+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Tüp Bebek Nedir ?

Tüp bebek işlemi normal yolla hamile kalamayanlar için uygulanan ve çocuk sahibi olmanızı sağlayan bir tedavi yöntemidir.Tüp bebek nedir denildiğinde verilecek en net cevap çocuk sahibi olmanızı sağlayacak IVF işlemidir diyebiliriz.Gelişen teknoloji sayesinde kadından alınan yumurta laboratuar ortamında babadan alınan sperm ile döllenerek embriyo gelişimi sağlanarak kadın rahmine yerleştirilir.

Tedavi, gelişen teknoloji sayesinde ve bilimin de yardımı ile başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu tedavinin başarısını daha da yükseltmek amaçlı destekleyici yöntemler kullanılmaktadır. Sperm DNA hasarı tespiti ve tedavisi, yumurtlama sorunu tedavisi, dölleyici sperm seçim, gebelik aşısı, erkek kısırlığına yönelik tedaviler gibi geliştirici yöntemler kullanılmaktadır.

Tüp Bebek Ne

Kişiye Özel Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi çiftler tarafından detaylıca araştırılması gereken bir konudur. Çocuk sahibi olabilmek için rutin olanı uygulamaktansa kişiye özel tedavi ile daha verimli sonuçlar alınmaktadır. Bu noktada da önemli olan çiftin yaşı, erkeğin sperm kalitesi, yumurtlama döngüsü ve psikolojik gibi birçok etken öncelikle araştırılıp kişiye özel tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır. Her hastaya aynı ilaç verilemeyeceği gibi her hastaya aynı yöntemin uygulanması da yanlış olacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Aşamaları

Tüp bebek tedavisine karar verildikten sonra kadının daha fazla yumurtlaması için üretilen horman vücuda daha fazla enjekte edilir böylelikle kadın normalden fazla yumurtlar ve bu yumurtalar ultrasonografi ile takip edilerek östradiol seviyeleri de bir yandan takip edilir. Takip edilen bu yumurtalar istenilen boyuta yani 18-20 mm ulaştıklarında yumurta çatlatma iğnesi ile yumurtlama zamanı planlanır. Bu iğnenin yapılmasından 35 saat sonrasında ameliyathane ortamında vajinal yoldan yumurtalar toplanarak erkekten alınan sperme ile özel tekniklerle de işleme uygun aşamaya getirilir. Embriyonun gelişimi takip edilir ve tutunma olasılığı en fazla olan embriyo rahme yerleştirilir. Tedavi aşamasında kadının günlük hayatını etkileyen çok büyük faktörler yoktur. Gelişen teknolojinin de katkısıyla ağır bir işlem uygulanmamaktadır ve kadın kendinin bu süreçte daha rahat hisseder. Kadının rahat hissetmesi demek tedavinin de daha başarılı olacağı anlamına gelir. Bu süreçten sonra tamamıyla doğal bir gebelik süreci yaşanacaktır. Başarısız denemeler olabilir fakat bu durumun moralinizi bozmasına müsaade etmeyiniz. Çünkü bu süreç sabır ve kararlılık gerektiren bir süreçtir.

Siz de gebe kalamıyorsanız ve tüp bebek tedavisine karar verdiyseniz kliniğimize gelerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.