Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı(hymen), konum olarak vajen girişi itibariyle 1.5 cm olarak içeridedir. Deliğin şekli, yapısı kızlık zarının tiplendirilmesinde kullanılmaktadır. Kızlık zarı yapısı, kadından kadına değişebilir. Lokal anestezi altında onarımı yapılabilir veya dikim operasyonu gerçekleştirilebilir.

KIZLIK ZARI TİPLERİ

Kızlık Zarı Çeşitleri

KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi operasyonları veya tıbben kullanılan ismi ilehymenoplasty ameliyatları bütün dünya genelinde yer alan genital estetik ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

İki ayrı tekniği vardır:

  1. Flep yöntemi ile
  2. Mikrocerrahi ile

Kızlık zarı diktirme, onarımı, tamiri uygun cerrahi tekniklerde ve tecrübeli jinekolog doktorlar tarafından yapılırsa başarı şansı oldukça fazladır ve ameliyat sonrası riskleri oldukça azdır.

 Kızlık Zarı Hizmetlerimiz

Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarı onarımı 72 saatlik bir süre dilimi içerisinde yapılır. Bu süre geçtikten sonra onarım yapılamaz. Bu süreden sonra zar dokusu özelliğini kaybeder. Operasyon son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Günlük yaşamı etkilemez. Birçok kişinin tercih ettiği operasyonlardandır. Operasyon kanama garantili olarak yapılır.

Kızlık Zarı

Hymenektomi

Kızlık zarının çıkarılması işlemidir. Bazı kızlık zarı türleri cinsel birleşmeye engel olacak bir yapıdadır. Kızlık zarının alınması ile birlikte sorun ortadan kalkar. Kızlık zarı alınmadığı zaman vajinismus sorununa yol açabilir. Son derece basit operasyonlardır ve çok kısa bir sürede tamamlanır. Operasyondan sonra kişi günlük yaşamına dönebilir.

Kızlık Zarı

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Evliliklerden 7 gün öncesine kadar tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir. Geçici kızlık zarı operasyonları çok kısa bir sürede yapılır. Operasyon sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez.

Kızlık Zarı

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Uzun vadede evlilik düşünenlerin en çok tercih ettiği operasyonlardandır. Ağrı ve sızı olmadan çok kısa sürede tamamlanır. Günlük yaşantıya engel değildir. Kesin çözümdür ve uzun yıllar kullanılabilir.

 SIKÇA SORULAN SORULAR

Kızlık zarı dikilmesi operasyonu hangi hekimler tarafından yapılmalıdır?

Kızlık zarı dikilmesi operasyonu bu bölgenin anatomik yapısını iyi bilen ve himenoplasti operasyonu konusunda deneyimli jinekolog hekimler tarafından yapılması gereken işlemlerdir.

Herkese kızlık zarı diktirme (bekaret onarımı) operasyonu yapılabilir mi?

Evet.  Her türdeki vajina ve kızlık zarı yapısına sahip kişilere kızlık zarı diktirme (himenoplasti) operasyonu yapılabilir.

Kızlık zarı “esnek” yapıda olan kişilerde de kızlık zarı dikilmesi işlemi yapılabilir mi?

Evet. Halk arasında kızlık zarı “esnek” olan durumlarda yani kızlık zarının ince kenarlı ve girişe müsait olması durumunda dahi yapılan ameliyatlar sonucunda, ilk ilişkide kanamanın gelmesi sağlanabilir. Bazı kişilerde kızlık zarı geride olarak tabir edilen bir durumdur.

Kızlık zarının dikildiği anlaşılır mı?

Hayır. Siz söylemedikçe önceden kızlığın dikilmesi operasyonunun yapıldığı anlaşılmaz.

Uzun vadeli kızlık zarı dikimi nedir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi için flep yöntemi  “Flep” doku kaydırma anlamına gelmektedir.

Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi nedir? Kızlık zarı dikimi öncesi ve sonrası nasıldır?

Kızlık zarının yırtılan kenarları kesilerek yeniden bir araya getirilebilir. Buna mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi adı verilmektedir. Bu yöntemle de kızlık zarı kalıcı olarak onarılmaktadır.

Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi flep yöntemine göre daha üstündür ve daha başarılıdır. Ancak bu konuda tecrübe gerektirir.

Kızlık zarı dikimi kesin ve gerantili çözüm ameliyatı yapan hekimin mikrocerrahi becerisi ile paralel seyretmektedir.

Yorum Ekle

Eposta adresini gözükmeyecektir. * ile işaretli yerleri doğru doldurunuz.