Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Labioplasti estetiği uygulamaları

Estetik operasyonlar en çok kadınlar tarafından tercih edilir. Yüz estetiğinden, karın estetiği operasyonlarına kadar birçok estetik uygulamalar kadınlara yönelik olarak yapılır. Labioplasti estetiği ise yine kadınların en çok tercih ettiği operasyonlardandır.

Labioplasti operasyonları, genital estetik operasyonların başında yer alıyor. Genelde bu operasyonla birlikte “klitoral hudoplasti” operasyonları da sıklıkla yapılmaktadır.

Vajen bölgesinin girişinin normalden büyük ve geniş olması durumu bazı kadınlar için geçerlidir. Bunun yanı sıra kırışık ve sarkmış durumdaki iç dudaklar da kadınların sorunlarındandır. Labioplasti operasyonlarında iç dudaklar kesilir ve estetik olarak güzel görünmesi sağlanır.

 

Vajinada yer alan iç dudakların büyük olması doğuştan gelen bir durumdur. Ergenliğe yeni adım atmış olan kadınlarda özellikle hormonların etkisi ile artış gösterir. Aslında bu durum bir hastalık değildir. Kişiden kişiye değişen bir anatomik yapıdır. Ancak birçok kadın görünüm olarak bu durumdan hoşnut değildir.

İç dudakların büyük olmasının bazı sakıncaları vardır. Kaşınma, tahriş olma, mantar enfeksiyonu gibi durumlardan bunlardan bazılarıdır. Bazı durumlarda dudakların büyük olması doğum ya da kürtaj işlemlerinden sonra gerçekleşir.

Labioplasti estetiği ve Barbi Bebek vajina

Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyon türlerinden bir tanesidir. Labioplasti estetiği kapsamında yapılan bu operasyonda vajina iç dudaklarının nerede ise tamamı alınır. Operasyon sonrasında dış dudaklar düz bir hat şeklinde görülür. Labio minor denilen iç dudakların tamamen alınmasından sonra operasyon geçiren kadınlar rahat hissettiklerini ifade etmişlerdir.

 

Labioplasti operasyonları genel olarak 1 saat kadar sürer. Dış genital uygulamalarından birden fazla yapılacaksa bu süre biraz daha uzar. Labioplasti estetiği genel olarak kadınların neredeyse tamamının tercih ettiği uygulamalardandır.

Bazı durumlarda çiftler birlikte estetik operasyon kararı alırlar. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan bu operasyonlarda, eğer genel anestezi tercih edilirse kişinin en az 6 saat öncesinden aç ve susuz olarak gelmesi gerekir.

 

 

Operasyondan sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Operasyonların herhangi bir riski yoktur ve kanama meydana gelmez. Operasyondan sonra operasyonu yaptıran kişiler oldukça memnun olarak ayrılırlar.

Enfeksiyon riskine karşı bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca oluşabilecek ağrı ve sızılara karşı ağrı kesici doktor tarafından verilebilir.

 


WhatsApp Bilgi Hattı