Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

kızlık zarı dikimi ankara

Kızlık zarı dikimi Ankara, internet üzerinde yaygın olarak aratılmaktadır. Kızlık zarı dikimi Ankara’da mevcut mu, kızlık zarı dikimi sağlayan merkezler hangileridir gibi birçok soru kadınlar tarafından merak edilmektedir. Hymen yani kızlık zarı, aynı zamanda evlilik tanrısı olan Yunan tanrısıydı. Bu iki gerçek, yaygın olarak yanlış anlaşılan bu doku hakkındaki geleneksel bilgeliği, bu efsanevi zarın vajinal açılımı kapladığını ve muhtemelen ilk kez kadınların evlendiğinde ve ilişki kurduğu zaman “delinmiş”, “kırılmış” veya “yırtılmış” olarak özetlediğini özetlemektedir.  Belirsiz kalan nedenlerden dolayı, kız bebekler vajinal açıklıklarını çevreleyen zarlarla doğarlar.

Kızlık zarı dikimi ya da ana başlık gibi Kızlık Zarı Dikimi Ankara, Hymenoplasty olarak da bilinir; cerrahi olarak kadınlarda kızlık zarını sosyal, dini, kültürel veya etnik amaçlarla iyileştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Kızlık zarıyla ilk ilişki sırasında kanayabilir. Fiziksel egzersizler nedeniyle de bozulabilir. Bazı kadınlar kızlık zarı olmadan dünyay gelmiş olabilir.

Kadınların neden bir hymenoplasty işlemi talep etmelerinin birkaç nedeni vardır. Bunlar arasında şunlar bulunur:

  • Kültürel veya dini nedenlerle: Bazı kültürlerde kızlık zarının kusurunun bozulmadığından emin olmak için bir kadın fizik muayene edilir (tıpkı bakire olduğuna dair bir işarettir).
  • Tecavüz, cinsel istismarın iyileşme sürecinin bir parçası olarak: Bazı kadınlar bunu bir yol olarak görürler. Kendilerini yetkilendirmek ve onlardan aldığı şeyleri sembolik olarak onarmak için sembolik olarak onarabilirsiniz.
  • Evlilikten önce kızlık bozulma tehlikesi: Tampon kullanımı, kuvvetli egzersiz kızlık zarı yırtılmasına neden olabilir.
  • Revirginization: Eşine bir hediye vermek isteyen kadınlar.

Kızlık zarı dikimi:

Himenoplasti genelde 30-45 dakikalık bir işlemdir ve genel veya lokal anestezi kullanılarak bir ayakta hasta cerrahi merkezinde veya ofiste yapılabilir. Doktor, bir zamanlar kısmen açmayı vajina kaplayan deri zarını yeniden bağlamak için çözülebilir dikişler kullanır. Himenoplasti ameliyatından sonra hasta bir veya iki gün içinde işine geri dönemez ve tam iyileşme yaklaşık 6-8 hafta sürmektedir. Bu prosedür, lokal anestezi altında iyi tolere edilir.

  • Alloplant

Kızlık zarı biyolojik materyal takılabilir. Bu aynı zamanda geçici bir önlem olup, evlilikten kısa bir süre önce yapılmaktadır.

  • Vaginaplasty

Bu, vajinal membranda bir kesi yapıldığı ve her iki tarafın birlikte çekildiği ve birbirine dikildiği ‘daha büyük bir ameliyattır. Düğün gecesinden önce bu iyileşmenin vakti kalması için bol zaman alması gerekir. Prosedür intravenöz sedasyon ve ayakta tedavi temelinde yapılır. Ameliyat bir ila iki saat sürer ve hasta ertesi gün işine dönebilir. Çözünür dikişler kullanılır.

Kızlık için yapılan ameliyattan sonra

Ameliyat sonrası çürük, şişme ve kasık bölgesinde hafif rahatsızlık duyacaksınız. Şişkinlik ve morarma, ilk günden sonra en belirgin olacak ve bundan 2-3 hafta sonra hafifçe azalacaktır. Ameliyatı takiben ertesi gün çıkarılması gereken sol tarafta ambalajlama olabilir. İyileşme yaralarınızın yaralanmasını önlemek için 6 hafta boyunca cinsel ilişkiden kaçınmalısınız.

Kızlık zarı dikimin riskleri nelerdir?

Hymen rekonstrüksiyonu cerrahi bir prosedürdür. Tüm cerrahi işlemler gibi, genel riskler de vardır. Lütfen potansiyel riskler hakkındaki bilgi sayfamızı okuyun. Kızlık zarı yeniden yapılandırma konusunda, dikkate alınması gereken özel hususlar vardır. Bunlar, kanamalar, enfeksiyon ve yaraların açılmasına neden olabilecek dikişlerin koparılmasını içerir. Kızlık zarı benzeri bir yapının onarımı, sonraki cinsel ilişkide ciddi kanamayı garanti etmez.

Penis Buyutme