+05306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Labioplasti

Genital bölge estetikleri arasında olan labioplasti hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı veriliyor. Operasyon detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Hakkında

İlk olarak labioplasti nedir sorusunun yanıtı verilmesi önemli. Operasyon hakkında detayların sunulması, yaşadığınız genital bölge probleminin aslında kolay şekilde ortadan kalkabilecek olduğunuzu görmenizi sağlayacak.

Operasyon, genital bölgedeki iç dudak sarkmasının ortadan kaldırılması için yapılıyor. Labioplastinin uygulanması, operasyon öncesi ve sonrası hakkında detaylara ulaşabileceksiniz. Hijyenik ortamda gerçekleşecek olan ameliyat, kolay şekilde yaşadığınız bu problemin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Labioplasti Operasyonuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Evet, öncelikle iç dudakların küçültülmesi operasyonuna neden ihtiyaç duyulduğu önemli. Kadının genital bölgesinde iç dudaklarda meydana gelmiş olan anormal büyüklük, kişiyi rahatsız edebilir. Bu rahatsızlık dar kıyafetler giymekten çekinme, belli olur endişesi gibi rahatsızlıklar olabiliyor. Kişiye yaşatmış olduğu özgüven sorunu, cinsel hayatını da etkiliyor. Ancak bunun dışında, kadının gün içinde hareket etme konusunda da alanını daraltabilir. Çoğu zaman rahatsızlık veriyor olması, operasyonu gerekli kılıyor.

Bekaret ile labioplasti ilişkisi…

Çoğu zaman hastalar tarafından ilk sorulan sorular arasında, bakire olmanın bu operasyona bir etkisi olur mu? Operasyon bakireliğe zarar verir mi? Hastaların bilmesi gereken, ameliyatın bekaret zarı ile apayrı bir bölgede gerçekleşmesidir. Tamamen genital bölgenin dış kısmında gerçekleşen labioplasti ameliyatı bekaret zarına herhangi bir şekilde zarar vermez.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde kontroller yapılır. Normal koşullarda genital bölgede iç dudakların olması gereken belli bir boyut vardır. Yapılan araştırmalara göre kadınların yarısından fazlasında genital bölgedeki iç dudakların boyutu olması gerekenin üstünde. Büyük iç dudakların rahatsız edici olması, iç dudak ameliyatı ile sonlandırıldığından günlük yaşantınıza ve cinsel hayatınıza dilediğiniz gibi devam etmeniz mümkün.

Kontrol;

Yapılacak olan kontroller, normal iç dudakların olması gereken boyuttan ne kadar fazla olduğu yönünde bilgilerin verilmesini sağlayacaktır. Ameliyat öncesinde incelemeler yapılacak ve ameliyat için hazırlıklar gerçekleşecektir.

Ameliyat günü belirleme;

Kontroller sonrasında direkt olarak tıbbi anlamda bilgilendirme yapılacaktır. Sorularınızın sorulması ve en iyi şekilde cevaplarını almanız ile gönül rahatlığıyla ameliyatın gerçekleştirilmesini talep edebilirsiniz.

Cerrahi Müdahale;

İç dudaklar için yapılacak olan müdahale, normal boyutlara getirilmesi şeklinde olacaktır. Doktorunuzun belirlemiş olduğu yöntem ile iç dudakların olması gereken boyuta gelmesi kısa süre içinde gerçekleşecektir. Steril bir ortamda müdahalenin yapılmasını sağlayarak, yaşam kaliteniz yükseltilecektir.

Labioplastide Hangi Anestezi Yapılır?

Hangi anestezik yöntemin kullanılacağı da son derece önemli. Labioplasti amaliyatı için anestezi yönteminin ne olacağına doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Öncelikle bu ameliyat için hem genel anestezi hem de lokal anestezinin mümkün olduğunu bilmelisiniz.

  • Genel Anestezi: Dilerseniz ameliyatın genel anestezi ile gerçekleşmesini talep edebilirsiniz. Doktorunuzun da önerisi ile direkt olarak ameliyatın hangi anestezi ile yapılacağı belirlenecektir.
  • Lokal Anestesi: Bölgesel uyuşturmanın olduğu lokal anestezi ile de ameliyatın gerçekleşmesi söz konusu olabiliyor. Dilerseniz bu şekilde de ameliyatın yapılmasını talep edebilirsiniz.

Yapılan kontroller sırasında ve ameliyat öncesinde, hangi anestezi yönteminin kullanılmasını istediğiniz konusunda bilgi verebilirsiniz. Sunulan önerilere göre hareket etmeniz, karşılıklı paylaşım ile gönlünüzü rahat tutacak şekilde ameliyatınızın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Labioplastide Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Ameliyata girmeden önce hastaların en çok merak ettiği konular arasında elbette ameliyatın ne kadar sürede tamamlanacağı var. Genel olarak labioplasti ameliyatı için kısa süren ameliyatlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Dakikalar içinde tamamlanması söz konusu olacaktır. Genellikle iç dudak küçültme ameliyatının 30 dakika ile 45 dakika arasında tamamlanması sağlanır. Bu süre içinde ameliyatın tamamlanması hastanın iyileşme sürecine girmesi söz konusudur.

Ameliyat Sonrasında Yapılması Gerekenler

İç dudak küçültme operasyonundan sonra ne olacak? İç dudak sarkması probleminin ortadan kaldırılması için gerçekleştirilmiş olan operasyon, belli bir iyileşme sürecine girmenizi sağlar. Bunun için doktorunuzun da fikrine göre, 1 gün hastanede kalmanız istenebilir. Önlem alınması açısından kişinin bir gün hastanede istirahat etmesi gerekebilir.

Estetik Dikişler;

Ameliyat sonrasında hastaların merak ettiği hususlar arasında, dikiş alınması gibi bir durum olup olmadığı yer alıyor. Dikiş alma işleminin gerçekleşmeyecek olduğunu bilmelisiniz. Yapılan operasyon estetik dikişler ile gerçekleştiğinden, belli bir süre içinde dikişlerin yok olduğunu göreceksiniz.

İyileşme süreci;

İlk gün hastanede kalmanızın dışında, eve taburcu edileceksiniz. Bir süre enfeksiyon riskinin önlenmesi açısından dikkatli olmanız gerekebilir. Doktorunuzun almanızı istediği önlemler olabilir. Örneğin ameliyatı yazın olmanız durumunda, 3 ay denize – havuza girmemeniz istenir. Kışın ameliyat olan kişilerde de mutlaka kişinin bu şekilde toplu olarak kullanılan alanlardan uzak durması önerilir. İyileşmenin herhangi bir enfeksiyon probleminin ortaya çıkmadan yaşanması sağlanmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Yeniden İç Dudak Büyümesi Olabilir mi?

Ameliyatın tamamlanmasından sonra, hastaların aklında olan diğer bir soru yeniden bu şekilde bir problem ile karşılaşma ihtimalidir. Bakıldığında genel olarak bu hastalığın genetik olduğu görülüyor. Yani yaşanan fiziksel müdahaleler ile bu şekilde bir problemin ortaya çıkması güç görülüyor. Kişinin labioplasti ameliyatı olması halinde sonrasında bu şekilde bir sorunun yeniden yaşanması güçtür. İç dudakların yeniden büyümesi gibi bir sorun ile karşılaşılmamıştır. Ameliyatın kesin ve daimi bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Labioplasti Ameliyatında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yapılacak olan cerrahi müdahalelerin hemen hemen tamamı için mutlaka hijyene dikkat edilmesi gerekiyor. İyileşmenin hızlı şekilde gerçekleşmesi, enfeksiyon sorununun yaşanmaması ve kişinin sağlığına kavuşması; ancak başarılı bir ameliyat ile olacaktır.

Uzman Doktor;

Elbette genital bölge estetiği konusunda uzman olan bir doktorun ameliyatı yapmış olması önemli. Karşılıklı güven sağlamak ve endişelerinizin giderilmesi önemli.

Hijyenik ortam;

Operasyonun yapılacağı ortamın son derece hijyenik olması, operasyon öncesi ve sonrasında bir problem oluşmamasını sağlar. Bunun için sunulan klinik ortamının niteliğine de dikkat etmelisiniz.

Sorularınızın yanıtlanması;

Doktor tarafından ameliyat öncesinde endişenizin ortadan kaldırılması önemli. Bunun için sorduğunuz tüm soruların yanıtlanması ve detaylı bilgi verilmesi sağlanmalıdır.

Yukarıda verilen hususlara dikkat edilerek yapılmış olan labioplasti, hastanın operasyondan memnun kalmasını ve sağlığına kolay şekilde kavuşmasını sağlayacaktır.

Labioplasti Fiyatları

Hastaların ameliyat olmak istemesi durumunda bakacak olduğu hususlar arasında fiyatlar var. Fiyatların neye göre belirlendiği, oluşturulmuş olan fiyatlar hastalar tarafından sorulur. Net bir fiyat söylemek mümkün olmadığından, en doğru bilginin yapılacak olan kontrol sonrasında verilecek olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat konusunda dikkat etmeniz gereken, uzman doktor ve steril klinik ortamına en uygun fiyatlar ile ulaşmaktır. Mümkün olan en uygun fiyatlar ile operasyonun tamamlanması, sizin için de avantajlı olacaktır.

Randevu Alın;

Kontrollerin yapılması için randevu almanız önerilir. Kısa süre içinde verilecek olan randevu sonrasında, kontroller yapılacak ve direkt olarak kişisel şekilde operasyonun yorumlanması sağlanacak. Bu sayede ameliyat hakkında size özel bilgilendirmenin olması da mümkündür.

En uygun fiyatlar;

Operasyon öncesinde labioplasti fiyatları için piyasaya göre en uygun fiyatların verileceğinden emin olabilirsiniz. En kısa süre içinde verilecek olan ameliyat günü ve en uygun ameliyat fiyatları ile avantajlı şekilde sağlığınıza kavuşma fırsatı bulacaksınız. Detaylar verilecektir.

Hızlı İletişim ve Randevu
Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.