Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Uygulaması

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Uygulaması

Genital bölge beyazlatma son yılların en çok araştırılan genital estetik uygulamaları arasındadır. Kadınlarda kötü genital görünüme sebep olan genital bölge kararmasının, gelişen estetik uygulamalarla beyazlatılabilmesi mümkündür. Lazer genital bölge beyazlatma uygulamasıyla da en kolay, en hızlı ve en konforlu şekilde vajinadaki kararma beyazlatılabilir.

 

Vajina Neden Kararır ve Neden Beyazlatmak Gerekir?

Tarafımıza tedavi amacıyla başvuran hastalarımızın en çok şikâyet ettiği durumlardan biri de vajina kararmaları olmaktadır. Vajinanın üst bölgesinde oluşan kararma veya renk değişimleri de kadınlarımızı rahatsız edebilir.

Tertemiz bir cilde sahip olmak ve daha güzel görünmek isteyebilirsiniz. Bu sebeple vajina bölgesinin kararmasına neden olan etmenleri bilmeniz, koyulaşmaları önleyebilmeniz için fayda sağlayacaktır. Genital bölgede koyulaşmaya sebep olan etmenler şunlardır:

 • Hormonlarda oluşan dengesizlikler kararmalara neden olabilir.
 • İnsülin direnci, polikistik over sendromu, Addison hastalığı, obezite, adrenal bezde hormon salgılayan tümör türleri ve Cushing sendromu gibi metabolizmayı yakından etkileyen hastalıklar da vulva (kadınlarda dış genital bölge) kararmalarının nedenlerindendir.
 • Düzenli kullanılan bazı ilaçlar da, özellikle doğum kontrol hapları ciltte lekelenmelerin oluşmasına neden olmaktadır.
 • Ayrıca ilerleyen yaş ile cildin kendini yeterince yenileyememesi, lekelenmelerin en bilinen sebeplerinden biridir.
 • Güneş ışınlarına çok maruz kalmak, cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olmaktadır. Bu da ciltte kararmaların nedenlerindendir.
 • Özel bölge temizliğine özen gösterilmemesi gerekmektedir. Bu bölgenin temizliğinin yeterince sağlanamaması ciltte kararma oluşmasını tetikleyebilir.
 • Hava almayan kıyafet seçimi nedeniyle, bikini bölgesinin havasız kalması sonucunda kararma ve dağınık şekilde lekelenme oluşabilir.
 • Sir ve diğer ağdalar, jilet ve tüy dökücü krem gibi epilasyon uygulamaları zamanla cilt derisinin dengesini bozabilir. Bu da ciltte lekelenmelerin oluşmasının en bilinen nedenlerindendir.

Bu nedenlere bağlı olarak genital bölgede oluşan kararmaların beyazlatılabilmesi de lazerle mümkündür. Genital bölgenizde kararma meydana geldiğinde, sizde koyulaşan bölgelerin beyazlatılması için iletişim numaralarımızı arayarak tarafımıza başvurabilirsiniz.

 

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Vajinanın beyazlatılması, lazerle genital bölge beyazlatma işlemiyle hem hızlı hem de en kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Lazerle vajina beyazlatma uygulamasında, lazer ışınları ile bikini bölgesinde, cildin dermis tabakasında kararmaya yol açan melanosit hücreleri yok edilir. Böylelikle genital bölgedeki dokuların canlandırılması sağlanır.

 

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Oldukça kolay ve konforlu bir işlem olan vajina beyazlatma, kliniğimizde dakikalar içinde acısız ve ağrısız bir şekilde talep eden hastalarımıza uygulanıyor. Hastane yatışı ya da dinlenme süreci gerektirmeyen vajinal beyazlatma, şu adımlarla gerçekleştiriliyor:

 • Lazer uygulamasının yapılacağı kararan bölgeler belirlenir.
 • Uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz olması gerekmektedir. Bu sebeple bölgenin temizliği yapılır.
 • Sonra uygulama sırasında acı ve ağrı hissinin olmaması için genital bölgeye anestezik krem sürülür. Böylece bölgenin uyuşması sağlanır.
 • Kararan cilt üzerine lazer ışınları uygulanarak kararma nedeni olan melanosit hücreleri parçalanır.

Uygulama takriben toplamla 20 ila 25 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanır. Bu işlemden sonraki birkaç gün içinde, bikini bölgesindeki epidermis tabakası soyulur.

Lazer sonrasında deriyi el müdahelesiyle soymamak gerekir. Bu sebeple deri üzerindeki tabakanın kendiliğinden dökülmesini beklemelisiniz. Soyulmadan sonra altta çok daha sağlıklı, daha genç ve daha beyaz bir deri oluşur.

 

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Sonrası Neler Olur?

Genellikle lazerle genital bölge beyazlatma yaptıranlar, uygulamadan sonra genital bölgelerinde şişlik, ödem, su toplaması ve kızarıklık yaşayabilir. Bunlar, lazer uygulamasının doğal sonuçlarıdır. Bu tür durumlar endişelenmemelisiniz. Ancak uygulamadan sonra, sizi endişelendiren her durumda bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

İşlemden birkaç gün sonra ise uygulama bölgesinde kararma oluşur. Kararmayı soyulma ve deri döküntüleri takip eder. Kararan ölü derilerin dökülmesinden ve epidermis tabakasının soyulmasından sonra parlak ve beyaz cilt dokusu gelecek, vajina bölgesindeki renk eşitsizliği son bulacaktır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bu lazerli tedavi ile ilgili merak edilen ve tarafımıza sıkça sorulan soruların cevapları ise şu şekildedir:

Vajina Beyazlatma İşlemi Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle genital bölge beyazlatma fiyatı için kliniğimize gelip ön muayene olmalısınız. Çünkü kararma olan alanın genişliği ve kararmanın derecesi, genital bölge beyazlatma fiyatı belirlenmesinde etkilidir. Ayrıca, genital bölge beyazlatma lazer seans sayısı da fiyatta etkilidir. Tabii, kaç seans lazer uygulanacağı da yapacağımız ön muayene sonrası belli olacaktır.

Genital Beyazlatmada Anestezi Uygulanır mı?

Hayır, genital beyazlatma işleminde genel ya da lokal anestezi uygulanmaz. Örnek vermek gerekirse; genital bölge beyazlatma işlemi, lazer epilasyon sırasında hissedilen hafif acı kadar etki eder. Bu acı hissi de kliniğimizde uygulanan anestezik kremler ile hissedilmez hale gelir.

Kimler Vajina Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir?

Kliniğimizde, 18 yaşından büyük olan ve genital bölge kararmasından şikâyetçi olan herkes bu işlemi yaptırabilir.

Vajina Beyazlatma Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

18 yaşından küçük kişilere, hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara, genital bölgesinde iltihap ya da enfeksiyon olanlara vajina beyazlatma işlemi uygulamayı tercih etmiyoruz.

Lazerle Genital Beyazlatma Nereye Yapılır?

İşlemin adında genital ve vajina kelimeleri geçse de, genital bölge beyazlatma lazer uygulaması sadece bikini bölgesi diye tabir edilen dış çevreye yapılır. Bu uygulamada vajina içine müdahale edilmez. Makat, vajina iç dudakları, vajina girişi içinde uygulanabilirliği vardır. Aynı zamanda lazerle genital renk açma uygulaması büyük dudaklara da yapılabilir.

Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Yapısal olarak işlem sonrası cinsel ilişkiye girilmesinde bir engel yoktur. Ancak işlemden sonra kızarıklık, şişlik, su toplama ihtimali olduğundan ve soyulma yaşanacağından konforlu olmayabilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

Bu uygulamanın kaç seans yapılacağı, genital bölge kararmasının durumuna göre değişir. Kliniğimizde çoğu zaman tek seansta genital bölge beyazlatma başarısı sağlanmaktadır. Ancak bazen en başarılı sonuç için 2-3 seans gerekebilmektedir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Kaç Dakika Sürer?

Genital bölge kararması olan alanın genişliği, işlemin kaç dakika süreceği üzerinde belirleyicidir. Çoğunlukla kliniğimizde işlem süresi 30 dakikayı aşmamaktadır. Ancak 30 dakikadan daha kısa sürede de uygulama tamamlanabilmektedir.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer Uygulaması Zararlı mı?

Lazer ışınları yalnızca epidermis tabakası üzerinde etkilidir. Yani; cildin yaklaşık olarak 4 mm derinine kadar inebilir, bu nedenle zararlı değildir. Ancak hassas bir bölge olduğundan alanında uzman kişiler tarafından, steril ortamlarda uygulanması gerekir.

Vajina beyazlatma işlemi hizmetini, hijyenik ortamlarda kliniğimizde sunuyoruz. Uzmanlığımızda risk faktörlerini ortadan kaldırıyor.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Yaptıranlar Çalışabilir mi?

Bu uygulamayı yaptıranlar hemen sosyal yaşamlarına geri dönebilir, çalışabilir, spor ya da egzersiz gibi faaliyetlerde bulunabilir. Lazer tedavisi, sosyal faliyetlerin yapılmasında herhangi bir engel teşkil etmez.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nerede Yapılır?

Her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de, lazerle tedavilerde uygulamaya hakim hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple, genital estetik kliniklerinde yapılmaktadır. Günümüzde vajina beyazlatma hizmeti veren güzellik merkezleri de vardır, ancak bu istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Uzmanlığımız dahilinde yaptığımız lazerli genital bölge beyazlatma uygulaması için iletişim numaralarımızı arayarak randevu talep edebilirsiniz. Sizin için en doğru ve en uygun beyazlatma planmasını yaparak, tedavi sürecinizi başlatıyoruz.

Vajina Beyazlatma İşlemini Kim Yapar?

Bilindiği üzere; vajina yapısını anatomik olarak en iyi bilen kişiler, jinekologlardır. Tarafımıza başvurarak, kararan genital bölgeniz için beyazlatma hizmeti alabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Kremleri İşe Yarar mı?

Tabii ki, vajina beyazlatma kremleri arasında gerçekten işe yarayanları vardır. Ancak kremlerle kesin sonuç garantili değildir ve uzun süre kullanım gerektirir. Özellikle genital kararma derecesi fazla olan kişilerde kremler etki etmeyebilir.

Genital kararmalarda lazerli tedaviler daha hızlı ve daha kesin sonuçlar vermektedir. Bu sebeple genital bölgelerinde kararma ya esmerleşme sorunları olanlar, lazerli tedavileri tercih etmektedir ve sonuçtan memnun kalmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Yaptıranlar Yeniden Vajina Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir mi?

Genital bölge beyazlatma lazer uygulaması yaptırmış olan kişilerin, gerekli olduğu takdirde yeniden vajina beyazlatma işlemi yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. Beyazlatma uygulaması için kliniğimizi arayabilirsiniz ve bu konforlu işlemle genital bölgenizdeki kararma sorunlarınızın giderilmesi için randevu talep edebilirsiniz.

En Kısa Sürede Vajinal Bölgeyi Beyazlatmak için Ne Yapmalı?

Aslında en kısa sürede vajinal bölgeyi beyazlatmak için tek seçenek; lazer uygulamasıdır. Kliniğimizde, dakikalar içinde genital kararma sorunundan kurtulabilirsiniz. Daha güzel bir genital görünüme sahip olabilirsiniz ve çok daha aktif bir cinsellik deneyimleyebilirsiniz.

Vajina Beyazlatma İşlemi Riskli mi?

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi risksiz kolay bir işlemdir, ancak bölgenin hassasiyeti nedeniyle ciddiye alınması gerekir. Kliniğimizde hijyen kurallarına uygun bir şekilde ve hasta memnuniyeti odaklı olarak genital bölge beyazlatma uygulaması yapmaktayız.

Hastalarımız ile kurduğumuz hızlı ve güven veren iletişim sayesinde, isteklerinizin farkına varıyoruz. İhtiyaçlarınızı tespit ederek, hem güvenli hem de rahat bir bir uygulama süreci yaşamanızı sağlıyoruz.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer ile Acıtır mı?

Vajina beyazlatma işlemi acısız bir işlemdir. Kliniğimizde uygulama öncesi hastalarımızın işlem bölgesine uyuşturma etkisi olan krem sürülmektedir. Böylelikle lazer esnasında acı ya da ağrı hissedilmez.

 

Genital Bölge Beyazlatma Ne Kadar?

Önceden de belirttiğimiz gibi, karamamanın genişliği ve derinliği, hem seans sayısını hem de uygulamanın ücretini belirleyen en önemli unsurdur. Ancak ön muayene sonrasında fiyat bilgilendirmesi yapabiliyoruz. Randevu oluşturmak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Hem YouTube kanalımda hem de instagram sayfamda bu konuyla ilgili açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz. YouTube videolarımı buradan, Instagram sayfamı ise buradan takip edebilirsiniz.

Kliniğimizde genital gençleştirme, kızlık zarı dikimi, genital estetik, vajinismus tedavisi, idrar kaçırma gibi ve diğer jinekolojik müdahele gerektiren tedavilerde yapılmaktadır. Sitemizde bu konularla ilgili bilgilendirmelerde bulunmaktadır.

Önceki
Genital Siğil (HPV) Tedavisi ve Nedenleri
Sonraki
Genital Gençleştirme ve Vajina Gençleştirme