Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

vajen estetigi

Vajen Estetiği

Vajen estetiği, vaajina estetiği olarak bilinmektedir. İç dudakların görünüm ve işlev açısından düzeltilmesi, klitorisin ortaya çıkarılması, G noktasının büyütülmesi ve cinsel tatminin arttırılması gibi hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan vajen estetiği için başvurulabilir. Günümüzde vajen estetiği oldukça kısa sürede ve başarılı şekilde uygulanabilen cerrahi işlemlerdir. Vajen estetiği, dışarıdan kesinlikle belli olmamakta ve ameliyat izi kalmamaktadır. Bir kadının seks sırasında sansasyon eksikliği ve cinsel organlarının görünümü hakkındaki mutsuzluğu bir kadının anatomisini seçmeyi istemesi ise kadının tercihidir.

Vajinal yaşlanma nedir?

Vajinanın yaşı, cildin vücudun geri kalanını kaplamasıyla aynıdır. Gevşer ve sarkır, bükülmüş ve buruşuk bir görünüm alır. Kadınlar hamilelik ve doğumdan sonra farkları sıklıkla fark eder, ancak menopoz sonrası vajinal değişikliklerden özellikle etkilenirler. Bunlara vajinal atrofi dahildir; vajinanın astarı, östrojen seviyesinin düşmesi nedeniyle daha ince, daha kuru ve daha az elastik hale gelir. Atrofik bir vajina, daha az cazip ve cazip olmanın yanı sıra çoğu kez rahatsızlık verici özelliktedir; Yağlanma eksikliği, genel kaşıntı ve disparoni (seks sırasında ağrıya neden olur)   Dahası, belirtilerin, tedavi edilmediği takdirde devam etmesi veya kötüleşmesi muhtemeldir. Bu sebeple de vajen estetiğine başvurulur.

Vajen estetiği nedir?

Estetik Vajinal Cerrahi kozmetik cerrahi olarak düşünülür; bir kez gevşemiş vajinal alanın ve vajinanın sıkışmasına yardımcı olmak ve / veya dış görünüşü yeniden şekillendirmek için lazer veya radyofrekans (RF) teknolojisi kullanılarak yeniden yapılandırılır. Vajinal alanın sıkılaştırılmasında, kadın cinsel ilişki süresince artan sürtünme kuvvetlerini yaşayabilir. Bu prosedürlerin uygulanmasına karar verirken, uygun ellerde olduğunuzdan emin olmanız gerekir.  Estetik vajinal cerrahi, vajinanın ve labinin görünümünü arttırmak için cerrahi prosedürlerden oluşur. İşlemlere bazen kozmetik vajinal cerrahi, vajinal gençleşme ve vajinaplasti denir. Cinsel performans ve evlilik ilişkileri konusundaki toplumsal görüşlerin evrimleşmesi ve genel olarak kozmetik cerrahinin kabulü, kadınları estetik vajinal cerrahi yapmaya teşvik etmektedir.

vajen estetiği nedir

Kadınlar, bu ameliyatı yapmaya karar verirler, çünkü:

 • Labia minora’nın görünümünü değiştirmek ve iyileştirmek
 • Genişletilmiş labia minora nedeniyle egzersiz sırasında rahatsızlık duygusunu azaltmak
 • Bir mayo veya leotard gibi sıkı kıyafetler giyerken şişkinlikleri önlemek ve görünümünü iyileştirmek
 • Vajinal kasları sıkılaştırmak ve darlaştırmak
 • Cinsel ilişki sırasında vajinal sansasyonu iyileştirmek
 • Hymeneal açılmasının azalması nedeniyle cinsel ilişki sırasında travmayı ve rahatsızlığı azaltmak
 • Evlilik öncesi bazı kültürlerin kesintisiz geleneklerine uymak

Vajen estetiği çeşitleri nelerdir?

 • Labiaplasty, aşırı iç veya asimetrik labia minora, iç vajinal dudakların alınmasıdır.
 • Perineoplasti, vajina ve anüs arasındaki bölgenin cerrahi revizyonunu içerir.
 • Vajinaplasty, vajina mukozası adı verilen fazla mukoza zarının çıkarılması ve altta yatan kasların vajinanın tüm uzunluğu boyunca sıkıştırılmasıdır.
 • Hijmenektomi, vajinal açıklıkta bulunan hijyenik membranın cerrahi genişlemesi anlamına gelir.
 • Himmenoplasti, kızlık bozun yeniden yapılanmasıdır.
 • Hijmenotomi, kızlık zarının cerrahi olarak çıkarılması veya açılmasını içerir

Vajinal cerrahi derin oturmuş psiko-sosyal ve duygusal sorunları değiştirmez. Kadın cinsel organlarının ortaya çıkışında insan yüzünde olduğu kadar çeşitlilik vardır. Kadın cinsel organına “anormal” bir görünüm olmadığını anlamanız önemlidir. Kozmetik vajinal cerrahi geçirme kararı almadan önce, bir kadın, cinsel doyumun, fiziksel görünüş ve duyumlara ilişkin karmaşık bir tecrübenin yanı sıra kendine güven, hormonal çevre ve kişinin eşiyle olan ilişkisi olduğunun farkına varmalıdır.


WhatsApp Bilgi Hattı