Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

Klitoris Estetiği Uygulamaları

Klitoris vajina içinde yer alan ve haz alınan organdır. Yoğun damar yapısı nedeniyle aslında en önemli haz merkezlerinden bir tanesidir. Klitoris estetiği uygulamalarında genel olarak kırışıklıklar giderilir ve cilt üzerindeki kalıntılar alınır. Genel olarak Hudoplasti olarak adlandırılır ve labioplasti estetiği operasyonları sırasında yapılırlar. Vajina iç dudakları ile yapılan klitoris estetiğidir.

Genital bölgede yer alan iç dudaklar iki ayrı bölgeye ayrılır. Alt ve üst tabaka olarak bölümlere ayrılan iç dudaklardaki alt tabakadaki kısımlarda yukarıya çıkarak birleşen bölümlerde yer alan dokuya glans klitoridis adı verilir. Bu kısım genel oarak dışarıdan bakıldığında görülebilir.

Klitoris Estetiği yapılma nedenleri

Klitoris bölgesi bayanlardaki ana haz merkezidir. Klitoris estetiği operasyonlarında bu organın üzerinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Cilt kırışıklıkları katlantıları bu bölgede hoş olmayan bir çıkıntının oluşmasına neden olur. Bu durum görüntü olarak rahatsız edicidir.

 

 

Nasıl yapılır?

Klitoris üzerinde yapılan estetik operasyonlarda iki tür yöntem bulunur. Bunlardan bir tanesi merkezden yapılan kesi, diğeri ise iki taraflı ve yanlardan yapılan kesilerdir. Cerrahi kesiler uygulanarak operasyon tamamlanır.

Klitoris bölgesine yönelik olarak yapılan operasyonlar tek başlarına yapılmazlar. Genel olarak labioplasti operasyonları sırasında yapılırlar. Herhangi bir riski bulunmayan bu tür operasyonlardan sonra, güzel ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca operasyonlarda klitoris organı hafifçe yukarı doğru asılır.

Her ne kadar bu tür operasyonlar estetik amaçlı yapılsa da hassas işlemler gerektirdiği için uzman hekimler tarafından uygulanmalıdırlar. Ayrıca bu konuda uzmanlaşmış olan cerrahların sayısı, hem dünyada hem de ülkemizde sayı olarak azdır. Klitoris estetiği artık birçok kadın tarafından bilinmektedir ve tercih edilmektedir.

 

Operasyonlardan sonra dikkat edilmesi gerekenler

Labioplasti ve klitoris operasyonlarından sonra kişilerin günlük yaşamlarına devam etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. bir hafta boyunca hijyenik ped kullanılması ve vajen bölgesinin kuru tutulması gerekir. Enfeksiyon riskine karşı bunların yapılması gereklidir.

Ayrıca ağır kaldırılmamalı ve çok fazla ayakta durulmamalıdır. Bacakların fazla açılmaması da gerekir. Banyo yaparken de bu bölgeye aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su teması engellenmelidir.

Tüm bu hususlara dikkat edilmesi halinde estetik operasyon sonucunda elde edilen sonuçtan %100 memnun kalınacaktır.


WhatsApp Bilgi Hattı