Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Mons Pubis Estetiği - Monsplasti Ameliyatı

Mons Pubis Estetiği - Monsplasti Ameliyatı

Mons pubis estetiği uygulaması, son yıllarda kadınlar tarafından yoğun olarak talep gören bir genetik bölge estetiği işlemidir. Hastalarımın talepleri doğrultusunda kliniğimde de uyguladığım estetik tedavi yöntemlerindendir. Venüs tepesi estetiği, ameliyatsız uygulamalarla ya da monsplasti ameliyatı ile yapılmaktadır. Peki, bu estetik ugulaması neden yapılır ve pubis tepesi nerededir?

 

Pubis Tepesi Genital Bölgenin Neresindedir?

Mons pubis adı da verilen pubis tepesi, kasığın altındadır. Bu bölge yüksek bir anatomik yapıya sahiptir ve üzeri kıllarla kaplıdır. Kadınların bazılarında, pubis tepesi dışarıdan oldukça belirgindir. Özellikle yaz aylarında bikini ya da mayo giyinen kadınları, bu durum rahatsız edebilir.

İşte bu tür durumlarda, tarafımızca uygulanan monsplasti ameliyatı ya da estetik uygulaması bir gereksinim haline gelebilir ve kadınlar için bu tedavi yöntemleri bir çözüm olabilir.

 

Pubis Estetiği Nedir? / Monsplasti Nedir?

Mons pubis estetiği, bazı kadınlarda normalden daha kalın ve belirgin olan mons pubis tepesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu uygulamayla, pubis tepesinin cilt altındaki yağ dokusu çıkarılır. Böylelikle önceden kalın görünen mons pubis, operasyondan sonra çok daha ince ve estetik bir görünüme kavuşur. İşte, bu tedaviye de monsplasti ya da pubis estetiği denilmektedir.

 

Pubis Estetiği Neden Yapılır?

Mons pubis estetiğinin yapılmasının birden fazla nedeni olabilmektedir. Bu nedenler çoğunlukla şunlardır:

 • Yaşlanmaya ya da hormonlardaki değişikliklere bağlı olarak mons bölgesinde sarkmalar veya deformasyon oluşabilir ve bu sebeple estetik uygulaması bir gereksinim olabilir.
 • Çoğunlukla aşırı kilo alımında, mons pubiste kalınlaşma ya da yağlanma oluşabilir. Bu durumdan da hastalarımız rahatsız olabilirler.
 • Pubis bölgesindeki kalınlaşma ya da sarkmalar, sezeryan doğum sonrasında da meydana gelebilir. 

Tarafımıza mons pubis estetiği için başvuran hastalarımızın bu tedaviyi yaptırmak istemelerinin nedenleri de, genellikle bu sebeplerden ötürü olmaktadır.

 

Mons Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Mons Pubis Estetiği - Monsplasti Nasıl Yapılır

Peki, mons pubis nasıl küçülür, pubis bölgesi nasıl zayıflar ya da mons pubis nasıl geçer? Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bu bölgenin küçülmesi veya zayıflaması, monsplasti estetik uygulaması ile mümkündür. Mons pubis estetiği için üç farklı teknik bulunmaktadır. Bunlardan biri cerrahi operasyonla, diğer ikisi ise cerrahi olmayan uygulamalarla yapılır.

Ameliyatsız pubis estetiği uygulamaları, lipoliz ve liposuction adı verilen genital estetik işlemleridir. Pubis estetiği operasyonları ise lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Mons Pubis Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

 1. Liposuction yönteminde; venüs tepesinde oluşan yağ dokusu alınarak bölgenin inceltilmesi sağlanır.
 2. Lipoliz adı verilen ve cerrahi olmayan uygulamayla, pubis bölgesindeki cildin altına ve yağ dokusuna enjeksiyonlar uygulanır. Böylelikle mons bölgesindeki fazla yağ eritilir. Lipoliz, hastalarımızın tedavi anında ağrı hissetmediği bir yöntemdir. Bu sebeple, pubis estetiğinde sıkça tercih edilen bir uygulamadır.
 3. Monsplasti ameliyatı ise cerrahi bir operasyondur. Genital estetik mons pubis operasyonuyla da ciltteki kalınlaşma alınır ve pubis bölgesinin düzleşmesi sağlanır. Ameliyatlı tedavi için pubis tepesinin ileri derecede kalın olması gerekir.

Zaten pubis estetiği yaptıranlar da bu tedavilerden sonra sonuçtan son derece memnun kalmaktadır.

 

Pubis Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle pubis estetiği sonrası iyileşme süreci döneminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Uygulamadan ya da operasyondan sonra ağrı olması halinde, kliniğimizi aramalı ve tarafımızca önerilen ağrı kesicileri kullanmalısınız. Ameliyat sonrasında olası muhtemel ağrılar için, kullanmanız gereken ağrı kesiciler tarafımızca size reçete edilmektedir.
 • Estetik işlemden sonra yara bölgenin hem kuru hem de temiz tutulmasına dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. Ayrıca bu bölgenin tamamen iyileştiği, tarafımızca onaylanmadan bölgeye herhangi bir ağda ve benzeri epilasyon yapılmamalıdır.
 • Ameliyatlı estetik uygulamasından sonraki, birinci ya da ikinci günde yavaş adımlarla yürüyüş yapılabilir. Bu konuda da operasyondan sonra tarafımızca size gereken bilgilendirme yapılmaktadır.
 • Takriben 2 ya da 3 hafta süreyle mons pubis bölgesinde şişme ya da morarma gibi komplikasyonlar olabilir.
 • Ameliyattan sonra 1 hafta süreyle dinlenip, ağır kaldırmamak şartıyla iş hayatına dönmeniz mümkündür. Ancak çalışırken de ağır aktiviteler yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Mons pubis estetik ameliyatları sonrasında, egzersiz yapmak ya da havuza girmek için minimum 4 ila 6 hafta beklenilmesi gerekir.
 • Ayrıca ameliyat sonrasındaki, 4 ila 6 haftalık süreçte cinsel perhiz uygulanması da gerekmektedir. Tabii bu sürecin belirlenmesi için kontrollerin yapılması ve mons pubisin tamamen iyileşmesi önemlidir. Bu sebeple, bölgenin iyileşmesi tarafımızca onaylandıktan sonra partnerler arasında cinsel ilişki yaşanabilir.

 

Ankara da Mons Pubis Estetiği Fiyatları

Her hastamızın genital estetik tedavisinde, tercih edilecek uygulamaları farklı olabilir. Hastalığa ve ihtiyaca göre de, bu estetik tedaviler ve yöntemleri belirlenir.

Mons pubis estetiği fiyatları ile ilgili bilgilendirmeyi ancak ön muayene sonrasında, tedavi yöntemini belirleyip söyleyebiliyoruz. İletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarımızı arayarak ya da sosyal medya hesaplarımdan benimle iletişime geçebilirsiniz. Tedavi için randevu alabilmeniz, yalnızca kliniğimi telefonla aradığınızda ya da web sitemdeki iletişim formunu doldurduğunuzda mümkündür.

Ankara da pubis estetiği kliniğimde uygulanmaktadır. Ayrıca ayın belirli zamanlarında İstanbul da pubis estetiği için hastalarımızı kabul ediyoruz. Kliniğimde uyguladığım diğer genital estetik uygulamalarıyla ilgili, bilgilendirici içeriklerimizi sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki genital gençleştirme, vajina daraltma, vajinismus tedavisi, vajina genişletme, kızlık zarı muayenesi, kızlık zarı dikimi ve histerektomi uygulamalarımızla ilgili içerikleri de sitemizde inceleyebilirsiniz.

Op. Dr. Esra Demir Yüzer YouTube kanalımda jinekolojik ve genital estetik konularında detaylı videolu paylaşımlarımda bulunmaktadır. Instagram sayfamda zaman zaman kısa, fakat bilgilendirici paylaşımlar yapmaktayım. Instagram sayfama buradan ve YouTube kanalımdaki paylaşımlarıma da buradan bakabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımı takibe alarak gelişen yeni genital estetik tedavi yöntemleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz..

Önceki
Kızlık Zarı Muayenesi Nedir ve Nasıl Yapılır?
Sonraki
Menopoz ve Hormon Tedavisi - Menopoz Belirtileri