Tüp Bebek Tedavisi Ankara | Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Tüp Bebek

tüp bebek tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi normal yolla hamile kalamayanlar için uygulanan ve çocuk sahibi olmanızı sağlayan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek nedir denildiğinde verilecek en net cevap; çocuk sahibi olmanızı sağlayacak IVF işlemidir diyebiliriz.

Tüp bebek tedavisinde gelişen teknoloji sayesinde kadından alınan yumurta laboratuvar ortamında babadan alınan sperm ile döllenerek embriyo gelişimi sağlanarak kadın rahmine yerleştirilir.

Tüp bebek tedavi aşamaları, tüp bebekle çocuk sahibi olma, tüp bebek fiyatları veya diğer konularda tüm merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer ile sağlıklı bir şekilde en etkili tüp bebek tedavisi olabilirsiniz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

İçerikler

Ankara Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek merkezi Ankara kliniğimizde, gelişen teknoloji sayesinde ve bilimin de yardımı ile başarıyla gerçekleştirilmektedir. Tüp bebek tedavisinin başarısını daha da yükseltmek amaçlı Ankara kadın hastalıkları tedavi merkezimizde destekleyici yöntemler kullanılmaktadır. Ankara tüp bebek merkezinde tedavi olmak isteyenler için sperm DNA hasarı tespiti ve tedavisi, yumurtlama sorunu tedavisi, dölleyici sperm seçim, gebelik aşısı, erkek kısırlığına yönelik tedaviler gibi geliştirici yöntemler kullanılmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisine karar verildikten sonra kadının daha fazla yumurtlaması için üretilen horman vücuda daha fazla enjekte edilir. Böylelikle kadın normalden fazla yumurtlar. Bu yumurtalar ultrasonografi ile takip edilirken östradiol seviyeleri de takip edilir.

Takip edilen yumurtalar istenilen boyuta yani 18-20 mm ulaştıklarında yumurta çatlatma iğnesi ile yumurtlama zamanı planlanır. Bu iğnenin yapılmasından 35 saat sonrasında ameliyathane ortamında vajinal yoldan yumurtalar toplanarak erkekten alınan sperme ile özel tekniklerle de işleme uygun aşamaya getirilir. Embriyonun gelişimi takip edilir ve tutunma olasılığı en fazla olan embriyo rahme yerleştirilir.

Tüp bebek tedavi aşamasında kadının günlük hayatını etkileyen çok büyük faktörler yoktur. Gelişen teknolojinin de katkısıyla ağır bir işlem uygulanmamaktadır ve kadın kendisini bu süreçte daha rahat hisseder. Kadının rahat hissetmesi demek tüp bebek tedavisinin de daha başarılı olacağı anlamına gelir. Tüp bebek tedavisi sürecinden sonra tamamıyla doğal bir gebelik süreci yaşanacaktır. Başarısız denemeler olabilir fakat bu durumun moralinizi bozmasına müsaade etmeyiniz. Çünkü bu süreç sabır ve kararlılık gerektiren bir süreçtir.

Siz de gebe kalamıyorsanız ve Ankara tüp bebek tedavisi olmaya karar verdiyseniz kliniğimize gelerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavi Aşamaları

Tüp bebek tedavisi standart bir prosedürdür. Ancak öncelikle tüp bebeğe engel bir durum olup olmadığına bakılıyor. Tüp bebeğe engel bir durum varsa öncelikle buna yönelik bir tedavi uygulanıyor. Daha sonra tüp bebek tedavisinde başarı sağlanabiliyor.

Tüp bebek tedavisi aşamaları şöyle;

Ovulasyon İndüksiyon

Bu aşamada adet kanamasının üçüncü gününde over üzerinden yumurta alabilmek için ilaç tedavisi başlıyor. Temel odak noktası sağlam bir yumurta ortaya çıkarmak oluyor.

Yumurta Toplama

Kadınların adet kanaması süreci sonrasında sağlıklı yumurtlamasına çalışılıyor. Sağlıklı elde edilen yumurtalar çatlatma iğnesi sonrası toplanıyor. HCG ilaçlarından sonra ortalama 36 saat sonra çatlatma iğnesi ile yumurtalar toplanıyor.  Bu uygulama genel anestezi ile yapılıyor. Bu sürecin ardından olgun yumurtaların döllenme için laboratuvara aktarılması sağlanıyor.

Sperm Enjeksiyonu

Yumurta toplama işlemiyle eş zamanlı olarak baba adayından da sperm enjeksiyonu ile sperm örnekleri alınıyor. Genellikle mastürbasyon yöntemi kullanılsa da bu aşamada TESE veya biyopsi ile sperm alınabilir. Elde edilen spermler semenden ayrıştırılır. Bu uygulama yumurta toplama ile aynı zamanda yapılıyor.

Döllenme

Anne adayından alınan olgun yumurta ile baba adayından alınan sağlıklı spermler laboratuvarda birleştirilir ve başarılı döllenme olması sağlanır. Yani kısaca spermler olgun yumurtalara enjekte ediliyor. Ardından birkaç gün döllenme için belirli bir süre bekliyoruz.  Böylece sağlıklı embriyolar oluşmasını bekliyoruz.

Embriyo Transferi

Yumurta toplama işleminden sonra 2-7 gün içinde embriyo transferi yapılıyor. Döllenme sonrası elde edilen embriyolar anne rahmine transfer ediliyor. Embriyo transferi saniyeler içinde ağrısız ve anestezi olmadan yapılıyor. Bu uygulama sonrasında 10 gün içinde gebelik oluşması bekleniyor.

Tüp Bebek Tedavisi Başarısız Olursa

Tüp bebek aşamaları sonrasında hamilelik olup olmadığı yapılacak testlerle anlaşılır.  İşlemin başarısız olması durumunda tekrar tüp bebek tedavisi uygulanabilir.

Kişiye Özel Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi çiftler tarafından detaylıca araştırılması gereken bir konudur. Çocuk sahibi olabilmek için rutin olanı uygulamaktansa kişiye özel tedavi ile daha verimli sonuçlar alınmaktadır.

Başarılı bir sonuç alınması için önemli olan çiftin yaşı, erkeğin sperm kalitesi, yumurtlama döngüsü ve psikolojik durum gibi birçok etken öncelikle araştırılıp kişiye özel tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır.

Her hastaya aynı ilaç verilemeyeceği gibi her hastaya aynı yöntemin uygulanması da yanlış olacaktır.

Ankara tüp bebek tedavi merkezimizde her hastamıza özel tedavi uyguluyor ve en başarılı sonuçların alınması için uzman doktorlarımızla en etkili yöntemleri kullanıyoruz.

kişiye özel tüp bebek tedavisi
tüp bebek ankara

Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Tüp bebek tedavisi Ankara şehrinde kliniğimizde uygulanıyor.  Ankara tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için hemen kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Kahvemizi içerken tüp bebek süreci hakkında merak ettiğiniz her soruya cevap bulabilirsiniz.

Merkezimizde yasal prosedürlere uygun olarak son teknoloji ekipmanlarla tüp bebek tedavisi yürütülüyor. Çiftlere özel tedavi süreçleri ile tedavi başarısını en üst seviyeye çıkarıyoruz. Dünya standartlarında tüp bebek tedavisi sayesinde sizler de çocuk sahibi olabilirsiniz.

Ankara tüp bebek merkezi arıyorsanız her zaman kliniğimize ulaşabilir ve tüp bebek tedavisi için gerekli desteği alabilirsiniz. Süreç boyunca uzmanlarımız rehberlik etmeyi sürdürüyor.

Tüp Bebek Kimler İçin Uygundur?

Tüp bebek doğal yöntemlerle başarılı gebelik sağlayamayan her çift için uygulanabilir. Düzenli olarak korunma olmadan 6-12 ay arasında cinsel ilişkiye girmesine karşın gebelik oluşmayan çiftlerde yardımcı üreme teknikleri devreye girer.

Hamile kalmak isteyen 30 yaşın üzerindeki kadınlarda 6 ay menstrual kanama olmadığında düzensiz ve ağrılı kanamalar, pelvik ağrı, tekrarlayan düşük gibi her durumda tüp bebek tedavisi başarılı bir yöntem olabilir.

Erkeklerde ise sperm sayısı düşüklüğü, testis hastalıkları ve prostat gibi problemlerde  tüp bebek tedavisi uygulanabilir. Hem erkek hem de kadın kaynaklı kısırlık problemlerinde tüp bebeğe başvurabilirsiniz.

tüp bebek tedavisi ankara
ankara tüp bebek tedavi merkezi

Tüp Bebek Fiyatları Ankara

Tüp bebek fiyatları uygulanacak tedavi yöntemi ve çiftlerin mevcut problemlerine göre değişiyor. Öncelikle belirli bir tüp bebek merkezi seçmeniz gerekiyor. Ankara’da tüp bebek merkezi için bizi tercih edebilirsiniz.

Her tüp bebek süreci standart olarak görülse de çifte özel olarak planlanır. Bu yüzden Ankara tüp bebek fiyatları da değişiklik gösteriyor. Doktor tecrübesi, tedavi paketinin içeriği, fiyat politikası, ek tedaviler  gibi birçok nokta fiyatları etkiliyor.

Ankara’da tüp bebek fiyatları konusunda  net bir fiyat bilgisi almak için hemen kliniğimize uğrayın ve sıcak bir kahvemizi içerken size detaylı bilgi verelim.

En Sık Sorulan Tüp Bebek Soruları

Tüp bebek tedavisi için Ankara ilindeki kliniğimizi ziyaret eden hastalarımızın en sık sorduğu soruları sizin için yanıtladık. Tüp bebek hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden bize sorabilirsiniz. Aşağıda tüp bebek hakkında en çok merak edilen sorular ve yanıtları inceleyebilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde Ağrı Olur Mu?

Tüp bebek tedavisinde enjeksiyon sonrasında birkaç gün hafif düzeyde ağrı olabilir. Ağrı şikayetleri kısa süre sonra ortadan kalkar.  Genel olarak tüp bebek ağrılı bir tedavi değildir.

Tüp Bebek Tedavisinde Dış Gebelik Olur Mu?

Embriyonun rahim dışına yerleşmesi olan dış gebelik oluşması olasılığı çok düşüktür. Çünkü tüp bebek tedavisinde her aşama uzmanlarımız tarafından izleniyor. Bu yüzden  embriyonun tüplere yerleşmesi çok nadir bir problem olacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Yumurta Kullanılır?

Tüp bebekte döllenme öncesinde kaliteli yumurta ve sperme ihtiyaç vardır.  Anne adayında maksimum sayıda yumurta toplanır. Ancak gebeliğin başlaması için kaliteli bir tane yumurta yeterli olur. İlk olarak 10-15 kadar yumurta elde edilir ve en kaliteli olanları ayrılır.

Tüp Bebek Tedavisinde İğnelere Ne Zaman Başlanır?

Tüp bebek tedavisinde farklı amaçla kullanılan iğne vardır.  Anne adayının yumurta kalitesi için ilk aşamada hormon iğnelerine başvurulur.  Daha sonra yumurta  toplama işlemi ve döllenme işlemi yapılır. İğneler ilk aşamadan başlar ve döllenme sonrasında da bir süre devam eder.

Tüp Bebek Tedavisinde Neden Kan Sulandırıcı Kullanılır?

Tüp bebek tedavisinde kan sulandırıcı kullanmanın bilimsel bir dayanağı yoktur.  Merkezimizde bu yönde özel bir uygulama yoktur.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Evli Olmak Şart Mı?

Tüp bebek tedavisi istiyorsanız ülkemizde belirli kanunlar olduğunu belirtelim. Türkiye’de resmi nikahı olmayan çiftler için tüp bebek tedavisi uygulanamıyor. Aynı zamanda mesai saatleri dışında uzmanlar da tüp bebek sürecini yürütemez. Yani tüp bebek tedavisi için evli olmanız şarttır.

Tüp Bebek Tedavisi Kilo Aldırır Mı?

Tüp bebek tedavisinde yumurtaların büyütülmesi için hormon ilaçlarına başvuruluyor. Hormon ilaçlarının belirli bir oranda iştah açtığını söyleyebiliriz.  Dikkat edilmediğinde kilo alınsa da tüp bebek tedavisinin kilo aldırdığı düşüncesi yanlıştır.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Tüp bebek tedavisi adet kanamasının iki veya üçüncü günü başlar. Daha sonra 16-17 gün sonra sona erer.  Anne adayının rahmine embriyo transferi sonrasında 10-14 gün geçtiğinde kanda gebelik testi ile sonuç değerlendirmesi yapılır.

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.