+905306269889
Mithatpaşa Cad. No:51/2

Kızlık Zarı Dikimi 

Kızlık zarı ya da hymen istenildiği zaman dikilebilen bir yapıya sahip olup istediğiniz zaman bize ulaşarak kızlık zarı dikimi için randevu alabilirsiniz.

kızlık zarı dikimi ankara doktoru

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı dikimi bozulmuş olan kızlık zarının tekrar eski haline getirilmesini sağlayan bir ameliyattır. Kızlık zarının diğer ismi olan Hymen, adını Roma ve Yunan mitolojilerindeki evlilik ve düğün tanrısı olan Hymen’den almaktadır. Gerdek gecesi Hymen’e adandığı için kadınların kızlık zarı da tanrının ismi ile anılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

 

Kızlık Zarı Dikimi Ankara ilinde bulunan kliniğimize çeşitli nedenlerle kızlık zarı zedelenmiş pek çok hasta başvurmaktadır. Yaşadığımız toplumun örf adet ve geleneklerine göre kızlık zarı namus simgesi olarak algılanmakta ve bu algı kişilerin ilk gece ilişkisinde ciddi bir stres unsuru oluşturmaktadır.  Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye değişir ve genelde birkaç damla olur. Esnek kızlık zarına yapısına sahip olan kişilerde kanama görülmez.

 

Yapısal farklılıklardan kaynaklı nedenlerle kızlık zarı kanaması olmaması durumuyla kliniğimize başvuran hastalarımıza kızlık zarı muayenesi yaparak zar yapısından kaynaklı sorunları anlayabiliriz. Kızlık zarı muayenesi kliniğimizde alet kullanmadan yapılır ve herhangi bir ağrıya sebep olmamaktadır. Dış genital organlar dışarıdan gözle incelenmekte ya da çok az bir şekilde dokunulma ile yapılır ve kızlık zarına herhangi bir zarar vermez. Kızlık zarının şekli ve yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Genellikle beklenen ilişki ile kanamasıdır. Esnek kızlık zarları ve yapısal olarak kalın olan kızlık zarlarında kanama daha az sıklıkla görülmektedir.

kızlık zarı dikimi ankara

Ankara Kızlık Zarı Dikimi konusunda pek çok başarılı hastaya hizmet vermiş kliniğimizde sadece cerrahi değil Lazer ile de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kliniğimizin deneyimli doktoru Op Dr Esra Demir Yüzer tarafından uygulanan uzun süreli kızlık dikimi ve kısa süreli kızlık zarı dikimi ile ilgili tüm ameliyatlarda risk faktörü oldukça az seviyededir. Ameliyatlarda sağlık ortamında ve risk faktörü olmadan yapılmaktadır.

 

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilir ve çok kısa bir sürede, herhangi bir yardımcı alet kullanılmaksızın kızlık zarına zarar vermeden muayene gerçekleştirilir. Muayene için kadın iki bacağını açarak jinekolojik masada vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkarılır ve zarda herhangi bir zedelenme olup olmadığı ya da zarın sağlam olup olmadığı hakkında kesin bilgi edinilir.

Kızlık Zarı Ne İşe Yarar?

Kızlık zarının herhangi bir fonksiyonu olmayıp sadece bozulmuş olup olmamasına göre kadının daha önceden cinsel ilişkiye girip girmediği anlaşılabilir.

Kızlık Zarı Bozulma Belirtileri Nelerdir?

Bazı kadınların kızlık zarları çok esnek olabilir. Bu durumda kanama gerçekleşmez ve kızlık zarı bozulmaz. Kadın doğuma kadar kızlık zarı bozulmadan cinsel ilişkiye girebilir. Ancak bazı kızlık zarları çok kalın ve sert olduğundan ilk ilişkiye girme ile birlikte direkt bozulacaktır. Bu nedenle kızlık zarının yapısına göre bozulup bozulmayacağı ya da bozulursa kanamanın nasıl olacağı farklılık göstermektedir. Kızlık zarı bozulma belirtisi ilişki sonrasında kanamanın gerçekleşmesidir. Kanama daha koyu renkli ve kan renginde olabileceği gibi ince yapıdaki kızlık zarlarında açık pembe ve şeffafa yakın bir kanama tonunda da gerçekleşebilecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Neden Önemli?

Toplumumuzdaki ataerkil kültür baskısı ve geleneklerimiz itibari ile cinselliği tabu olarak gören büyük bir çoğunluk vardır. Bu çoğunluk kadının evlenirken bakire olmasını şart koşmakta ve bekarete çok büyük önem vermektedir. Kadın uğradığı istismar, bazen geçmişinde yaşayıp pişman olduğu bir cinsel ilişki ya da kimi zaman töre tehdidi altında kızlık zarını diktirmek isteyebilmektedir. Kimi durumlarda evlilik sonrası kanama olmadığında kadın kızlık zarı muayenesi olmaya zorlanabilmektedir. Bu nedenler ile kadınlar evlenmeden önce kızlık zarlarını diktirerek zoraki muayene ve eşleri ile aralarında sorun yaşamamak için kliniğime başvurmaktadır.

Kızlık Zarı Muayenesinde Ne Zaman İlişkiye Girdiğiniz Belli Olur Mu?

Kızlık Zarı Dikimi Ankara Fiyatları

Bu konuda pek çok kadın tarafımıza sorular iletmektedir. Bazı kadınların kızlık zarı çok ince bir yapıda olduğu için kanama sonrası şeffaf renge yakın bir kanama görülebilmektedir. Bu durumda kadının daha önceden biriyle birlikte olduğunu düşünen eşi ya da kadının kendisi bakire olduğunu kanıtlamak için kızlık zarı muayenesi olmak isteyebilir. Muayene sırasında ancak kızlık zarının yırtılmasını takip eden 7 gün içinde kanamanın ne zaman olduğu anlaşılabilir, yırtılmanın üzerinden bir hafta geçmesi ile bölge kendini onaracağı için jinekolog dahi kadının kızlık zarının ne zaman yırtıldığını anlayamayacaktır.

Kimler Kızlık Zarı Dikimi Yaptırabilir?

Kızlık zarı dikimi için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Operasyon için reşit olmak şart olarak koşulmakta ve operasyon estetik operasyon sınıfında yer aldığı için kliniğimizde yasal olarak steril koşullarda, uygun dikim yöntemi ve dikim araçları ile çok kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Kısacası 18 yaşını doldurmuş olan:

 • Bekar
 • Evli
 • Daha önceden doğum yapmış kadınlar
 • Kürtaj olanlar
 • Menopoza giren kadınlara dahi yapılabilen bir operasyon olup kadının ne zaman kaç kere cinsel ilişki yaşadığının operasyonun başarısına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi – Geçici Kızlık Zarı Dikimi Arasındaki Farklar

Kızlık zarınızı diktirmek istediğinizde genel olarak karşınıza kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere iki farklı dikim yöntemine sahip operasyon çıkacaktır. Bu yöntemlerin özelliklerini karşılaştırıyor ve iki yöntemden hangisini tercih edeceğinize sizin karar vermenizi sağlıyoruz. Eğer hangi operasyonu tercih edeceğiniz hakkında kafanızda bir soru işareti olursa hemen bizimle iletişime geçebilir ve operasyon hakkında size bilgi vererek seçim yapmanız konusunda size tavsiye vermemizi ve yol göstermemizi sağlayabilirsiniz:

Geçici Kızlık Dikimi (Düğün Öncesi)
Geçici kızlık zarı dikimi daha kolay bir yöntemle, cinsel ilişkiden 4 – 5 gün kadar önce, herhangi bir kontrole gerek olmaksızın, en fazla 15 dakika süren, daha ucuz olarak gerçekleştirilen acil bir onarımdır.
Kalıcı Kızlık Dikimi (Flep)
Kalıcı kızlık zarı dikimi ise cinsel ilişkiden en az 6 hafta önce yapılan, operasyon sırasında bir miktar ağrı hissedebileceğiniz, 25 ile 30 dakika arasında gerçekleştirilen, operasyon öncesi kontrol gerektiren, vajina daraltılma operasyonu yapılabilen, etkisi ömür boyu süren kalıcı bir operasyon mahiyetindedir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadar?

 
Kızlık Zarı Dikimi Ankara Nedir

Kızlık zarı dikimi fiyatı kullanılan anestezi yöntemi, operasyon yöntemi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatı hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yaparak gerek operasyonumuzla ilgili gerek ücretlerimizle ilgili bilgi vermekten mutluluk duyarız. Aynı zamanda daha ayrıntılı bilgi için randevu alabilir ve hekimimiz ile yüz yüze konuşabilir, operasyondan beklentilerinizi anlatarak beklentilerinize uygun dikim yöntemi ile kızlık zarınızın dikilmesini sağlayabilirsiniz.
 

 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olur Mu?

Gerek hastalarımız gerek bizimle iletişime geçen potansiyel hastalarımız operasyonun ardından kesin kanama olup olmayacağını merak etmektedir. Bu konuda deneyimli ve tecrübeli hekimimiz tarafından operasyon gerçekleştirilir ve operasyonun ardından hekimimizin tavsiyelerine uyarsanız kızlık zarı ilk ilişki sırasında kesinlikle kanayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır Mı?

Ki kızlık zarının dikildiği iyileşme sürecinin sona erdiği evrede kişinin eşinin kızlık zarının dikildiğini anlaması mümkün olmayacaktır. Kızlık zarı dikim sonrası ilişkiye girdikten sonra bozulduğunda bunu ancak deneyimli bir jinekolog anlayabilir. Gebelik ve rutin bir jinekolohik bir muayene sonrasında ise jinekoloğun bile işlem yapıldığını anlaması mümkün olmayacağından bu konu kapanıp gidecektir. Hasta – hekim gizliliği altında bu işlemi gerçekleştirdiğinize dair bilgilere dışarıdan birinin ulaşması da mümkün olmayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi sonrasında aşağıdaki konularda dikkatli olmanız önerilmektedir:

 • Doktorunuz çağırdığında kontrollere muhakkak gidin.
 • Doktorunuzun önerdiği ilaçları mutlaka alın.
 • Kalıcı dikimin uygulandığı kızlık zarı dikimi operasyonunun bitiminin ardından ağır spor aktiviteleri yapmamanızda, bisiklet ya da motosiklete binmemenize, havuza ya da denize girmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Operasyon sonrası hemen duş alabilseniz de duşu 1 ay boyunca ayakta almaya ve küvete girmemeye özen gösterin.
 • Mümkün olduğunca sindirim sisteminizi düzenleyecek lifli gıdalar tüketin ve kabız olmaya özen gösterin.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi seçilen dikim yöntemine göre lokal ya da sedasyon tipi anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Kızlık zarı dikimi için kısa süreli dikişler ile yapılan uygulamalar ile kanamanın ilişki dışında yaşanması mümkündür. Bu yöntem geçici kızlık zarı dikimi olup bu yöntemi tercih edecekseniz farklı dikiş yöntemi tercih edilecektir. Ancak kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak isterseniz bu durumda kızlık zarı dikimi, Ankara kliniğimizde sadece ilişki sırasında yırtılma ve kanama gerçekleşecek şekilde dikilmekte ve böylelikle dikimin ardından ilk ilişkinize kadar herhangi bir kanama yaşamamanızı sağlamaktadır.

Kızlık zarı dikimi Ankara kliniğimizde kızlık zarı dikimi için başvuran hastalarımızın beklentileri ve istekleri doğrultusunda hareket ederek, onların operasyondan istediği faydayı almalarını sağladık. Operasyonu yaptırmak istiyor ancak utanıyor ya da çekingen davranıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizi süreç hakkında ayrıntılı bilgilendirmekten mutluluk duyarız. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda kızlık zarının dikilmesini sağlayarak operasyon sonrası yaşayabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçmenizi ve operasyon istediğiniz faydayı elde etmeniz için sizlere hizmet veriyoruz.

Kliniğimizden Görüntüler:

 

Kızlık Zarı Nedir
 • 11 Kas 2015

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?
 • 11 Kas 2015

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Olur?
 • 11 Kas 2015

Op Dr Esra Demir Yüzer Kalıcı kızlık zarı dikimi
 • 27 Eki 2018

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER
 • 31 Eki 2018

Hızlı İletişim ve Randevu
Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
 • Vajinismus Tedavisi
 • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

 • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
 • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

 • Kızlık Zarı Dikimi
 • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

 • Jinekolojik Hastalıklar
 • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.