Ankara Kızlık Zarı Dikimi ve Kızlık Zarı Muayenesi
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Kızlık Zarı Dikimi

kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

Kızlık zarı ya da hymen istenildiği zaman dikilebilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı dikimi Ankara kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz tedavilerden biridir. Kadın hastlalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer ile Ankara’da kızlık zarı dikimi operasyonları için istediğiniz zaman bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi bozulmuş olan ve bakaret kaybeden kişilerin kızlık zarının tekrar eski haline getirilmesini sağlayan bir ameliyattır. Kızlık zarının diğer ismi olan Hymen, adını Roma ve Yunan mitolojilerindeki evlilik ve düğün tanrısı olan Hymen’den almaktadır. Gerdek gecesi Hymen’e adandığı için kadınların kızlık zarı da tanrının ismi ile anılmaktadır.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

BİZE ULAŞIN

İçerikler

Kızlık Zarı Neden Önemlidir?

Kızlık Zarı Dikimi Ankara ilinde bulunan kliniğimize çeşitli nedenlerle kızlık zarı zedelenmiş pek çok hasta başvurmaktadır.

Yaşadığımız toplumun örf adet ve geleneklerine göre kızlık zarı namus simgesi olarak algılanmakta ve bu algı kişilerin ilk gece ilişkisinde ciddi bir stres unsuru oluşturmaktadır. Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye değişir ve genelde birkaç damla olur. Esnek kızlık zarına yapısına sahip olan kişilerde kanama görülmez.

Bekaretin simgesi olarak görülen kızlık zarı, geçmişten beri birçok farklı kültürde büyük önem taşımıştır. Aslında toplumun kızlık zarına bakış açısı daha çok geleneklere dayansa da kadın bedeninde önemli faydaları vardır.

Biyolojik olarak kızlık zarı vajinanın iç kısmına virüs ve çeşitli mikropların girmesini engeller ve doğal bir koruma görevi görür. Kızlık zarının en önemli özelliği vajinayı korumasıdır.

Ankara Kızlık Zarı Muayenesi

Yapısal farklılıklardan kaynaklı nedenlerle kızlık zarı kanaması olmaması durumuyla kliniğimize başvuran hastalarımıza kızlık zarı muayenesi yaparak zar yapısından kaynaklı sorunları anlayabiliriz.

Kızlık zarı muayenesi Ankara kliniğimizde alet kullanmadan yapılır ve herhangi bir ağrıya sebep olmamaktadır.

Dış genital organlar dışarıdan gözle incelenmekte ya da çok az bir şekilde dokunulma ile yapılır ve kızlık zarına herhangi bir zarar vermez. Kızlık zarının şekli ve yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle beklenen ilişki ile kanamasıdır. Esnek kızlık zarları ve yapısal olarak kalın olan kızlık zarlarında kanama daha az sıklıkla görülmektedir.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Ankara Kızlık Zarı Dikimi konusunda pek çok başarılı hastaya hizmet vermiş kliniğimizde sadece cerrahi değil Lazerle kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kliniğimizin deneyimli kadın hastalıkları doktoru Op Dr Esra Demir Yüzer tarafından uygulanan uzun süreli kızlık dikimi ve kısa süreli kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm ameliyatlarda risk faktörü oldukça az seviyededir. Ameliyatlarda sağlık ortamında ve risk faktörü olmadan yapılmaktadır.

Kızlık zarı, birçok toplumda sosyolojik ve psikolojik açıdan etkileri olan bir olgu olarak karşımıza çıkar. Kızlık zarı toplumumuzda doğrudan bakirelik ile ilişkilendirilmektedir. Bu nedenle birçok kadın psikolojik bakımdan derin bir çöküşe geçer. Lazerle kızlık zarı dikimi çubuk olgusu da, bu yönü ile ele alınması gereken bir durumdur. 

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Ankara kızlık zarı dikimi seçilen dikim yöntemine göre lokal ya da sedasyon tipi anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kızlık zarı dikimi için kısa süreli dikişler ile yapılan uygulamalar ile kanamanın ilişki dışında yaşanması mümkündür. Bu yöntem geçici kızlık zarı dikimi olup bu yöntemi tercih edecekseniz farklı dikiş yöntemi tercih edilecektir.

Ancak kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak isterseniz bu durumda kızlık zarı dikimi, Ankara kliniğimizde sadece ilişki sırasında yırtılma ve kanama gerçekleşecek şekilde dikilmekte ve böylelikle dikimin ardından ilk ilişkinize kadar herhangi bir kanama yaşamamanızı sağlamaktadır. Ayrıca kızlık zarı dikiminin en önemli adımı, dikim öncesinde yapılan muayenedir. 

Operasyon, uzun süre önce ya da kısa süre içerisinde, doğuştan ya da histerektomi sonucunda kızlık zarı yırtılan kişilere uygulanabilmektedir. Psikolojik olarak bireyleri oldukça etkileyen bu durum her ne kadar normal olsa da, vajinismus oluşmasına da neden olabilir. 

kızlık zarı dikimi nasıl yapılır
kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilir ve çok kısa bir sürede, herhangi bir yardımcı alet kullanılmaksızın kızlık zarına zarar vermeden muayene gerçekleştirilir. Muayene için kadın iki bacağını açarak jinekolojik masada vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkarılır ve zarda herhangi bir zedelenme olup olmadığı ya da zarın sağlam olup olmadığı hakkında kesin bilgi edinilir.

Toplumumuzdaki ataerkil kültür baskısı ve geleneklerimiz itibari ile cinselliği tabu olarak gören büyük bir çoğunluk vardır. Bu çoğunluk kadının evlenirken bakire olmasını şart koşmakta ve bekarete çok büyük önem vermektedir. Kadın uğradığı istismar, bazen geçmişinde yaşayıp pişman olduğu bir cinsel ilişki ya da kimi zaman töre tehdidi altında kızlık zarını diktirmek isteyebilmektedir. Kimi durumlarda evlilik sonrası kanama olmadığında kadın kızlık zarı muayenesi olmaya zorlanabilmektedir. Bu nedenler ile kadınlar evlenmeden önce kızlık zarlarını diktirerek zoraki muayene ve eşleri ile aralarında sorun yaşamamak için kliniğime başvurmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

Kızlık zarınızı diktirmek ya da kızlık zarı birleştirme istediğinizde genel olarak karşınıza kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere iki farklı dikim yöntemine sahip operasyon çıkacaktır.

Bu yöntemlerin özelliklerini karşılaştırıyor ve iki yöntemden hangisini tercih edeceğinize sizin karar vermenizi sağlıyoruz. Eğer hangi operasyonu tercih edeceğiniz hakkında kafanızda bir soru işareti olursa hemen bizimle iletişime geçebilir ve operasyon hakkında size bilgi vererek seçim yapmanız konusunda size tavsiye vermemizi ve yol göstermemizi sağlayabilirsiniz.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep Yöntemi ve Mikro Cerrahi): Kalıcı kızlık zarı dikimi cinsel ilişkiden en az 6 hafta önce yapılan, operasyon sırasında bir miktar ağrı hissedebileceğiniz, 25 ile 30 dakika arasında gerçekleştirilen, operasyon öncesi kontrol gerektiren, vajina daraltma operasyonu yapılabilen, etkisi ömür boyu süren kalıcı bir operasyondur.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi: Geçici kızlık zarı tamiri daha kolay bir yöntemle, cinsel ilişkiden 4 – 5 gün kadar önce, herhangi bir kontrole gerek olmaksızın, en fazla 15 dakika süren, daha ucuz olarak gerçekleştirilen acil bir onarımdır.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi) Ameliyatı

Himenoplasti ameliyatı, diğer adıyla Kızlık zarı dikimi ameliyatını iki farklı yöntem altında incelemek mümkündür. Kadınlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen kızlık zarı yırtılmaları, iki farklı operasyon ile dikilir. Bunlardan biri flep yöntemi, diğeri ise mikro cerrahi operasyonu olarak karşımıza çıkar. Operasyonda dikilen kızlık zarı uzun yıllar sonra dahi kanama meydana gelerek normal bir bozulma görüntüsü verir.

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Dikimi

Flep yöntemi, yani Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu olan flep yöntemi, kadınlar tarafından en çok tercih edilen ameliyatlar arasında yer alır. Bu operasyonda vajinanın alt duvarından bir doku parçası olduğu yine de vajinanın yan duvarına dikilir. Lokal anestezi altında yapılan operasyon tamamlanıyor sonra girilen ilk cinsel ilişkide tıpkı kızlık zarı ilk varsayılan yırtılıyormuş gibi kanama meydana gelir. Normal bir kızlık zarı kanamasını ayırt etmek mümkün olmaz. Kızlık Zarı Dikimi Ankara alanında uzun yılların tecrübesine sahip kliniğimizde flep yöntemi ile kızlık zarı dikim operasyonları steril bir ortamda ve kişisel gizlilik ilkelerine uygun olarak yapılmaktadır.

Flep Operasyonu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Flep operasyonu ağrı yapar mı ? Flep yöntemi ile kızlık zarını kalıcı bir şekilde dikmek mümkün olur. Ayrıca flep yöntemi altında hasta hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissi ile karşılaşmaz. Bunun yanında flep operasyonu lokal anestezi ile yapılır ve hasta genel anestezinin etkisinden kalmadan operasyondan kısa bir süre sonra direkt olarak ayağa kalkabilir.

Flep Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Flep operasyonu ne kadar sürer ? Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu olan flep yöntemi, ortalama 30 dakika sonra tamamlanır. Flep yöntemi ile kızlık zarı diktirmek isteniyorsa kişinin cinsel ilişkiye girmeden en az 20 – 25 gün gerekli başvuruyu yapması gerekir. Eğer geç kalınırsa ve kadın erken bir zamanda cinsel ilişkiye girerse kızlık zarının yırtılması halinde aşırı derecede bir kanama meydana gelir. Ayrıca dikişler atar ve kadının partneri tarafından yapılan işlem fark edilebilir.

Flep Yöntemi Sonrası Yapılması Gerekenler

Flep yöntemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler. Flep yöntemi ortalama 25 dakika içerisinde tamamlanır ve bunun yanında kişiye bağlı olarak kızlık zarı dikimi yanında vajina daraltma ameliyatı da yapılır. Eğer hasta kızlık zarı dikiminin yanında vajina daraltma ameliyatı da isterse dikimin sonrasında bu operasyon da yapılabilmektedir. Genel olarak hızlı ve kolay bir şekilde yapılan kızlık zarı dikimi sonrasında hasta ilk birkaç gün duşa giremez ve bunun yanında havuz ve deni gibi aktivitelerde bulunamaz. Bunun yanında bacakların çok fazla gerilmesine neden olan sporlar yapması yasaktır. Ayrıca bisiklete, motora ve ata binmek de aynı şekilde yasaktır. Eğer masa başında bir işte çalışmıyorsa en az 2 – 3 gün kadar işe gitmesi tavsiye edilmez. Tabi aynı zamanda hasta operasyonun gerçekleştirildiği gün hastaneden taburcu olabilir.

Mikro Cerrahi Uygulaması ile Kızlık Zarı Dikimi

Mikro cerrahi uygulaması ile kızlık zarı dikimi nasıl olur ? Kızlık zarının kalıcı bir şekilde dikilmesinde mikro cerrahi operasyonlardan da faydalanılır. Bu operasyonda öncelikle zarın yırtık kısımları kesilir ve daha sonra mikro cerrahi yöntemler ile tekrar bir araya getirilir. Yapılan işlemlerin ardından kızlık zarının dikildiğini jinekologlar dışında kimsenin anlaması mümkün değildir. Ayrıca kişi yıllar sonra evlense dahi girdiği ilk cinsel ilişkide normal bir şekilde kızlık zarının bozulduğu andaki gibi bir kanama meydana gelir. Mikro cerrahi uygulaması da aynı şekilde kızlık zarı dikiminde güvenilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar.

Mikro Cerrahi Uygulaması Sonrası Yapılması Gerekenler

Mikro cerrahi ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler. Mikro cerrahi ile yapılan kızlık zarı dikimlerinde lokal anestezi tercih edilir. Ancak kişiye bağlı olarak bazen genel anestezi de yapılabilir. Bunun yanında operasyon yaklaşık olarak 25 – 30 dakika kadar sürer. Ayrıca hasta operasyon sonrasında aynı gün hastaneden taburcu olabilir ve normal hayatına geri dönebilir. Mikro cerrahi ameliyatı sonrasında birtakım acı ya da ağrı gibi durumlar karşısında yapılması gereken doktor tarafından reçete edilen ağrı kesicileri kullanmaktır. Hastanın ilk birkaç gün duşa girmemesi ve bunun yanında bacakların aşırı derecede gerilmesine yol açacak spor aktiviteleri ve hareketinden uzak durması gerekir. Aynı şekilde bisiklete, motora ya da ata binmek kesinlikle yasaktır ve hastanın hiçbir şekilde ağır yükler kaldırmaması gerekir.

Mikrocerrahi ile Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Mikro cerrahi ile kızlık zarı dikimi ne kadar sürer ? Mikro cerrahi ameliyatı ile hemen 25 dakika kadar sürer. Ancak bu operasyonun yanında bir de vajina daraltma operasyonu almak isteyen kadınlar için süreç biraz daha zaman alabilir ve genel ameliyat süresi uzayabilir.

Kızlık Zarı Bozulma Belirtileri Nelerdir?

Bazı kadınların kızlık zarları çok esnek olabilir. Bu durumda kanama gerçekleşmez ve kızlık zarı bozulmaz. Kadın doğuma kadar kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişkiye girebilir. Ancak bazı kızlık zarları çok kalın ve sert olduğundan ilk ilişkiye girme ile birlikte direkt bozulacaktır. Bu nedenle kızlık zarının yapısına göre bozulup bozulmayacağı ya da bozulursa kanamanın nasıl olacağı farklılık göstermektedir. Kızlık zarı bozulma belirtisi ilişki sonrasında kanamanın gerçekleşmesidir. Kanama daha koyu renkli ve kan renginde olabileceği gibi ince yapıdaki kızlık zarlarında açık pembe ve şeffafa yakın bir kanama tonunda da gerçekleşebilecektir.

Kızlık Zarı Muayenesinde Ne Zaman İlişkiye Girildiği Belli Olur Mu?

Bu konuda pek çok kadın tarafımıza sorular iletmektedir. Bazı kadınların kızlık zarı çok ince bir yapıda olduğu için kanama sonrası şeffaf renge yakın bir kanama görülebilmektedir. Bu durumda kadının daha önceden biriyle birlikte olduğunu düşünen eşi ya da kadının kendisi bakire olduğunu kanıtlamak için kızlık zarı muayenesi olmak isteyebilir. Muayene sırasında ancak kızlık zarının yırtılmasını takip eden 7 gün içinde kanamanın ne zaman olduğu anlaşılabilir, yırtılmanın üzerinden bir hafta geçmesi ile bölge kendini onaracağı için jinekolog dahi kadının kızlık zarının ne zaman yırtıldığını anlayamayacaktır.

Kimler Kızlık Zarı Dikimi Yaptırabilir?

Kızlık zarı dikimi için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Operasyon için reşit olmak şart olarak koşulmakta ve operasyon estetik operasyon sınıfında yer aldığı için kliniğimizde yasal olarak steril koşullarda, uygun dikim yöntemi ve dikim araçları ile çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Kısacası 18 yaşını doldurmuş aşağıdaki tüm kadınlar kızlık zarı dikimi yaptırabilir;

Menopoza giren kadınlara dahi yapılabilen bir operasyon olup kadının ne zaman kaç kere cinsel ilişki yaşadığının operasyonun başarısına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Kızlık zarının dikildiği iyileşme sürecinin sona erdiği evrede kişinin eşinin kızlık zarının dikildiğini anlaması mümkün olmayacaktır. Kızlık zarı dikim sonrası ilişkiye girdikten sonra bozulduğunda bunu ancak deneyimli bir jinekolog anlayabilir. Gebelik ve rutin bir jinekolojik bir muayene sonrasında ise jinekoloğun bile işlem yapıldığını anlaması mümkün olmayacağından bu konu kapanıp gidecektir. Hasta – hekim gizliliği altında bu işlemi gerçekleştirdiğinize dair bilgilere dışarıdan birinin ulaşması da mümkün olmayacaktır. 

Ayrıca kızlık zarı dikimi yapılan herhangi biri, doğurganlık özelliğini kaybetmez, üreme sorunu yaşmaz ve uygun şartlar altında diğer kadınlar gibi doğurabilir. 

Zar tamiri sonrasında ilişkiye girildiğinde, normal bir biçimde kızlık zarı kanamaya başlar. Bu sayede ilişki sırasında belli olmaz, her kişi tarafından fark edilmez. Kan rengi doğal kırmızı renkte olacaktır. Bayanlar her ne kadar fark edilmesi konusunda sorun yaşasa da, kızlık zarı operasyonu esnasında taklit edilecek bir ekleme yapılmaz. Var olan zar, yırtıldığı alandan yeniden dikilir.

Aynı zamanda ilişki esnasında penisin vajinaya girişini engelleyecek herhangi bir durum ortaya çıkmaz. Toplum baskısı ve gelenek göreneklerden ötürü psikolojik olarak rahatsız olan kişiler; dikim sonrasında normal yaşantılarına devam edebilirler. Bu sayede psikolojik terapi görmelerine gerek kalmadan sorunu çözmüş olurlar. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye genelinde özellikle de kon hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından; doğru olduğuna inanılan bir takım yanlışlıklar vardır. Kızlık zarı dikimi sonrasında aşağıdaki konularda dikkatli olmanız önerilmektedir:

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Videoları

Kızlık zarı dikimi Ankara kliniğimizde başarılı bir şekilde kadın hastalıkları ve doğrum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer eşliğinde gerçekleşmektedir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı için Ankara’daki kliniğimizden randevu almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı nedir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi nedir?

Geçici kızlık zarı dikimi nedir?

Kızlık zarı var mı? Kızlık zarı yapısı nasıldır?

HYMENOPLASTİ (Kızlık zarı dikimi)

Kızlık zarı hakkında en çok merak edilenler

kızlık zarı dikimi ankara

Kızlık Zarı Dikiminde Doğru Bilinen 10 Yanlış

 1. Kızlık Zarı dikimi esnasında sanıldığının aksine, biyopsi ya da rahim biyopsisi yapılması gerekmemektedir.
 2. Vajina çevresi ve dudakların bu işlemlerden etkilenmesi mümkün değildir ve sonrasında estetik müdahale gerekmez.
 3. Onarım yapılan kişinin sezeryan yapmasına yoktur; normal doğum yapabilir.
 4. Kızlık zarı dikimi vajina estetiği kapsamında değildir, tıbbi bir müdahaledir.
 5. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı tanı ile öğrenilebilmektedir.
 6. Kızlık zarı dikimi sonrasında ağrılı bir süreç geçirmeniz mümkün değildir. Var olan sancılar maksimum 2 gün sürmektedir.
 7. Yalnızca operasyonun ardından temizliğe ve hijyene dikkat edilmelidir.
 8. Ergenlik döneminde yırtılan kızlık zarı, kişi 18 yaşını geçtikten sonra dikilebilir. Ne zaman yırtıldığının herhangi bir önemi bulunmamaktadır.
 9. Herhangi bir cinsel birleşme pozisyonunda kan akışı net bir şekilde normal hali ile oluşur.
 10. Operasyon sonrasında dudaklar ya da giriş bölümünde herhangi bir genişlik söz konusu olmamaktadır.

Ankara Kızlık Zarı Dikiminde Neden Biz?

Kızlık zarı dikimi Ankara kliniğimizde kızlık zarı dikimi için başvuran hastalarımızın beklentileri ve istekleri doğrultusunda hareket ederek, onların operasyonda istediği faydayı almalarını sağladık. Operasyonu yaptırmak istiyor ancak utanıyor ya da çekingen davranıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizi süreç hakkında ayrıntılı bilgilendirmekten mutluluk duyarız. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kızlık zarının dikilmesini sağlayarak operasyon sonrası yaşayabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçmenizi ve operasyon istediğiniz faydayı elde etmeniz için sizlere hizmet veriyoruz. Website üzerinde yer alan iletişim bilgilerimizden müşteri iletişim merkezi hattımızı arayarak bizlere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. 

Vajinanın içerisinde yapılan operasyon, dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde görünmez. Operasyon sonrasında vajinal kanamalar nadir de olsa meydana gelebilir fakat bu durum kalıcı değildir, 1 gün içerisinde eski haline dönebilmektedir. Profesyonel olarak destek veren ve kızlık zarı dikimi yapan doktorlar arasında yer alan Esra Demiryüzer, özel olarak sizlerle ilgilenmekte ve operasyon süresi sonrasında (yaklaşık yarım saat içerisinde) isteğinize kavuşmanızı sağlamaktadır. 

Zar dikim operasyonundan bir gün sonra normal yaşamsal aktivite sürdürülebilir, bayan kişi ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebilir. Müdahale oldukça kısa sürmekte ve ek olarak dinlenme ya da tedavi gerektirmemektedir. Aynı zamanda kişi söylemedikçe, herhangi biri ilişki sırasında zarın dikildiğini fark etmeyecektir. 

kızlık zarı

En Sık Sorulan Kızlık Zarı Dikimi Soruları

Kızlık zarı dikimi için Ankara ilindeki kliniğimizi ziyaret eden hastalarımızın en sık sorduğu soruları sizin için yanıtladık. Kızlık zarı dikimi ameliyatı, kızlık zarı dikimi fiyatları veya lazerle kızlık zarı dikimi hakkında merak ettiklerinizi çekinmeden bize sorabilirsiniz. Aşağıda kızlık zarı hakkında en çok merak edilen sorular ve yanıtları inceleyebilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası kesin kanama olur mu?

Kızlık zarı dikimi sonrası ilişkiye girileceği sırada dışarıdan fark edilemez ve ilişki sırasında normal bir şekilde kanar. Kızlık zarı operasyonu sonrasında zarın kanamama ihtimali yoktur. 

Kızlık zarı dikimi yasal mı?

Kızlık zarı dikimi estetik operasyon sınıfında yer alır ve kliniğimizde yasal olarak steril koşullarda, uygun dikim yöntemi ve dikim araçları ile yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi yasak değildir, yasal bir işlemdir.

Kızlık zarı dikimi çok acır mı?

Kızlık zarı dikimi ağrısız ve acısız bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi sonrasında da ağrılı bir süreç geçirmezsiniz. Var olan sancılar maksimum 2 gün sürmektedir.

Kızlık zarı dikildiği belli olur mu?

Kızlık zarının dikildiğini erkek anlamaz. Kızlık zarı dikimi iz bırakmaz veya herhangi bir tahlilde görünmez. Kızlık zarının dikilip dikilmediği ultrasonda da belli olmaz. Sadece ilk ilişki öncesinde kadın doğum uzmanı jinekolojik muayene ile kızlık zarının dikilip dikilmediğini anlayabilir.

Kızlık zarı dikimi evlenmeden ne kadar süre önce yapıtırılır?

Evlenmeden ne kadar süre önce kızlık zarının dikileceği kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi tercihinize göre süre değişir. Kızlık zarı dikimi evlenmeden 1 hafta ile 1 yıl arasında veya daha geç bir sürede yaptırılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde iyileşme süreci olduğundan dolayı 8 hafta (2 ay) önce yaptırılmalıdır veya geçici kızlık zarı dikimi tercih edilebilir.

Kızlık zarı dikimi kaç yaşında yapılır?

Kızlık zarı dikimi 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Operasyon için reşit olmak şarttır.  

Kızlık zarı dikimi garantili mi?

Deneyimli ve tecrübeli hekimimiz tarafından operasyon gerçekleştirilir ve operasyonun ardından hekimimizin tavsiyelerine uyarsanız kızlık zarı ilk ilişki sırasında kesinlikle kanayacaktır. 

Kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadar?

Kızlık zarı dikimi fiyatı kullanılan anestezi yöntemi, operasyon yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ankara Kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yaparak gerek operasyonumuzla ilgili gerek ücretlerimizle ilgili bilgi vermekten mutluluk duyarız. Aynı zamanda daha ayrıntılı bilgi için randevu alabilir ve hekimimiz ile yüz yüze konuşabilir, operasyondan beklentilerinizi anlatarak beklentilerinize uygun dikim yöntemi ile kızlık zarınızın dikilmesini sağlayabilirsiniz.

  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.