+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Klitoris Estetiği Uygulamaları

Klitoris vajina içinde yer alan ve haz alınan organdır. Yoğun damar yapısı nedeniyle aslında en önemli haz merkezlerinden bir tanesidir. Klitoris estetiği uygulamalarında genel olarak kırışıklıklar giderilir ve cilt üzerindeki kalıntılar alınır. Genel olarak Hudoplasti olarak adlandırılır ve labioplasti estetiği operasyonları sırasında yapılırlar. Vajina iç dudakları ile yapılan klitoris estetiğidir.

Genital bölgede yer alan iç dudaklar iki ayrı bölgeye ayrılır. Alt ve üst tabaka olarak bölümlere ayrılan iç dudaklardaki alt tabakadaki kısımlarda yukarıya çıkarak birleşen bölümlerde yer alan dokuya glans klitoridis adı verilir. Bu kısım genel oarak dışarıdan bakıldığında görülebilir.

Klitoris Estetiği Uygulamaları Nedir

Klitoris Estetiği yapılma nedenleri

Klitoris bölgesi bayanlardaki ana haz merkezidir. Klitoris estetiği operasyonlarında bu organın üzerinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Cilt kırışıklıkları katlantıları bu bölgede hoş olmayan bir çıkıntının oluşmasına neden olur. Bu durum görüntü olarak rahatsız edicidir.

Nasıl yapılır?

Klitoris üzerinde yapılan estetik operasyonlarda iki tür yöntem bulunur. Bunlardan bir tanesi merkezden yapılan kesi, diğeri ise iki taraflı ve yanlardan yapılan kesilerdir. Cerrahi kesiler uygulanarak operasyon tamamlanır.

Klitoris bölgesine yönelik olarak yapılan operasyonlar tek başlarına yapılmazlar. Genel olarak labioplasti operasyonları sırasında yapılırlar. Herhangi bir riski bulunmayan bu tür operasyonlardan sonra, güzel ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca operasyonlarda klitoris organı hafifçe yukarı doğru asılır.

Her ne kadar bu tür operasyonlar estetik amaçlı yapılsa da hassas işlemler gerektirdiği için uzman hekimler tarafından uygulanmalıdırlar. Ayrıca bu konuda uzmanlaşmış olan cerrahların sayısı, hem dünyada hem de ülkemizde sayı olarak azdır. Klitoris estetiği artık birçok kadın tarafından bilinmektedir ve tercih edilmektedir.

Klitoris Estetiği Uygulamaları Nasıldır

Operasyonlardan sonra dikkat edilmesi gerekenler

Labioplasti ve klitoris operasyonlarından sonra kişilerin günlük yaşamlarına devam etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması ve vajen bölgesinin kuru tutulması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı bunların yapılması gereklidir.

Ayrıca ağır kaldırılmamalı ve çok fazla ayakta durulmamalıdır. Bacakların fazla açılmaması da gerekir. Banyo yaparken de bu bölgeye aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su teması engellenmelidir.

Tüm bu hususlara dikkat edilmesi halinde estetik operasyon sonucunda elde edilen sonuçtan %100 memnun kalınacaktır.

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.