Perineoplasti Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? | Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Perineoplasti Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Perineoplasti Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Genital Estetik 25 Kasım 2021

Perineoplasti ameliyatı nedir ? Estetik cerrahi uzmanları tarafından perineoplasti ameliyatıdır. Vajenin alttan girişi ile anüs (makat) arasındaki alan perine (perine) olarak adlandırılmakta, perineoplasti ameliyatlarının neden olduğu estetik bir şekilde onarılması içindir. Sıklıkla kullanılır genital gölge ameliyatlarından biri olan perineoplasti seçenekleri, genellikle doğum günü perine bölgesinde oluşan düzensizliklerin düzeltilmesi ve doğum ortamında oluşan cilt katlantılarının alınmasına yönelik olarak yapılmaktadır.

Bu tür operasyonlar özel amaçlı iri bebek doğumlarında gerekli zor doğumlar, vakumda kullanılır doğumlar içindir vajina içerisinde oluşan yırtılmaların onarımı için ihtiyaç duyulan bir yöntemdir. Perineal de broşürir olarak adlandırılan bu tür yırtıklar dört ayrı ayrı incelenecektir. Birinci sınıfdeki perine yırtıkları herhangi bir estetik müdahaleye gerek duyulmadan düzelebilmektedir. Üçüncü ve dördüncü sınıf yırtıklar için onarılmadığı yaşam boyu sürebilecek olan gaita ve gaz kaçırma gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle özellikle zor geçen doğumlar sonrası perine onarımı gerekli olmaktadır. Perineoplasti ameliyatlarının yapılma amaçları arasında,

  • Vajen girişindeki açının düzeltilmesi ve buna bağlı olarak ilişkide G noktası ve klitoris noktası uyarılarının artırılması,
  • Cinsel ilişki sorun sorun yaratan vajina erişim sorununun giderilmesi,
  • Estetik ihtiyaçların karşılanması yer almaktadır.

Perineoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Perinoplasti ameliyatı nasıl yapılır ?Perineoplasti ameliyatında bulunmaktadır anestezi türü, aynı anda kaç farklı ameliyat yapılacağına bağlı olarak değişebilmektedir. Hastaya lokal anestezi uygulamaktır. Yaklaşık 40-45 civarında bir süre yapılan bu tür cerrahi girişimhallarında cilt ve cilt altı dokusu çıkarılarak, dikiş atılmakta, bölge sağlıklı cilt dokusu ile kapatın.

Bazı durumlarda perinum dokusunun içeri doğru çöküntü yapabileceği de görülmekte, bu gibi bazı karbondioksit lazer veya cilt altı yağ enjeksiyonu yapılmaktır. Sarkık durumdaki büyük dudaklara dolgunluk için geçerlidir. Günümüzün estetik cerrahi imkanlarıyla genital estetik ameliyatların kombine edilmesi mümkündür. Aynı seansta Vajina daraltma, klitoral hudoplasti, perineoplasti, genital bölge beyazlatma ve labioplasti ameliyatlarını yapabilir.

    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.