+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası

 

Kızlık zarı birçok etkene bağlı olarak yırtılabilir ya da zedelenme yaşayabilir. Bu durumlar cinsel birliktelik dışında yapılan sporlar bile olabilmektedir. Dolayısıyla kızlık zarı yırtılması konusunda bilgi sahibi olmak, kızlık zarının yapısının, şeklinin hatta kalınlığının bilincinde olmak karşılaşılacak durumlarda temkinli olmaya yardımcı olacaktır. Kızlık zarı zedelenmesi sonrası kanama olması muhtemel bir hal olmakla beraber bazen de bu kanama hiç olmaz. Dolayısıyla kişi de zarar gördüğünü bilmez. Bu bilgiyi en doğru Kadın Doğum Uzmanı verebilir. Kızlık varı bilindiği üzere toplumda bakirelik, saflık olarak tanımlanır. Özellikle evlilik öncesinde kızların daha önce bir ilişki yaşamaması gerek erkek gerek ailesi tarafından çoğu toplumda tabu halindedir. Bu noktada bir yaklaşım söz konusu olduğunda kızlık zarı dikimi de ilerleme kaydetmiştir.

 

Zar Dikim Operasyonları

 

Kızlık zarı dikimine karar verildiği andan itibaren mutlaka bir kadın doğum uzmanı tarafından muayene yapılmalıdır. Kızlık zarı dikimi 2 şekilde mümkündür ki; bunlardan en çok tercih edilen kalıcı kızlık zarı dikimidir. Özellikle bu şekil evlenmeden önce tercih edilir. Son
derece kalıcı ve güvenilirdir. Damarlı dokulardan oluşturularak hemen hemen orijinal olan kızlık zarına yakın işlem uygulanır. İşlem sonrasında kızlık zarı dikimi hiçbir şekilde belli olan bir durum değildir. İşlemden iki hafta sonra dikişler kendi kendine düşer. Kliniğimizde Kızlık Zarı Dikimi Ankara İşlemleri son derece steril bir ortamda ve sorunsuz olarak gerçekleştirilmektedir.

 

Kızlık Zarı Dikimi Neden Önemlidir?

 

Kızlık zarı dikimi neden önemlidir ? Kızlık zarı toplumda bakireliğin simgesidir. Bir genç kızın bakire olması önemlidir. Kızlık zarı vajina girişinden 1 cm ilerisinde bulunmaktadır ve burası bir organ değildir ancak küçük yaştaki kız çocuklarında enfeksiyon oluşumunu engelleyici bir rolü vardır. Yani kızlık zarı sadece namus değil, bir kız çocuğunun dış etkenlere karşı korunması için adeta bir kalkandır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında

 

Kızlık zarı dikimi sonrasında iyileşme süresi 1 ay kadardır. Bu süreçte hastadan istenen ağır hareketler yapmaması, bisiklete binmemesi istenir. Normal hayata dönüş hemen olabilir ancak bölgede kaşınma oluşabileceğinden dikkatli olunmalıdır. Verilen antiseptik sprey yardımcıdır. Kızlık zarı dikimi sonrasında amaç cinsel birleşmede kanama olması isteği olduğundan dikkat edilmesi gereken noktalarda hassas olunmalıdır. Akıntı olduğu takdirde mutlaka doktor kontrolü şarttır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Aktiviteler

 

Kızlık zarı dikimi sonrası aktiviteler nelerdir ? Kızlık zarı dikimi sonrasında hastadan ağır bazda spor yapmaması istenir, denize ya da havuza enfeksiyon riski açısından 1 hafta kadar girilmemesi istenir. Kalıcı Kızlık zarı dikimi sonrasında yapılan operasyon hiçbir şekilde belli olmaz. Yırtılma olur ve pembemsi bir akıntı olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi toplumlarda tabu haline gelen bakirelik kavramına istinaden oranı artmıştır. Kızlık zarı dikimi sonrasında iyileşme süreci kısadır, sadece dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kızlık zarı vajina girişinden 1 cm içeride ve enfeksiyonlara karşı koruyucu bir çember niteliğindedir. Kızlık zarının dikilmesi konusunda bir sınırlama olmamakla beraber kızlık zarı tamiri de olabilmektedir. Yani doğum yapan bir kadın için kızlık zarı tamiri mümkündür.

 

Kızlık zarı birçok etkene bağlı olarak yırtılabilir ya da zedelenme yaşayabilir. Bu durumlar cinsel birliktelik dışında yapılan sporlar bile olabilmektedir.
Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.