+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vajen Estetiği

Vajen Estetiği Nedir

 

Vajen Estetiği nedir ? 

Vajen estetiği, vaajina estetiği olarak bilinmektedir. İç dudakların görünüm ve işlev açısından düzeltilmesi, klitorisin ortaya çıkarılması, G noktasının büyütülmesi ve cinsel tatminin arttırılması gibi hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan vajen estetiği için başvurulabilir. Günümüzde vajen estetiği oldukça kısa sürede ve başarılı şekilde uygulanabilen cerrahi işlemlerdir. Vajen estetiği, dışarıdan kesinlikle belli olmamakta ve ameliyat izi kalmamaktadır. Bir kadının seks sırasında sansasyon eksikliği ve cinsel organlarının görünümü hakkındaki mutsuzluğu bir kadının anatomisini seçmeyi istemesi ise kadının tercihidir.

 

Vajinal Yaşlanma Nedir?

 

Vajinal yaşlanma nedir ? Vajinanın yaşı, cildin vücudun geri kalanını kaplamasıyla aynıdır. Gevşer ve sarkır, bükülmüş ve buruşuk bir görünüm alır. Kadınlar hamilelik ve doğumdan sonra farkları sıklıkla fark eder, ancak menopoz sonrası vajinal değişikliklerden özellikle etkilenirler. Bunlara vajinal atrofi dahildir; vajinanın astarı, östrojen seviyesinin düşmesi nedeniyle daha ince, daha kuru ve daha az elastik hale gelir. Atrofik bir vajina, daha az cazip ve cazip olmanın yanı sıra çoğu kez rahatsızlık verici özelliktedir; Yağlanma eksikliği, genel kaşıntı ve disparoni (seks sırasında ağrıya neden olur)   Dahası, belirtilerin, tedavi edilmediği takdirde devam etmesi veya kötüleşmesi muhtemeldir. Bu sebeple de vajen estetiğine başvurulur.

 

Vajen Estetiği Nedir?

 

Vajen estetiği nedir ? Estetik Vajinal Cerrahi kozmetik cerrahi olarak düşünülür; bir kez gevşemiş vajinal alanın ve vajinanın sıkışmasına yardımcı olmak ve / veya dış görünüşü yeniden şekillendirmek için lazer veya radyofrekans (RF) teknolojisi kullanılarak yeniden yapılandırılır. Vajinal alanın sıkılaştırılmasında, kadın cinsel ilişki süresince artan sürtünme kuvvetlerini yaşayabilir. Bu prosedürlerin uygulanmasına karar verirken, uygun ellerde olduğunuzdan emin olmanız gerekir.  Estetik vajinal cerrahi, vajinanın ve labinin görünümünü arttırmak için cerrahi prosedürlerden oluşur. İşlemlere bazen kozmetik vajinal cerrahi, vajinal gençleşme ve vajinaplasti denir. Cinsel performans ve evlilik ilişkileri konusundaki toplumsal görüşlerin evrimleşmesi ve genel olarak kozmetik cerrahinin kabulü, kadınları estetik vajinal cerrahi yapmaya teşvik etmektedir.

 

Kadınlar, Bu Ameliyatı Yapmaya Karar Verirler, Çünkü:

 

 • Labia minora’nın görünümünü değiştirmek ve iyileştirmek
 • Genişletilmiş labia minora nedeniyle egzersiz sırasında rahatsızlık duygusunu azaltmak
 • Bir mayo veya leotard gibi sıkı kıyafetler giyerken şişkinlikleri önlemek ve görünümünü iyileştirmek
 • Vajinal kasları sıkılaştırmak ve darlaştırmak
 • Cinsel ilişki sırasında vajinal sansasyonu iyileştirmek
 • Hymeneal açılmasının azalması nedeniyle cinsel ilişki sırasında travmayı ve rahatsızlığı azaltmak
 • Evlilik öncesi bazı kültürlerin kesintisiz geleneklerine uymak

 

Vajen Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

 

 • Labiaplasty, aşırı iç veya asimetrik labia minora, iç vajinal dudakların alınmasıdır.
 • Perineoplasti, vajina ve anüs arasındaki bölgenin cerrahi revizyonunu içerir.
 • Vajinaplasty, vajina mukozası adı verilen fazla mukoza zarının çıkarılması ve altta yatan kasların vajinanın tüm uzunluğu boyunca sıkıştırılmasıdır.
 • Hijmenektomi, vajinal açıklıkta bulunan hijyenik membranın cerrahi genişlemesi anlamına gelir.
 • Himmenoplasti, kızlık bozun yeniden yapılanmasıdır.
 • Hijmenotomi, kızlık zarının cerrahi olarak çıkarılması veya açılmasını içerir

 

Vajinal cerrahi derin oturmuş psiko-sosyal ve duygusal sorunları değiştirmez. Kadın cinsel organlarının ortaya çıkışında insan yüzünde olduğu kadar çeşitlilik vardır. Kadın cinsel organına “anormal” bir görünüm olmadığını anlamanız önemlidir. Kozmetik vajinal cerrahi geçirme kararı almadan önce, bir kadın, cinsel doyumun, fiziksel görünüş ve duyumlara ilişkin karmaşık bir tecrübenin yanı sıra kendine güven, hormonal çevre ve kişinin eşiyle olan ilişkisi olduğunun farkına varmalıdır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.