Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

Öncelikle herhangi bir nedenden dolayı kızlık zarınız yırtılmışsa, çözüm için araştırma yapmalısınız. Kızlık zarı dikimi yapan yerler hakkında araştırma yapmak ve bilgi edinmek başlangıç için önemlidir.

Kızlık zarı vajina dışından 1-1,5 cm içeride olan dokunun adıdır. Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyecek kadar içeridedir. Vajinadan gelen çeşitli kan akışlarından dolayı da zar dokusunun yırtılıp yırtılmadığı anlaşılamayabilir. Genel olarak hafif bir ağrı ya da sancı hissettiğinizde derhal uzman bir jinekolog ya da kadın doğum uzmanından yardım almalısınız.

Kızlık zarının yırtılma durumu birçok kişi için bilinmesi imkansız bir hal alabilir. Kızlık zarı yapısının her kadında farklı olması da durumu daha da zorlaştırmaktadır.

 

Kızlık zarı dikimi durumundan önce düzenli olarak muayene olun

Genç kızlarda özellikle ergenlik döneminden itibaren her ay düzenli olarak muayene olunması, sadece kızlık zarı durumunu öğrenmek için değil, kadın hastalıklarının da anlaşılması ve erken teşhis edilmesi bakımından önemlidir. Kızlık zarı dikimi basit bir muayeneden sonra kolaylıkla yapılabilir.

Kendiniz için iyi bir doktor belirlemeniz ve sürekli olarak aynı doktora gitmeniz yararlı olacaktır.

Kızlık zarı yapısı hakkında bilgi sahibi olun…

Kızlık zarı yapısı hakkında da bilgi sahibi olmanız birçok durumda kolaylık sağlayacaktır. Kızlık zarı dikimi yapan yerler, nasıl yapıldığı, ne kadar sürdüğü hakkında bilgi sahibi olursanız, kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Sahte ürünlerden ve uygulamalardan uzak durun

Piyasada satılan ve alternatif olarak sunulan ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Unutulmamalıdır ki kızlık zarı yırtılmalarının tek çözümü dikim ya da onarım işlemidir. Bu da kısa süren operasyonlar ile yapılır. Yapay kızlık zarı ya da bekaret hapları, yüksek oranda vücuda zarar veren ve sonuç alınması şüpheli olan ürünlerdendir. Bekaret hapları kılcal damarları genişleten bir yapıya sahiptir. Bilindiği üzere vajina içinde çok miktarda kılcal damar bulunur. Ancak aynı şekilde beyinde ve göz çevresinde de çok miktarda kılcal damar bulunur.

 

Bekaret hapları ise bu damarları genişleterek kanama oluşmasına neden olur. Bu yüzden beyin kanaması ya da körlük gibi riskleri bulunur.

Kızlık zarı dikimi aslında yapılan kişi için basittir. Ancak mikrocerrahi bir işlem olduğundan dolayı tecrübeli hekimler tarafından yapılması gerekir.

Yorum Ekle

Eposta adresini gözükmeyecektir. * ile işaretli yerleri doğru doldurunuz.