+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Kızlık Zarı Neye Yarar

Kızlık Zarı Neye Yarar

Kızlık Zarı Neye Yarar

 

Kızlık zarı, geçmişten günümüze kadar bekaretin sembolü olarak bilinmiştir. Kızlık zarının kaybedilmesi beraberinde, bekaretin de kaybedilmesi anlamına gelmektedir. Fakat bu toplumlar arası kuşaktan kuşağa aktarılmış bir normdur.

 

Elbette ki kızlık zarı biyolojik olarak var olan bir yapıdır. Yaklaşık olarak 1,5 cm kadar vajinanın giriş kısmında bulunur. Vücudumuzun mikroplardan korunması için işlev görür. Çünkü vajina kısmı bir bayan için hassas bir bölgedir. Bu bölgenin kapalı bir alan içinde korunması, vajinal hastalıkların oluşmasına engel olur.  Kızlık zarı temelinde ince bir zar yapısından meydana gelir.  Bu zar yapısının orta noktasında adet kanının akması için bir boşluk yer alır.  Yani kızlık zarı biyolojik doğamızda tamamen kapalı bir zar değildir.

 

Kızlık Zarı Tipleri

 

Kızlık zarı tipleri nelerdir ? Biyolojik yapımıza bağlı olarak, kızlık zarının tipleri farklılık gösterir. Deliksiz kızlık zarı, doğuştan meydana gelebiliyor. Fakat bu durum toplumsal normlarımıza göre bekareti temsil ettiği için gayet olumlu bir şeydir. Fakat tıbbi anlamda bir an önce önlem alınması gereken bir durumdur. Çünkü genç bir kızın, her ay belirli günlerde regl olması gerekir.  Kızlık zarının orta kısmı delik değilse bu noktadan kan akışı sağlanamayacaktır. Buna bağlı olarak çeşitli karın ağrıları, düzensiz adet olmalar meydana gelebilir. Tıbbi bir operasyon ile kapalı kızlık zarının açılması gerekir. Bunun için alanında uzman bir hekimden randevu almak faydalı olacaktır. Bir bayan için düzenli adet olmak ve bu kanın akışını sağlamak hormonlarının gelişimini destekler.

 

Kızlık zarının birden fazla tipleri vardır. Toplumsal normlara göre kızlık zarı bekaretin sembolüdür. Kızlık zarı biyolojik olarak mikroplardan korumamız için vücudumuzda bulunuyor. Her kızlık zarı ilişki sırasında kanama göstermeyebilir. Vajinaya zarar gelmemesi için kızlık zarının hijyenik tutulması gerekir.

 

Kızlık Zarı Nasıl Yırtılır?

 

Kızlık zarı nasıl yırtılır ? Kızlık zarının birden fazla tiplemeleri mevcuttur. Bu nedenle her kızlık zarının aynı neden doğrultusunda yırtılması mümkün değildir. Bazen bisikletten düşen bir kız çocuğunun kızlık zarı yırtılabilirken bazen de mastürbasyon sonucunda kızlık zarı yırtılabilir. Esnek kızlık zarları herhangi bir darbe ile karşılaştığında esner ve yırtılmaz. Doğal olarak kanamada yapmaz.  Bu nedenle toplumsal normlara kıyasla, kızlık zarının %100 bekaretin işareti olduğunu söyleyemeyiz. Aşırı zarar gören kızlık zarları durdurulamayan kanamalar yapabilir. Bu nedenle, kanama durmazsa mutlaka sağlık ekibinden yardım alınmalıdır.

 

Kızlık zarı, geçmişten günümüze kadar bekaretin sembolü olarak bilinmiştir. Kızlık zarının kaybedilmesi beraberinde, bekaretin de kaybedilmesi anlamına gelmektedir. Fakat bu toplumlar arası kuşaktan kuşağa aktarılmış bir normdur. Elbette ki kızlık zarı biyolojik olarak var olan bir yapıdır.

 

Kızlık Zarı Dikimi

 

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ? Günümüzde yırtılan kızlık zarları cerrahi bir operasyonla dikilebilir. Vücudumuzun mikroplardan korunması için böyle bir önlem alınmasında fayda vardır. Örneğin doğuştan kızlık zarı olmayan bir insan ergenlik dönemi süreci içerisinde hastalıklar ile karşılaşabilir. Çünkü vajina kısmını koruyabilecek bir zar yoktur. Cerrahi operasyon sırasında acı hissedilmemesi için anestezi işlemi uygulanır. Kızlık zarı alanı dikildikten sonra çok fazla hareket etmemekte fayda vardır. Çünkü dikişlerin et ile kaynaşması gerekir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.