Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Ankara | Klitoris Düzeltme
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Klitoris Estetiği

klitoris estetiği

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris, kadınların cinsel haz ve organ fonksiyonunu etkileyen organdır. Ayrıca bu organ en önemli cinsel haz organı olarak görülür. Klitorisin üzerini örten bir klitoral hud isimli cilt dokusu vardır. Bu cilt dokusu üzerindeki cilt kalıntılarını alınması ve kırışıklıkların giderilmesi adına bölgeye yapılan tüm operasyonlara klitoris estetiği (Klitoral hudoplasti) adı verilir.

Hudoplasti olarak da bilinen klitorisi estetiği iç dudak estetiği (Labioplasti) ile birlikte de yapılabilir. Bu operasyon ile vajina bölgesinin estetik bir görünüm kazanması amaçlanır. Ankara klitoris estetiği kliniğimizde başarıyla uygulanan genital operasyonlardan biridir.

Klitorisi üzerinde her kadında farklı oran ve kalınlıkta cilt bulunur. Bölgedeki cilt katlantıları kalın olduğunda görsel açıdan rahatsızlık verebilir. Bu nedenle iç dudak küçültme ameliyatı sırasında tam estetik bir görünüm için klitoris üzerindeki fazla doku da alınabilir.

Klitoris Yapısı Nasıldır?

Klitoris bölgesi bayanlardaki ana haz merkezidir. Klitoris estetiği veya diğer bir deyişle klitoris düzeltme operasyonlarında bu organın üzerinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Cilt kırışıklıkları katlantıları bu bölgede hoş olmayan bir çıkıntının oluşmasına neden olur. Bu durum görüntü olarak rahatsız edicidir.

Aynı zamanda kadınlarda cilt dokusunun kalınlığını çok olması klitoral uyarılmanın zorlaşmasına olmasına yol açabilir. Klitoris düzeltme operasyonları hem estetik amaçlı hem de daha kolay uyarılma ve orgazm için yapılabilir.

Genital bölgede yer alan iç dudaklar iki ayrı bölgeye ayrılır. Alt ve üst tabaka olarak bölümlere ayrılan iç dudaklardaki alt tabakadaki kısımlarda yukarıya çıkarak birleşen bölümlerde yer alan dokuya glans klitoridis adı verilir. Bu kısım genel olarak dışarıdan bakıldığında görülebilir.

klitoris yapısı
TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

Klitoris Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Her kadında genital anatomi aynıdır. Ancak kadın vulvasında dış görünüş açısından önemli farklılıklar olur. Genetik özellikler, hormon seviyeleri, doğum sayısı, yaş etkisi ve kilo gibi birçok etmen klitoris bölgesindeki görünümü etkileyebilir. Cinsel veya fiziksel sağlığı olumsuz etkileyen durumlarda klitoris düzeltme ameliyatı kadının konforunu arttırır.

Ankara’da bulunan genital estetik merkezimizde klitoris estetiği (Klitoral hudoplasti) şu durumlarda yapılabilir;

  • Klitoris üzerinde fazla doku bulunan kişiler
  • Sarkık, koyu renkli ya da fazla cilt sebepli görünüm problemleri olan kişiler
  • İç dudak küçültme ameliyatı olan kişiler
  • Tekrar eden mantar ve bakteri enfeksiyonları yaşayan kişiler için önerilebilir.

Klitoris Estetiği Neden Yapılır?

Kadınlarda klitoris estetiği öncelikle estetik kaygılar sebebiyle yapılır. Özellikle iç dudak küçültme ameliyatı olan kadınlarda bölgeye estetik bir görünüm ve orantı kazandırmak adına klitoris estetiği yapılabilir. Aynı zamanda fazla derisi bulunan kadınlar için de estetik kaygıları gidermede bu estetik operasyon yapılabilir. Bunun dışında cilt kalınlığı nedeniyle cinsel ilişki sırasında haz ve orgazm problemi yaşayan kadınlar için de işlevsel problemleri gidermek adına klitoris estetiği yapılabilir.

Bazı kadınlarda sık sık vajina bölgesinde mantar ve bakteri enfeksiyonları görülebilir. Mantar ve bakteri enfeksiyonlarını yaygın olarak yaşayan kadınlarda klitoris estetiği yapılarak bu enfeksiyonların görülme sıklığı azaltılabilir.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Genital estetik kliniğimizde Ankara klitoris estetiği çok konforlu bir estetik operasyondur. Öncelikle klitoris düzeltme uygulaması lokal anestezi ya da sedasyon altında yapılır. Uygulama sırasında öncelikle bölgedeki fazla doku çizilir.

Daha sonra çizilen doku üzerinden fazlalıklar alınır ve klitorise daha estetik bir görünüm kazandırılır. Klitoris düzeltme uygulamasında iç dudaklarla orantılı bir şekilde fazla dokuların alınması gerekir. Bu yüzden operasyon profesyonel hekimler tarafından yapılmalıdır. Çünkü operasyon sırasında fazla doku alınırsa bazı problemlere yol açabilir.

Operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu olabilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması ve vajen bölgesinin kuru tutulması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı bunların yapılması gereklidir.

Ayrıca ağır kaldırılmamalı ve çok fazla ayakta durulmamalıdır. Bacakların fazla açılmaması da gerekir. Banyo yaparken de bu bölgeye aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su teması engellenmelidir.

klitoris estetiği nasıl yapılır

Klitoris Estetiği Cinsel Hazzı Olumsuz Etkiler mi?

Klitoris estetiği cinsel haz hiçbir şekilde olumsuz etkilemez. Bu uygulama doğru teknikle yapıldığında cinsel hazzın artması dahi sağlanır. Uygulama sırasında klitoris isimli organ hiçbir şekilde zarar görmez. Sadece bu organın üzerindeki fazla cilt dokusunun alınması sağlanır. Bu sayede cinsel haz ve orgazm üzerinde olumlu bir etki dahi gösterir.

Vajinal bölgede ortaya çıkan estetik sorunlar kişide özgüven kaybına yol açabilir. Bu yüzden  klitoris estetiği ile bölgede istenen bir görünüme kavuşan kadınların özgüvenini artırır. Bu sayede cinsel deneyim sırasında haz ve orgazma ulaşmak daha kolay olabilir.

Klitoris düzeltme operasyonunda başarı için deneyimli bir cerrah ile çalışmak şarttır. Özellikle anatomik ve fonksiyonel bir konumda olduğu için klitoris bölgesine çok titiz yaklaşılması gerekir. Doğru yöntemle yapıldığında klitoris düzeltme işlemiyle hem estetik hem de işlevsel açıdan çok verimli sonuçlar elde edilebilir. Klitoris estetiği (Klitoral hudoplasti) Ankara ilinde bulunan kliniğimizdeki uzman doktorların deneyimleriyle hastalarımız istediği genital estetik görünümüne sağlıklı bir şekilde kavuşurlar.

Klitoris Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klitoris estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle ameliyat sonrası ağrı şikayetleri olursa doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılabilir. Operasyondan sonra hastalar ilk gün duş almamalıdır. İkinci gün ayakta yıkanabilir ve bir süre ayakta yıkanmaya devam edebilir. Aynı zamanda havuza girmekten kaçınmalıdırlar. Ayrıca 1-1.5 ay kadar cinsel perhiz uygulamaları gerekir. Bunun yanında spor ve bisiklet gibi aktivitelere de en az 30 gün ara verilmelidir.

Vajina bölgesi çok hassas bir bölge olduğu için uygulamadan sonra 40 gün kadar lazer epilasyon, ağda ve jilet gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

Aynı zamanda operasyondan sonra dikişler kendiliğinden erir. Yani dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Klitoris Estetiğinde Neden Biz?

Op. Dr. Esra Demir Yüzer genital estetik ameliyatlarında dünyanın birçok yerinde lansmanı yapılıp kabul edilen 5 ayrı teknik geliştirdi. Bu teknikler ile kişiye özel genital estetik tedavisi uyguluyor. Dr. Esra Demir Yüzer bulduğu 5 tekniğin lansmanının dünyanın birçok yerinde gerekli gördüğü platformlarda gerçekleştirdi.

Klitoris estetiğinde simetrik ve doğal bir görünüm ortaya çıkması adına özel teknikleri kullanıyor. Aynı zamanda başarı oranının yükselmesi ve hasta memnuniyetinin artması için ameliyat tekniklerine çok özel püf noktaları ekleyerek operasyonlarını yürütüyor.

Klitoris estetiği Ankara‘daki kliniğimizde başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz genital estetik operasyonlarından biridir. Kliniğimizi ziyaret etmek ve randevu almak için bize ulaşabilirsiniz.

klitoris estetiği
TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
    Sohbete Başla
    Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
    Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.