Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Klitoris Estetiği - Klitoral Hudoplasti Ameliyatı

Klitoris Estetiği - Klitoral Hudoplasti Ameliyatı

Klitoris estetiği, kadınlara uygulanan genital estetik müdahalelerinden biridir. Genellikle labioplasti ile birlikte yapılan işlem, klitoral hudoplasti ameliyatı adıyla da bilinmektedir. Cinsel sağlık ve tatmin, insan doğasında yer alan olmazsa olmaz kavramlardandır. Dolayısıyla genital estetik işlemlerinde hem cinsel sağlığın korunması hem de alınan hazzın arttırılmasına yönelik müdahaleler yer almaktadır.

Klitoris estetiği de günümüz modern dünyasında artık sıkça uygulanan en önemli estetik müdahalelerden biri haline gelmiştir. Kadınlarda orgazm konusu her ne kadar çok tartışılmasa da tıp dünyasında buna yönelik atılan pek çok önemli adım bulunmaktadır. Biz de kliniğimizde kadınların yaşam kalitesini arttıran tıbbi müdahaleleri güven içerisinde hastalarımıza uyguluyoruz.

 

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris Estetiği Nedir?

Bir diğer adı klitoral hudoplasti olan klitoris estetiği ameliyatı, klitoris bölgesinde oluşmuş olan şekil bozukluklarını gidermek içindir. Hem doğuştan meydana gelen durumlar hem de kişinin bedensel gelişiminde görülen sorunlar nedeniyle klitoriste şekil bozuklukları oluşabilir. Klitorisin dış görüntüsü, kişiyi memnun etmeyebilir. Bu da kişinin yaşam kalitesini düşüren bir etki sunabilir.

Aynı zamanda klitoris, yalnızca estetik olarak değil işlevsellik bakımından da kişiyi tatmin etmelidir. Bölgede görülen yapısal bozukluklar, kadın cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla hem kozmetik hem de fonksiyonel kaygılar sebebiyle hastanın cerrahi bir müdahale görmesi uygun olacaktır.

Bizde kliniğimizde bize başvuran kadın hastalarımıza yönelik klitoral hudoplasti işlemini uyguluyoruz. Hem cerrahi işlem sırasında hem de ameliyattan sonra hastalarımızın kendilerini iyi hissetmelerini de garanti ediyoruz.

Klitoris Nedir? Klitoral Estetik Neden Önemlidir?

Cinsel ilişki sırasında klitirosin önemi, kadın orgazmı bakımından oldukça fazladır. Kadınlarda cinsel hazzın yaşanması klitoral hood adı verilen tümsekçik sayesinde mümkündür. Bu tümsekçik, G noktası denilen bölgeye denk düşmekte ve kadınlarda orgazmın gelişmesini sağlamaktadır.

Klitoris, mons pubis kısmının alt bölgesinde yer alan ve V ya da Y şeklinde olan bir organdır. Bu organ da aslında erkekte penis ile eş değer durumdadır. Klitoris üzerinde baş kısım olarak tanımlanan “glans clitoris” vajinanın dışından da görülen bir kısımdır.

Klitoral bölgenin estetik olarak da tatmin ediyor olması kişinin cinsel hayatı açısından önemlidir. Klitoris sayesinde kadınlarda da orgazmın yaşanması mümkündür. Fakat bölgede görülen şekil bozuklukları, kişinin hem özgüvensiz hissetmesine hem de cinsel hazzı yaşayamamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden kadın hastalarımız, klitoris estetiği için sık sık kliniğimize başvurmaktadır.

Klitoris Nerede Yer Alır?

Söz konusu kadın cinselliği olduğunda bu konuda genellikle yeterli bilincin oluşmadığı görülmektedir. Sosyo kültürel durumların da çoğu zaman sebebiyet vermesiyle klitorisin tam olarak nerede bulunduğu bazen kadınlar tarafından da bilinememektedir.

Klitoris, mons pubis bölgesinin alt kısmında yer alan ve genellikle Y şekline sahip olan bir organdır. Klitorisin cinsel uyarılma sayesinde bulunması daha kolaydır. Bunun nedeni de cinsel ilişki esnasında klitorisin kanla dolarak ufak bir tümsek haline gelmesidir.

 

Klitoris Estetiği Neden Uygulanır?

Klitorisin yapısında birtakım şekil bozukluklarının olması halinde estetik müdahale ile bu durum düzeltilebilir. Bu tür cerrahi müdahalelerin amacı cinsel hazzı arttırmak, kişinin yaşam kalitesini olumlu yönde etkilemek ve fonksiyonel bozuklukları ortadan kaldırmaktır.

Bazı hastalarda klitoral bölgenin fazla kalın olması gibi durumlar görülebilir. Bu durumda cinsel uyarılar ile klitorisin yeterince uyarılamaması söz konusu olabilir. Aynı zamanda kalınlık durumunda bölgede hassasiyet hissi oluşması da mümkündür.

Üstelik vajinanın daha estetik bir görünüm yakalaması için de bu müdahale gerekli olabilir. Tıpkı labioplasti gibi klitoris estetiği de kişinin estetik kaygılarını önemli ölçüde ve kalıcı olarak giderebilmektedir.

 

Klitoris Estetiği Nasıl Uygulanır?

Klitoris estetiği nasıl yapılır sorusu da kliniğimize başvuran hastalarımızın merak ettiği bir diğer önemli konudur. Bu tür cerrahi müdahalelerde genellikle hastaya lokal anestezi uygulamak gerekir. Fakat bazı durumlarda genel anestezi uygulanması da söz konusu olabilmektedir. Bizde müdahaleden önce hastamızı bir ön tetkik sürecinden geçirip operasyonun uygulanma şekline karar vermeyi tercih ediyoruz.

Bizim yapmış olduğumuz operasyonlarda labioplasti ameliyatından sonra klitoral bölge için de uygun gördüğümüz müdahaleler bulunuyor. Zaten klitoris estetiği de genellikle labioplasti ve vajinoplasti gibi operasyonlar ile birlikte uygulanıyor.

Klitoral hudoplasti operasyonunda klitoris bölgesinde görülen estetik bozukluklar düzeltiliyor. Bu şekil bozuklukları da genellikle klitoriste görülen kırışıklık ve sarkmalar ya da klitoral tümseğin gereğinden fazla kalın olması olarak tanımlanıyor. Tüm bu estetik bozukluklar ortalama 1 saat gibi bir sürede düzeltilebiliyor.

Elbette bu operasyonun da bir cerrahi müdahale olduğunu bilmeniz gerekiyor. Klinik ortamda uygulanan bu tedavide de genital bölgenin gerekli kısımlarına ufak kesilerin atılması gerekiyor. Atılan kesiler sayesinde de bölgenin sorunları düzeltiliyor. Tabi ki de tüm bu operasyonun bu alanda uzmanlaşmış olan cerrahlar tarafından yapılması gerekiyor.

 

Klitoris Estetiği ve Labioplasti Ameliyatı

İç ve dış dudak estetiği ameliyatı olarak bilinen labioplasti, son dönemin en sık uygulanan genital cerrahi uygulamalarından biridir. Aynı şekilde klitoral hudoplasti de her geçen gün daha fazla jinekolog ve plastik cerrah tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Küçük dudakların dolgunlaştırılması, vajinal sarkmanın ortadan kaldırılması ve klitorisin normal bir görünüm yakalaması için bu müdahaleler önemlidir.

Kliniğimize başvuran hastalarımıza biz de bu uygulamaları bir arada tavsiye edebiliyoruz. Bu sayede vajinanın daha estetik bir görünüme kavuşmasını garanti ediyoruz.

 

Klitoris Estetiği Riskleri Nelerdir?

Klitoris estetiği, cerrahi bir müdahale olması sebebiyle elbette bazı risk faktörlerini içerebilmektedir. Örneğin ameliyat sonrasında genital bölgede enfeksiyon riski oluşabilir. Bu yüzden uzman hekim tarafından tavsiye edildiği şekilde genital bakımın yapılması şarttır.

Ameliyat sonrasında vajinal bölgede kızarıklık ve ödem gibi komplikasyonlar da meydana gelebilir. Tüm bunlar ameliyat sonrasında gelişmesi beklenen normal süreçlerdir.

Genellikle bir haftalık sürede ödemin inmesi ve kızarıkların da tamamen iyileşmesi mümkündür. Yine kanama olması durumunda uzman hekiminiz ile iletişime geçmeniz önerilir. Kanama da bu tür operasyonların olası risklerinden biridir.

Klitoral hudoplasti gibi müdahalelerin mutlaka uzman hekimler tarafından uygulanması gerekir. Jinekologlar ya da plastik cerrahların da kesinlikle bu alanda donanımlı ve deneyimli olması önemlidir.

 

Klitoris Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Aslında ufak bir işlem olan klitoral hudoplasti, iyileşme süreci bakımından da hastaya çok fazla zorluk çıkartmamaktadır. Fakat elbette bu tedavinin de cerrahi bir uygulama olduğunu unutmamak gerekir. Klitoris bölgesine atılan ufak kesilerin belli bir iyileşme süreci olacaktır.

Operasyondan sonra hastalarımıza birkaç günlük dinlenme tavsiye ediyoruz. Ameliyatın ardından hastalarımızın klinik ortamında kalmasına gerek duymuyoruz. Yani operasyondan en fazla bir saat sonra dilerseniz evinizde dinlenebilirsiniz.

İlk bir haftalık süreçte dikkatli olmanızı ve kendinizi çok fazla zorlamamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de genital bölgeyi yoracak türden spor aktivitelerinden kaçınmanızı öneriyoruz. Yine aynı şekilde operasyondan sonra ilk 3 - 4 haftalık sürede cinsel ilişkiye de ara vermeniz gerektiğini belirtiyoruz. Genital bakımınızı ne kadar iyi yaparsanız iyileşme süreciniz de o kadar rahat geçecektir.

Zaten kliniğimizde tedavi olmanız durumunda klitoris estetiği operasyonundan sonra uygulamanız gerekenleri tarafımızdan size aktarmış oluyoruz. Bu süreçte beklenmeyen bir durumla karşılaşmanız halinde de derhal bizimle ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Klitoral Hudoplasti Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Söz konusu vajinal estetik uygulamaları olduğunda akla genellikle kızlık zarına gelebilecek olası zararlar gelmesi oldukça normaldir. Zaten pek çok kadın hasta da genital estetik müdahaleden önce bu konu hakkında garanti almak istemektedir.

Hem labioplasti hem de klitoral hudoplasti müdahalelerinde kızlık zarına herhangi bir şekilde zarar gelmesi durumu söz konusu değildir. Zaten vajinanın anatomik yapısı gereği, kızlık zarı olarak tabir edilen bölge ile klitoris uzak aralıklardadır. İç ve dış dudak estetiği de vajina dışından genital bölgeye uygulanan bir müdahaledir. Yani her iki uygulamada da kızlık zarının deforme olması durumundan bahsetmek mümkün değildir.

 

Klitoris Estetiği Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Klitoral hudoplasti için modern tıbbın bir gelişmesi demek çok da yanlış bir tabir olmayacaktır. Günümüzde genital estetik alanında atılan adımlar gelişerek devam etmektedir. Bu da aslında genital estetiğin de bir ihtiyaç olduğunu kanıtlayan ve bu uygulamaları tabu olmaktan çıkartan bir durumdur.

Klitoral hudoplasti de günümüzde daha fazla jinekolog ve plastik cerrah tarafından benimsenen bir uygulamadır. Bizler de kliniğimizde bu alanda çok önceden uzmanlık kazanan hekimler olarak klitoral hudoplasti uygulamasını sağlayabiliyoruz.

Bu tür cerrahi müdahalelerde uzman hekimlerin donanımı çok önemlidir. Zaten ameliyat sonrasında gelişmesi muhtemel olan risk faktörleri de ancak doktorun müdahalesi sonucunda en aza inmektedir. Dolayısıyla hem labioplasti hem de klitoris estetiği uygulayacak olan hekimlerin deneyimine dikkat etmek önemlidir.

 

Klitoris Estetiği Fiyatları

Hudoplasti fiyatları, uygulanacak olan müdahale tekniğine göre farklılık gösterebilir. Bazı hastalarda yalnızca klitoris estetiği müdahalesi uygulanırken bazılarında vajinoplasti, vulvoplasti ya da labioplasti gibi müdahalelerde bulunmak da gerekebilir. Bu sebepten dolayı henüz hastaya bir ön tetkik yapılmadan net bir fiyat bilgisi verebilmek mümkün olmayacaktır.

Kliniğimize başvuran hastalarımızı bir ön muayene sürecinden geçirdikten sonra uygulamamız gereken müdahaleleri netleştirebiliyoruz. Hastanın genel durumuna göre kişiye özel bir operasyon planı oluşturuyoruz. Tüm bunların neticesinde de hastaya net bir fiyat bilgisi verebiliyoruz.

 

Klitoris Estetiği Nerede Uygulanabilir?

Klitoris estetiği Ankara seçenekleri arasında kliniğimiz her daim ilk sırada yer almaktadır. Donanımlı kadromuz ve bu alanda uzmanlığımız ile ihtiyaç duyulan en güvenilir ve kaliteli sağlık hizmetini sağlıyoruz. Hastalarımızın gereksinimlerini tam olarak anlamadan herhangi bir müdahalede bulunmuyoruz. Genital estetik alanında çağın gerektirdiği tüm yenilikleri takip ediyor ve tedavi imkânlarımızı daimi olarak güncel tutuyoruz.

Sizde kliniğimiz hakkında bilgi almak, genital estetik uygulamalarını öğrenmek ve fiyat bilgisi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımdan da bana ulaşabilirsiniz. Ancak randevu oluşturmak için kliniğimizin iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

 

İstanbul'da ve Ankarada Klitoris Estetiği

Kliniğimiz Ankara'da bulunmaktadır. Ancak hem Ankara'da hem de ayın belli gününde İstanbul'da hastalarımızı kabul ediyoruz. İstanbul'da tedavi olmak isteyen hastalarımız da Ankara'daki kliniğimizin iletişim numaralarını arayarak randevu talep edebilirler.

Klitoris estetiği ile ilgili, Op. Dr. Esra Demir Yüzer YouTube kanalımda bulunan paylaşımlarımı da izleyebilirsiniz ve konuyla ilgili detaylı anlatımlarımı dinleyebilirsiniz. YouTube kanalımı buradan takip edebilir, düzenli olarak paylaştığım genital estetik, vajinismus tedavisi ve jinekolojik tedavi gerektiren kadın hastalıkları konuları ile ilgili kanalımda videolu paylaşımlarımda açıklayıcı bilgiler bulabilirsiniz.

Aynı şekilde Instagramda da hem videolu hem de görsel paylaşımlarım bulunmaktadır ve düzenli olarak kadın hastalıkları ve tedavileri ile ilgili paylaşımlarda yapmaktayım. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer Instagram sayfama da buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki
Labioplasti Ameliyatı - İç ve Dış Dudak Estetiği
Sonraki
O Shot Orgazm Aşısı - Orgazm Tedavisi