+905306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı Nedir

Labioplasti ameliyatı ile ilgili detaylı bilgiler vereceğimiz bu yazımızda sizler de labioplasti konusunda merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Vajinanın iç dudaklarında yapılan estetik işlemler olarak karşımıza çıkan labioplasti, pek çok kadında görülen genital bölge dudaklarının düzeltilmesi için uygulanan bir ameliyattır. Ayrıca cerrahi bir operasyon olmasının yanında hızlı ve etkili sonuçları ile vajina dudaklarında istenen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur.

 

Labioplasti Nedir?

 

Labioplasti, kadınlarda genital organdaki iç dudakların birtakım travmalara bağlı olarak ya da doğuştan sarkması halinde bu durumu düzeltmek için uygulanan cerrahi bir operasyon olarak karşımıza çıkar. Genel olarak labioplasti ameliyatları hızlı ve etkili sonuçlar ortaya koyar. Vajina dudaklarında oluşan sarkmaları kısa süre içerisinde giderir ve daha estetik bir vajina görüntüsü meydana getirir.

 

Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

 

Labioplasti ameliyatının yapılmasının birtakım nedenleri vardır ve bunlar genelde vajinanın iç dudaklarında sarkma oluşumu, dudakların çok büyük olması ve asimetrik bir görünüm elde etme amacı olarak karşımıza çıkar. Ameliyat tüm kadınlarda uygulanabilir ve kadınlarda özgüven eksikliği yaratan bu durum kısa bir cerrahi operasyon ile ortadan kaldırılır. Aynı zamanda cinsel birleşmenin daha kolay bir şekilde yaşanmasında yine labioplasti ameliyatı etkili olur. Çünkü vajinada dudakların çok büyük olması bazen penisin vajina içerisine girmesinde zorluklar çıkarmakta ve bunun yanında kadına da acı vermektedir. Ancak labioplasti ameliyatı ile dudaklardaki fazlalıklar alınır ve bu şekilde cinsel birleşme daha rahat bir şekilde yaşanır.

 

Bir kadında dış genital organ;

 • Labia majör (büyük dudaklar)
 • Labia minör (küçük dudaklar)
 • Klitoris
 • Hymen (kızlık zarı)
 • Vajen çevresi ve girişi
 • Üretra (idrar deliği)
 • Perine (vajen girişinden anüse kadar olan bölge)

 

Şeklinde kısımlardan oluşur. Ayrıca kadın genital organı bu kısımlar sayesinde cinsel organları, vajen çevresini ve girişini ve idrar yollarını korumakla görevlidir. Bazen genital bölgede dudakların yapısı normalden daha farklı bir yapıya sahip olabilir. Bu tür durumlarda ise labioplasti ameliyatı ortaya çıkar. Bu ameliyat ile genital bölgede bulunan dudakların yapısı normal görünüme kavuşturulabilir.

 

Labioplasti Hangi Durumlarda Gereklidir?

 

Kadınlarda vajinada bulunan dudakların normal bir yapıya sahip olmadığı durumlarda labioplasti ameliyatı gündeme gelir. Bu ameliyat sayesinde dudakları normal bir yapıya kavuşturmak daha doğrusu düzeltmek mümkün olur. Peki, labioplasti ameliyatı hangi durumlarda gerekli görülür? Daha yakından inceleyelim.

 

 • Vajinadaki iki iç dudak arasındaki asimetrinin kadınları estetik açıdan rahatsız etmesi halinde labioplasti operasyonuna gerek duyulabilir.
 • Ayrıca iç dudakların çok fazla uzun olması ya da gereğinden fazla büyük olması da kaşıntı veya enfeksiyona gibi durumlara neden olabileceğinden labioplasti ameliyatı gerekir. Bunun yanında iç giyim başta olmak üzere pantolon, mayo veya bikini giyilmesi halinde sürekli rahatsız edici bir durum söz konusudur. Bu nedenle yaşanan bu sorunlardan kurtulmak için labioplasti ameliyatı oldukça etkili olur.

 

Labioplasti ameliyatı görüldüğü gibi sadece estetik kaygılardan dolayı yapılmamaktadır. Kadınları fiziksel olarak rahatsız eden sağlık sorunları ve psikolojik nedenlerle de labioplasti ameliyatına gerek duyulur.

 

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Labioplasti ameliyatı yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürer. Genelde lokal anestezi yapılarak uygulanan bu ameliyat sırasında çoğu zaman lokal anestezi tercih edilir. Tabi genel anestezi uygulandığı durumlar da vardır. Labioplasti genel olarak çok fazla riskleri bulunmayan bir ameliyat olarak karşımıza çıkar. Ayrıca operasyonların kadınların adetli olmadığı dönemlerde yapılması uygun olur. Bu şekilde operasyon sonrasında hem hijyenik bir ortam sağlanmış hem de yaraların iyileşmesi adına kuru bir ortam meydana getirilmiş olur.

 

Estetik cerrahlar tarafından yapılan ameliyat sırasında dudakların küçültülmesi neşter ya da lazer ile yapılır. Operasyon sonrasında atılan dikişler kendiliğinden eriyebilen dikişler olma özelliği taşır. Bu sayede hastalar operasyon sonrasında dikiş aldırma gibi durumlar ile karşılaşmamaktadır. Bunların yanında lazer ile yapılan ameliyatlarda iyileşme sürecinin daha hızlı bir şekilde geliştiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle operasyonlarda genel olarak lazer uygulamaları tercih edilmektedir.

 

Labioplasti Ağrılı Bir İşlem Midir?

 

Laiboplasti ameliyatı lokal anestezi ile yapılan bir işlem olmasının yanında sedasyon uygulaması ile birlikte yapılır. Bu nedenle hastalar işlemler sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissetmez. Ayrıca işlemler sonrasında ise en fazla 1 – 2 gün hafif yanma hissi oluşur. Operasyon sonrasında doktor tarafından verilen ağrı kesiciler ile yanma hissi de tamamen ortadan kaldırılır.
 

 

Labioplasti İşleminden Sonra İz Kalır Mı?

 

Labioplasti operasyonu sonrasında genital bölgede herhangi bir şekilde iz kalmaz. Ancak iz kalmamasını sağlamak için ameliyatın ardından hastanın kendine bakması çok önemlidir. Bu yüzden işlem yapılan bölge hem temiz hem de kuru tutulması gerekir. Bunun yanında operasyon sonrasında ilk 3 gün işlem yapılan bölgeye buz uygulanması yapmak ödem oluşumunun önüne geçer ve bununla birlikte iz kalma durumlarının da önüne geçilmiş olur. Genital bölgede yaraların iyileşmesi için bir hafta geçmesi yeterli olur. Ancak dikişlerin eriyerek tamamen işlem yapılan bölgeden yok olması ve izlerin de kaybolması için gerekli olan süre yaklaşık olarak 40 gün kadardır.

 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Liaboplasti ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmek hem iyileşme sürecini hızlandırır hem de ameliyat sonrasında istenmedik durumların önüne geçilmesine olanak sağlar. Peki, labioplasti ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekir? Daha yakından göz atalım.

 

 • Labioplasti ameliyatı sonrası ilk 3 gün, her saat başı olmak kaydı ile 10 dakikada bir işlem yapılan bölgeye buz uygulaması yapılması gerekir.
 • Ayrıca işlem yapılan bölge her zaman kuru ve temiz tutulmalıdır. Tuvalete gidildikten ya da duştan sonrasında genital bölge saç kurutma makinesi ile kurutulabilir.
 • Hasta operasyon sonrası ilk bir hafta en fazla 2 ya da 3 kere ayakta duş alabilir.
 • Operasyon sonrasında ilk 40 gün kesinlikle cinsel ilişkiye girilmesi yasaktır. Aksi taktirde genital bölgede yırtılmalar ve çeşitli komplikasyonlar meydana gelebilir.
 • Bunun yanında 40 güne kadar hastanın hiçbir şekilde ağır bir yük kaldırmaması ve bunun yanında bacak arasını aşırı derecede geren spor hareketlerinden uzak durması gerekir.

 

Labioplasti Operasyonun İyileşme Süresi Ne Kadardır?

 

Operasyon sonrasında hasta ilk günün ardından tamamen günlük yaşantısına geri dönebilir. Bunun yanında özellikle ilk 3 gün iç çamaşır giymemek ve bunun yanında ilk 3 gün buz uygulaması yapmak önemlidir. Bu şekilde iyileşme süreci daha hızlı olacak ve kısa zaman içerisinde işlem yapılan bölgedeki yara izleri de kaybolacaktır.

 

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Kanama Olur Mu?

 

Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün sızıntı şeklinde de olsa kanama meydana gelebilir. Ancak bu durum genelde hastayı rahatsız etmeyecek düzeydedir. Operasyon sonrası ilk 3 gün tavsiye edilen buz kompresi sayesinde kanama, sızlama ve şişlik gibi durumlar en hafif şekilde atlatılır. Nadir olarak görülse de aşırı kanama olması halinde hastanın bir an önce doktoru ile iletişime geçmesi ve durumu anlatmasında her zaman için fayda vardır.

Hızlı İletişim ve Randevu
Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Vajinismus Tedavisi
 • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

 • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
 • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

 • Kızlık Zarı Dikimi
 • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

 • Jinekolojik Hastalıklar
 • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.

kaçak bahis siteleri