Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Kızlık Zarı Dikimi

resim

Kızlık zarı ya da hymen istenildiği zaman dikilebilen bir yapıya sahip olup istediğiniz zaman bize ulaşarak kızlık zarı dikimi için randevu alabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi bozulmuş olan ve bakaret kaybeden kişilerin kızlık zarının tekrar eski haline getirilmesini sağlayan bir ameliyattır. Kızlık zarının diğer ismi olan Hymen, adını Roma ve Yunan mitolojilerindeki evlilik ve düğün tanrısı olan Hymen’den almaktadır. Gerdek gecesi Hymen’e adandığı için kadınların kızlık zarı da tanrının ismi ile anılmaktadır.

SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

Kızlık Zarı Dikimi Ankara
 • Kızlık Zarı Dikimi Ankara ilinde bulunan kliniğimize çeşitli nedenlerle kızlık zarı zedelenmiş pek çok hasta başvurmaktadır. Yaşadığımız toplumun örf adet ve geleneklerine göre kızlık zarı namus simgesi olarak algılanmakta ve bu algı kişilerin ilk gece ilişkisinde ciddi bir stres unsuru oluşturmaktadır.  Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye değişir ve genelde birkaç damla olur. Esnek kızlık zarına yapısına sahip olan kişilerde kanama görülmez.

  Yapısal farklılıklardan kaynaklı nedenlerle kızlık zarı kanaması olmaması durumuyla kliniğimize başvuran hastalarımıza kızlık zarı muayenesi yaparak zar yapısından kaynaklı sorunları anlayabiliriz. Kızlık zarı muayenesi kliniğimizde alet kullanmadan yapılır ve herhangi bir ağrıya sebep olmamaktadır. Dış genital organlar dışarıdan gözle incelenmekte ya da çok az bir şekilde dokunulma ile yapılır ve kızlık zarına herhangi bir zarar vermez. Kızlık zarının şekli ve yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle beklenen ilişki ile kanamasıdır. Esnek kızlık zarları ve yapısal olarak kalın olan kızlık zarlarında kanama daha az sıklıkla görülmektedir.

 • Ankara Kızlık Zarı Dikimi konusunda pek çok başarılı hastaya hizmet vermiş kliniğimizde sadece cerrahi değil Lazer ile de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kliniğimizin deneyimli doktoru Op Dr Esra Demir Yüzer tarafından uygulanan uzun süreli kızlık dikimi ve kısa süreli kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm ameliyatlarda risk faktörü oldukça az seviyededir. Ameliyatlarda sağlık ortamında ve risk faktörü olmadan yapılmaktadır.

  Kızlık zarı, birçok toplumda sosyolojik ve psikolojik açıdan etkileri olan bir olgu olarak karşımıza çıkar. Kızlık zarı toplumumuzda doğrudan bakirelik ile ilişkiledirilmektedir. Bu nedenle birçok kadın psikolojik bakımdan derin bir çöküşe geçer. Kızlık zarı dikimi çubuk olgusu da, bu yönü ile ele alınması gereken bir durumdur. 

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?
 • Kızlık zarı muayenesi Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilir ve çok kısa bir sürede, herhangi bir yardımcı alet kullanılmaksızın kızlık zarına zarar vermeden muayene gerçekleştirilir. Muayene için kadın iki bacağını açarak jinekolojik masada vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkarılır ve zarda herhangi bir zedelenme olup olmadığı ya da zarın sağlam olup olmadığı hakkında kesin bilgi edinilir.

Kızlık Zarı Ne İşe Yarar?
 • Kızlık zarının herhangi bir fonksiyonu olmayıp sadece bozulmuş olup olmamasına göre kadının daha önceden cinsel ilişkiye girip girmediği anlaşılabilir. Zar tamirinde ilişkiye girileceği sırada dışarıdan fark edilemez ve ilişki sırasında normal bir şekilde kanar. Kızlık zarı operasyonu sonrasında zarın kanamama ihtimali yoktur. 

Kızlık Zarı Bozulma Belirtileri Nelerdir?
 • Bazı kadınların kızlık zarları çok esnek olabilir. Bu durumda kanama gerçekleşmez ve kızlık zarı bozulmaz. Kadın doğuma kadar kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişkiye girebilir. Ancak bazı kızlık zarları çok kalın ve sert olduğundan ilk ilişkiye girme ile birlikte direkt bozulacaktır. Bu nedenle kızlık zarının yapısına göre bozulup bozulmayacağı ya da bozulursa kanamanın nasıl olacağı farklılık göstermektedir. Kızlık zarı bozulma belirtisi ilişki sonrasında kanamanın gerçekleşmesidir. Kanama daha koyu renkli ve kan renginde olabileceği gibi ince yapıdaki kızlık zarlarında açık pembe ve şeffafa yakın bir kanama tonunda da gerçekleşebilecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Neden Önemli?
 • Toplumumuzdaki ataerkil kültür baskısı ve geleneklerimiz itibari ile cinselliği tabu olarak gören büyük bir çoğunluk vardır. Bu çoğunluk kadının evlenirken bakire olmasını şart koşmakta ve bekarete çok büyük önem vermektedir. Kadın uğradığı istismar, bazen geçmişinde yaşayıp pişman olduğu bir cinsel ilişki ya da kimi zaman töre tehdidi altında kızlık zarını diktirmek isteyebilmektedir. Kimi durumlarda evlilik sonrası kanama olmadığında kadın kızlık zarı muayenesi olmaya zorlanabilmektedir. Bu nedenler ile kadınlar evlenmeden önce kızlık zarlarını diktirerek zoraki muayene ve eşleri ile aralarında sorun yaşamamak için kliniğime başvurmaktadır.
   
Kızlık Zarı Muayenesinde Ne Zaman İlişkiye Girdiğiniz Belli Olur Mu?
 • Bu konuda pek çok kadın tarafımıza sorular iletmektedir. Bazı kadınların kızlık zarı çok ince bir yapıda olduğu için kanama sonrası şeffaf renge yakın bir kanama görülebilmektedir. Bu durumda kadının daha önceden biriyle birlikte olduğunu düşünen eşi ya da kadının kendisi bakire olduğunu kanıtlamak için kızlık zarı muayenesi olmak isteyebilir. Muayene sırasında ancak kızlık zarının yırtılmasını takip eden 7 gün içinde kanamanın ne zaman olduğu anlaşılabilir, yırtılmanın üzerinden bir hafta geçmesi ile bölge kendini onaracağı için jinekolog dahi kadının kızlık zarının ne zaman yırtıldığını anlayamayacaktır.

Kimler Kızlık Zarı Dikimi Yaptırabilir?
 • Kızlık zarı dikimi için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Operasyon için reşit olmak şart olarak koşulmakta ve operasyon estetik operasyon sınıfında yer aldığı için kliniğimizde yasal olarak steril koşullarda, uygun dikim yöntemi ve dikim araçları ile çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Kısacası 18 yaşını doldurmuş olan:

  • Bekar
  • Evli
  • Daha önceden doğum yapmış kadınlar
  • Kürtaj olanlar
  • Menopoza giren kadınlara dahi yapılabilen bir operasyon olup kadının ne zaman kaç kere cinsel ilişki yaşadığının operasyonun başarısına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.
Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi – Geçici Kızlık Zarı Dikimi Arasındaki Farklar
 • Kızlık zarınızı diktirmek ya da kızlık zarı birleştirme istediğinizde genel olarak karşınıza kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere iki farklı dikim yöntemine sahip operasyon çıkacaktır. Bu yöntemlerin özelliklerini karşılaştırıyor ve iki yöntemden hangisini tercih edeceğinize sizin karar vermenizi sağlıyoruz. Eğer hangi operasyonu tercih edeceğiniz hakkında kafanızda bir soru işareti olursa hemen bizimle iletişime geçebilir ve operasyon hakkında size bilgi vererek seçim yapmanız konusunda size tavsiye vermemizi ve yol göstermemizi sağlayabilirsiniz:

  Geçici Kızlık Dikimi (Düğün Öncesi)
  Geçici kızlık zarı dikimi daha kolay bir yöntemle, cinsel ilişkiden 4 – 5 gün kadar önce, herhangi bir kontrole gerek olmaksızın, en fazla 15 dakika süren, daha ucuz olarak gerçekleştirilen acil bir onarımdır.
  Kalıcı Kızlık Dikimi (Flep)
  Kalıcı kızlık zarı dikimi ise cinsel ilişkiden en az 6 hafta önce yapılan, operasyon sırasında bir miktar ağrı hissedebileceğiniz, 25 ile 30 dakika arasında gerçekleştirilen, operasyon öncesi kontrol gerektiren, vajina daraltılma operasyonu yapılabilen, etkisi ömür boyu süren kalıcı bir operasyon mahiyetindedir.
Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadar?
 • Kızlık zarı dikimi fiyatı kullanılan anestezi yöntemi, operasyon yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yaparak gerek operasyonumuzla ilgili gerek ücretlerimizle ilgili bilgi vermekten mutluluk duyarız. Aynı zamanda daha ayrıntılı bilgi için randevu alabilir ve hekimimiz ile yüz yüze konuşabilir, operasyondan beklentilerinizi anlatarak beklentilerinize uygun dikim yöntemi ile kızlık zarınızın dikilmesini sağlayabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olur Mu?
 • Gerek hastalarımız gerek bizimle iletişime geçen potansiyel hastalarımız operasyonun ardından kesin kanama olup olmayacağını merak etmektedir. Bu konuda deneyimli ve tecrübeli hekimimiz tarafından operasyon gerçekleştirilir ve operasyonun ardından hekimimizin tavsiyelerine uyarsanız kızlık zarı ilk ilişki sırasında kesinlikle kanayacaktır. 

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?
 • Ki kızlık zarının dikildiği iyileşme sürecinin sona erdiği evrede kişinin eşinin kızlık zarının dikildiğini anlaması mümkün olmayacaktır. Kızlık zarı dikim sonrası ilişkiye girdikten sonra bozulduğunda bunu ancak deneyimli bir jinekolog anlayabilir. Gebelik ve rutin bir jinekolojik bir muayene sonrasında ise jinekoloğun bile işlem yapıldığını anlaması mümkün olmayacağından bu konu kapanıp gidecektir. Hasta – hekim gizliliği altında bu işlemi gerçekleştirdiğinize dair bilgilere dışarıdan birinin ulaşması da mümkün olmayacaktır. 

  Ayrıca kızlık zarı dikimi yapılan herhangi biri, doğurganlık özelliğini kaybetmez, üreme sorunu yaşmaz ve uygun şartlar altında diğer kadınlar gibi doğurabilir. 

  Zar tamiri sonrasında ilişkiye girildiğinde, normal bir biçimde kızlık zarı kanamaya başlar. Bu sayede ilişki sırasında belli olmaz, er kişi tarafından fark edilmez. Kan rengi doğal kırmızı renkte olacaktır. Bayanlar her ne kadar fark edilmesi konusunda sorun yaşasa da, kızlık zarı operasyonu esnasında taklit edilecek bir ekleme yapılmaz. Var olan zar, yırtıldığı alandan yeniden dikilir.

  Aynı zamanda ilişki esnasında penisin vajinaya girişini engelleyecek herhangi bir durum ortaya çıkmaz. Toplum baskısı ve gelenek göreneklerden ötürü psikolojik olarak rahatsız olan kişiler; dikim sonrasında normal yaşantılarına devam edebilirler. Bu sayede psikolojik terapi görmelerine gerek kalmadan sorunu çözmüş olurlar. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Türkiye genelinde özellikle de kon hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından; doğru olduğuna inanılan bir takım yanlışlıklar vardır. Kızlık zarı dikimi sonrasında aşağıdaki konularda dikkatli olmanız önerilmektedir:

  • Doktorunuz çağırdığında kontrollere muhakkak gidin.
  • Doktorunuzun önerdiği ilaçları mutlaka alın.
  • Kalıcı dikimin uygulandığı kızlık zarı dikimi operasyonunun bitiminin ardından ağır spor aktiviteleri yapmamanızda, bisiklet ya da motosiklete binmemenize, havuza ya da denize girmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.
  • Operasyon sonrası hemen duş alabilseniz de duşu 1 ay boyunca ayakta almaya ve küvete girmemeye özen gösterin.
  • Mümkün olduğunca sindirim sisteminizi düzenleyecek lifli gıdalar tüketin ve kabız olmaya özen gösterin.
Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?
 • Kızlık zarı dikimi seçilen dikim yöntemine göre lokal ya da sedasyon tipi anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kızlık zarı dikimi için kısa süreli dikişler ile yapılan uygulamalar ile kanamanın ilişki dışında yaşanması mümkündür. Bu yöntem geçici kızlık zarı dikimi olup bu yöntemi tercih edecekseniz farklı dikiş yöntemi tercih edilecektir. Ancak kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak isterseniz bu durumda kızlık zarı dikimi, Ankara kliniğimizde sadece ilişki sırasında yırtılma ve kanama gerçekleşecek şekilde dikilmekte ve böylelikle dikimin ardından ilk ilişkinize kadar herhangi bir kanama yaşamamanızı sağlamaktadır. Ayrıca kızlık zarı dikiminin en önemli adımı, dikim öncesinde yapılan muayenedir. 

 • Operasyon, uzun süre önce ya da kısa süre içerisinde, doğuştan ya da histerektomi sonucunda kızlık zarı yırtılan kişilere uygulanabilmektedir. Psikolojik olarak bireyleri oldukça etkileyen bu durum her ne kadar normal olsa da, vajinismus oluşmasına da neden olabilir. 

Kızlık Zarı Dikiminde Doğru Bilinen Yanlışlar
  • Kızlık Zarı dikimi esnasında sanıldığının aksine, biyopsi ya da rahim biyopsisi yapılması gerekmemektedir. 
  • Vajina çevresi ve dudakların bu işlemlerden etkilenmesi mümkün değildir ve sonrasında estetik müdahale gerekmez.  
  • Onarım yapılan kişinin sezeryan dyapmasına yoktur; normal doğum yapabilir.
  • Kızlık zarı dikimi vajina estetiği kapsamında değildir, tıbbi bir müdahaledir. 
  • Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı tanı ile öğrenilebilmektedir. 
  • Kızlık zarı dikimi sonrasında ağrılı bir süreç geçirmeniz mümkün değildir. Var olan sancılar maksimum 2 gün sürmektedir. 
  • Yalnızca operasyonun ardından temizliğe ve hijyene dikkat edilmelidir. 
  • Ergenlik döneminde yırtılan kızlık zarı, kişi 18 yaşını geçtikten sonra dikilebilir. Ne zaman yırtıldığının herhangi bir önemi bulunmamaktadır. 
  • Herhangi bir cinsel birleşme pozisyonunda kan akışı net bir şekilde normal hali ile oluşur. 
  • Operasyon sonrasında dudaklar ya da giriş bölümünde herhangi bir genişlik söz konusu olmamaktadır. 

  Kızlık zarı dikimi Ankara kliniğimizde kızlık zarı dikimi için başvuran hastalarımızın beklentileri ve istekleri doğrultusunda hareket ederek, onların operasyonda istediği faydayı almalarını sağladık. Operasyonu yaptırmak istiyor ancak utanıyor ya da çekingen davranıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizi süreç hakkında ayrıntılı bilgilendirmekten mutluluk duyarız. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kızlık zarının dikilmesini sağlayarak operasyon sonrası yaşayabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçmenizi ve operasyon istediğiniz faydayı elde etmeniz için sizlere hizmet veriyoruz. Website üzerinde yer alan iletişim bilgilerimizden müşteri iletişim merkezi hattımızı arayarak bizlere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz. 

  Vajinanın içerisinde yapılan operasyon, dışarıdan bakıldığında herhangi bir şekilde görünmez. Operasyon sonrasında vajinal kanamalar nadir de olsa meydana gelebilir fakat bu durum kalıcı değildir, 1 gün içerisinde eski haline dönebilmektedir. Profesyonel olarak destek veren ve kızlık zarı dikimi yapan doktorlar arasında yer alan Esra Demiryüzer, özel olarak sizlerle ilgilenmekte ve operasyon süresi sonrasında (yaklaşık yarım saat içerisinde) isteğinize kavuşmanızı sağlamaktadır. 

  Zar dikim operasyonundan bir gün sonra normal yaşamsal aktivite sürdürülebilir, bayan kişi ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebilir. Müdahale oldukça kısa sürmekte ve ek olarak dinlenme ya da tedavi gerektirmemektedir. Aynı zamanda kişi söylemedikçe, herhangi biri ilişki sırasında zarın dikildiğini fark etmeyecektir. 

SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
Hemen Arayın:+90 530 626 98 89

  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.