakikadır  . Hasta operasyon sonrası normal rutine geri döner.
 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Bikini Bölgesi Neden Kararır

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.