Randevu Telefon: 0312 235 33 11 Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA
Çalışma Saatlerimiz: Pazartesi-Cumartesi 9:00 – 18:00 Pazar: Kapalı
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Blog
Genital Estetik
Jinekoloji
Kızlık Zarı
Mesleklere Göre Vajinismus
Pelvik Cerrahisi
Tüp Bebek
Vajinismus
Vajinismus Başarı Öyküleri
Vajinismus Hastaları
Vajinismus Hastalığı

Kızlık zarı, vajinal açıklığı çizen bir doku parçasıdır. Her boyutta olabilen bir açıklık vardır – ince veya kalın olabilir. Bu alanda bir açılma olmalıdır – yoksa menstrüel kan dışarı çıkamaz ve bir açılma yaratılması gerekir. Kızlık zarı çeşitli sebeplerle hasar alabilir ve yırtılabilir. Bu aşamada meydana gelebilecek sebepler ise; darbe, cinsel ilişki, vajinaya nesne girmesi gibi sebepler kızlık zarında yırtılmaya sebep olabilir. Kızlık zarı Ankara ise bu aşamada en çok araştırılan faktörlerdendir. Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ya da Ankara’da kızlık zarı dikimi için güvenilir merkezler araştırılmaktadır.

Bir kızlık zarının büyüklüğü ve şekli farklı açılışı ile bir kadının vajinasını çevreleyen bir zardır. Kızlık zarı, doğumdan beri kadının vücudunda bulunur, ancak doğal olarak ergenlik ve normal vajinal akıntılarla kademeli olarak aşınırlar.

Anneler hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri de kadınlardan birine değişmesidir; Kızlık zarının dört şekli vardır:

– Normal kızlık zarı: Kadınlar arasında kısmen vajinayı kaplayan yarım aya ait en yaygın kızlık zarı türü budur.

– Mikroperforat kızlık zarı: Kızlık zarı tüm vajinayı yalnızca küçük bir açıklıkla kaplar.

– Septate kızlık zarları: Birinin yerine iki açıklık bulunduğu kızlık zarının türü.

– Hıfzıssıhha küfür: Bu, kızlık zarının tüm vajinal alanı açıklıkları kaplamadığı haldedir. Bu tip, genellikle karın ağrısına yol açtığı için erken yaşta tespit edilir ve genellikle bir cerrahi tedavi gerektirir. Cinsiyeti gereği, menstrual kan o kadar da ağrıyan dışarı akamaz, bu yüzden bu vakanın tıbbi muayeneye ihtiyacı vardır.

Kızlık zarı Ankara: Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

İnsanlar genellikle kızlık zararlılarının ilk kez seks yaparken kızlık zarının kısmi mestedilmesine atıfta bulunurlar, ancak burada bir şeyler açıklığa kavuşturalım. Kızlık zarı elastik bir özelliğe sahiptir ve elastikiyetleri bir kadından diğerine değişir; bu da kırılma işleminin de farklı olduğu anlamına gelir. Ayrıca, ilk cinsel ilişkide kızlık zarı yüksekliği, doğasına ve eğer başka faktörlerden ötürü yıpranmışsa değişebilir. Kızlık zarının  ortalama veya düşük elastikiyeti varsa, bir kısmı cinsel yolla yırtılabilir ve kanamalara neden olur. Yaşları, agresif hareketleri ya da sporu (jimnastik, binicilik, vücudunuzun alt kısmını hedef alan aşırı düşmeler vb.) Çok kırılgan olan çok basit yıpranmalar vardır. Son derece elastik olan bir kızlık zarının türü de var. Bu tip, açılma ihtimaline karşı seks yaparken uzamadan gerilebilir. Açılma küçük ise, kısırlaştırmanın bir kısmını kaldırmak için küçük bir ameliyat olmadıkça cinsel ilişkiye girilemez demektir.

Bu, en yaygın yanlış anlamalardan biridir. Bir kadın birkaç nedenden dolayı ilk cinsel ilişkide kanaması olabilir:

  1. Penetrasyon sırasında yeterince uyarılan ve yağlanmazsa, kanamaya yol açan bir kadının vulvasının dokusuna yırtılmaya ve aşınmaya neden olur.
  2. Erkek seks sırasında çok pürüzlü olduğunda, bu da bir kadının vulvasında dokunun yırtılmasına neden olur.
  3. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların kanamaya neden olabileceği tıbbi enfeksiyonlardan dolayı.
  4. Kızlık zarının yırtılmasından dolayı.
Penis Buyutme