+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Vagen estetiği

Vajina Estetiği Nedir

Vagen estetiği

Vagen estetiği. Vücudumuzun  herhangi bir yerinden olduğu gibi  dış  genital organlarımızdan da hoşnut olmayabiliriz. Özellikle vaginal doğum sonrası vagen dokularında genişlemeye bağlı olarak hem fizyolojik hem de cinsel problemler yaşanabilir. Normal vaginal doğum sırasında açılan doğum dikişinin (epizyotomi) iyileşme problemleri olabilir. Vagen estetiği ameliyatları ile sorun kolaylıkla giderilebilir.

 

Vagen Estetik Ameliyatları  nelerdir?

 

 • İç dudak estetiği ( Labioplasti)
 • Vagen daraltma (Vaginopasti)
 • Doğum dikişi (Epizyotomi ) tekrar onarımı
 • Vagen genişletilmesi

Vagen estetiği ameliyatları dışarıdan bakıldığında belli olmaz ve doğal görünümlüdür. Cinsel ilişkiye ,gebe kalmaya ve doğum yapmaya  herhangi bir zararı olmaz.

 

Labioplasti (İç dudak onarımı)

 

Laboplasti nedir? Sıklıkla uyguladığımız genital estetik operasyonlardan biridir. Vagina girişindeki labium minusların normalden daha büyük  veya sarkık olması veya dudaklar arasında asimetri  olması   durumunda düzeltilmesi operasyonuna labioplasti denir. Bu durum pek çok kadına rahatsızlık vermekte ve partnerlerine karşı kendilerini yeterince rahat hissedememektedir. Küçük dudakları büyük olan kadınlarda cinsel ilişki esnasında penisin girmesiyle oluşan sürtünme  ve tahriş nedeniyle cinsel ilişki ağrılı ve acı  verici hale gelebilir.

 

 Ayrıca iç dudakların fazla kısımlarının terlemesi, yeterince temizlenememesi kötü koku oluşmasına, hijyenik problemlere neden olabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı utanan kadın kendine güvenini kaybedebilir, cinsel soğukluk ve orgazm sorunu yaşayabilir. Bu operasyon kesinlikle kızlık zarına zarar vermez. Hamile kalmaya ve doğum yapmaya engel değildir, cinsel ilişkiyi ya da orgazmı etkilemez. İdrar yapma ile ilgili bir sıkıntıya neden olmaz.

 

Labioplasti Nasıl Uygulanır

 

Labioplasti nasıl uygulanır? Labioplasti operasyonu lokal veya genel anestezi altında steril  şartlarda uygulanmaktadır. Dikişler kendiliğinden erir  ve düşer. Dışarıdan bakıldığında ameliyat izi belli olmaz. Vagina  Daraltma  (Vaginoplasti) normal doğum sonrasında vagina yapısında oluşan kalıcı hasarlar nedeniyle vagina genişleyip gevşeyebilir. Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Zaman içinde kadının kendine güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir.

 

Yine vagenin aşırı genişlediği durumlarda cinsel ilişki sırasında içeriye hava kaçarak gaz kaçırma tarzında sesler oluşabilir ve bu durum cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Kadınlar problemin tam olarak neden kaynaklandığını bilmediklerinden veya paylaşamadıklarından ötürü sorunu çözümsüz sanmaktadır. Operasyonda kendiliğinden eriyebilen dikiş materyalleri kullanıldığından dikişlerin alınmasına gerek duyulmaz.

 

Vajen genişletme normal  doğum yapmamış bazı kişilerde vaginal giriş normalden sıkı ve dar olabilir. Bu durumlar genelde ailesel özellikler taşır ve doğuştan gelmektedir. Vajinanın normalden daha dar ve sık olması nedeniyle ağrılı cinsel ilişki (disparoni) veya hiç ilişkiye girememe (vaginusmus) gibi cinsel ilişki sorunları ortaya   çıkabilmektedir. Yapılan basit düzeltici ameliyatlar oldukça yüz güldürücü olabilmektedir.

 

Doğum izlerinin (Epizyotomi) düzeltilmesi normal vajinal doğum sırasında bebeğin kafasının veya önde gelen kısmın çıkışına yardımcı olmak için genellikle sağ  bacağa doğru açılan kesiye Epizyo denir. Epizyo onarımı sonrası dokuların uygun şekilde iyileşmemesi sonrası veya düzgün onarım yapılmadıysa bu bölgelerde iyileşme sırasında sert nedbe dokusu gelişir. Kişinin eline sertlik gelir. Cinsel ilişki sırasında zevk alamama, ağrı ve acı hissi meydana gelir.

 

Doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Eğer beraberinde vajen genişliğinden, doğum yırtıklarından rahatsızlık duyuluyorsa Vajinoplasti (vajen daraltma) ameliyatı da yapılmaktadır. Operasyon sonraki ertesi gün günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.