Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Tüp Bebek

resim

Tüp bebek işlemi normal yolla hamile kalamayanlar için uygulanan ve çocuk sahibi olmanızı sağlayan bir tedavi yöntemidir.Tüp bebek nedir denildiğinde verilecek en net cevap çocuk sahibi olmanızı sağlayacak IVF işlemidir diyebiliriz.Gelişen teknoloji sayesinde kadından alınan yumurta laboratuar ortamında babadan alınan sperm ile döllenerek embriyo gelişimi sağlanarak kadın rahmine yerleştirilir.

Tedavi, gelişen teknoloji sayesinde ve bilimin de yardımı ile başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu tedavinin başarısını daha da yükseltmek amaçlı destekleyici yöntemler kullanılmaktadır. Sperm DNA hasarı tespiti ve tedavisi, yumurtlama sorunu tedavisi, dölleyici sperm seçim, gebelik aşısı, erkek kısırlığına yönelik tedaviler gibi geliştirici yöntemler kullanılmaktadır.

SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

Kişiye Özel Tüp Bebek Tedavisi Nedir?
  • Tüp bebek tedavisi çiftler tarafından detaylıca araştırılması gereken bir konudur. Çocuk sahibi olabilmek için rutin olanı uygulamaktansa kişiye özel tedavi ile daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Bu noktada da önemli olan çiftin yaşı, erkeğin sperm kalitesi, yumurtlama döngüsü ve psikolojik gibi birçok etken öncelikle araştırılıp kişiye özel tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır. Her hastaya aynı ilaç verilemeyeceği gibi her hastaya aynı yöntemin uygulanması da yanlış olacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları
  • Tüp bebek tedavisine karar verildikten sonra kadının daha fazla yumurtlaması için üretilen horman vücuda daha fazla enjekte edilir böylelikle kadın normalden fazla yumurtlar ve bu yumurtalar ultrasonografi ile takip edilerek östradiol seviyeleri de bir yandan takip edilir. Takip edilen bu yumurtalar istenilen boyuta yani 18-20 mm ulaştıklarında yumurta çatlatma iğnesi ile yumurtlama zamanı planlanır. Bu iğnenin yapılmasından 35 saat sonrasında ameliyathane ortamında vajinal yoldan yumurtalar toplanarak erkekten alınan sperme ile özel tekniklerle de işleme uygun aşamaya getirilir. Embriyonun gelişimi takip edilir ve tutunma olasılığı en fazla olan embriyo rahme yerleştirilir. Tedavi aşamasında kadının günlük hayatını etkileyen çok büyük faktörler yoktur. Gelişen teknolojinin de katkısıyla ağır bir işlem uygulanmamaktadır ve kadın kendinin bu süreçte daha rahat hisseder. Kadının rahat hissetmesi demek tedavinin de daha başarılı olacağı anlamına gelir. Bu süreçten sonra tamamıyla doğal bir gebelik süreci yaşanacaktır. Başarısız denemeler olabilir fakat bu durumun moralinizi bozmasına müsaade etmeyiniz. Çünkü bu süreç sabır ve kararlılık gerektiren bir süreçtir.

    Siz de gebe kalamıyorsanız ve tüp bebek tedavisine karar verdiyseniz kliniğimize gelerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.