Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Lazer ile genital estetik yöntemleri

Kadınlar yalnızca dış görünüşüne önem vermezler. Ayrıca vücudun mahrem bölgesi olan genital bölgelerinde estetik görünmesine dikkat ederler. Genital estetik alanında son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte, lazer uygulamaları kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi haline geldi. Lazer ile genital estetik yöntemleri, günümüzde de oldukça gelişmiş durumdadır. Genital bölgedeki estetik kusurların giderilmesinde sıklıkla lazer ile genital estetik kullanılır.

 

Genital bölgedeki kararmaların giderilmesi ve renk açma, vajina büyük ve küçük dudaklarına yönelik olarak yapılan işlemler, kızlık zarı tamiri ve dikiminde lazer kullanılması ve vajina daraltma operasyonlarında lazer teknolojisinin kullanılması olarak genital bölge estetiği uygulamaları sayılabilir.

Lazer ile genital estetik ve beyazlatma işlemleri

Genital bölgede meydana gelen kararmalara, iç çamaşırlar ve bu bölgelerin jilet ile temizlenmesi neden olur. Lazer ile genital estetik uygulamalarında bu bölgelerdeki kararma giderilir ve ton olarak renginin açılması sağlanır.

 

 

Hormonal ve genetik etkenlerde bu bölgelerdeki kararmanın nedenidir. Renk koyulaşmasının sağlık açısından herhangi bir zararı olmasa da, estetik olarak kötü bir görüntü sergilerler. Bazı durumlarda koyulaşma doğuştan kaynaklanan bir durumdur.

Lazer ile beyazlatmada, genital bölgede yer alan ve Dermis adı verilen tabakada bulunan melanosit hücreleri tahrip edilir. Bu hücreler kararmaya neden olurlar. Bu hücrelerin yok edilmesi ile birlikte genital bölgede beyazlatma elde edilir. Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi yaklaşık olarak 15-20 dakika gibi bir zaman aralığında yapılır. Operasyon sırasında, herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Operasyon sonrasında hasta günlük işlerine devam edebilir. Bazı durumlarda nadir de olsa 2-3 seans sürebilir. Ancak genel olarak tek seansta beyazlatma işlemi tamamlanır.

Beyazlatma operasyonlarına lokal anestezi kullanılır.

Lazer ile genital estetik ve diğer işlemler

Genital bölgenin beyazlatılmasının yanı sıra sıkıştırma işlemleri de lazer yardımı ile yapılabilmektedir. Lazer ile genital estetik olarak sıkılaştırma işlemleri de bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Cilt altında doku artışına neden olan kollajen dokular giderilir ve bu bölgedeki dolgunluğun geri kazandırılması sağlanır.

 

 

Vajinal daraltma da bir başka genital bölge estetik uygulamalarından bir tanesidir. Lazer ile yapılabilen bu uygulamada ise iç dudaklardan başlayıp, üst uç kısımda ve rahim ağzında yer alan bölge lazer yardımı ile sıkılaştırılır.


WhatsApp Bilgi Hattı