+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir

kalıcı kızlık zarı dikimi nedir

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi, kadın genital bölgelerinde uzman jinekologlar tarafından, yapılmalıdır. Hymenoplasti olarak adlandırılan ve flep yöntemiyle yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi, lokal anestezi altında 20-25 dakika Zarın dikimi kullanarak mevcut kızlık zarının olduğu yerlerdeki vajina girişinde ince ve emilebilir Mevcut kızlık zarının uzağında kalanlar, kızlık zarının yenilenmesi gerekir vajina iç çeperleri kullanılır. Operasyonda kızlık zarının olduğu yerde mukoza dokusunun vajinaya yakın olan bölümünden kaldırılan doku ile vajina kanalının girişi yamalanır.

 

Vajinaya yakın bölümden kaldırılan flep( mukoza dokusu) kızlık zarının olduğu alana dikilmek suretiyle uygulama tamamlanır. Ameliyat sırasında herhangi bir yara, dikiş izi veya ip izi kalmadan yapılan zar dikimi sonrası, ortasında açılan delikten adet kanamalarının akışı sağlanır. Uygulamada kullanılan iplikler vücudun yapısı içerisinde eriyerek kaybolur. Bu sebeple dikiş aldırma gibi bir sorun yaşanmaz. Operasyon sonrasında dikişlerin elle hissedilebilir olduğu görüldüğünde operasyonu yapan hekim bilgilendirilmelidir.

 

Kızlık Zarı Dikimi Ne Amaçla Yapılır?

 

Kızlık zarı dikimi ne amaçla yapılır ? Kalıcı kızlık zarı dikimi veya geçici kızlık zarı dikimi olarak farklı tekniklerle birbirinden ayrılan uygulamalar, yapılacak ilk cinsel birleşmede ilk kez kan geliyormuş intibaını uyandırmak amacıyla yapılmaktadır. Birçok farklı sebebe bağlı olmakla birlikte, talepler genellikle, kızlığı giderilmiş bireyin bekâretini yeniden elde edebilmesine yöneliktir. Kızlık zarı bireyin kendi iradesiyle olabildiği gibi, isteği dışında veya kazaen yırtılmış olabilir. Kalıcı kızlık zarı bu tür sorunların giderilmesi amacıyla yapılan bir cerrahi müdahale yöntemidir.

 

 • Flep yöntemi
 • Mikrocerrahi yöntemi kalıcı kızlık zarının dikilmesi adına kullanılan yöntemlerdir.

Flep yöntemi

 

Flep yöntemi nedir ? İlk geceyi taklit eden kanamanın yeniden sağlanması adına yapılan cerrahi müdahalelerden biri olan flep yöntemi, vajinanın arka duvarından alınan flep dokusunun yan veya ön duvarlara asılmasıdır.

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi kadın genital bölgelerinde uzman jinekologlar tarafından yapılmalıdır.

 

Mikrocerrahi İle Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

 

Çok özel iplikler kullanılmak suretiyle, kızlık zarının yırtılmış olan kenarlarının dikilmesi uygulamasıdır. Bu tür uygulamalar cinsel ilişkiler sonrasında genişleyen vajinanın daraltılması ve daha dar bir vajina oluşturulmasında da kullanılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı operasyonlarında kullanılan dikiş tekniği, cerrahi müdahaleyi yapan hekimin bilgi ve tecrübesi ve ameliyatta kullanılan dikiş iplerinin kalitesi büyük önem taşımaktadır.

 

Ameliyatın türü, bireyin taleplerine ve vajinanın hangi cerrahi müdahaleye uygun olduğu konusunda hekimin vereceği tavsiyelere göre kararlaştırılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi, bireyin ameliyat sonrasında hemen sosyal yaşamına dönebilmesine imkân sağlamaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi öncesinde bireyin kaç kez cinsel ilişki yaşadığının hiçbir önemi yoktur. Daha önce birden çok cinsel ilişki yaşamış, düşük yapmış veya kürtaj uygulanmış bireylere bile yapılabilmektedir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ne zaman yapılmalıdır ? Geçici kızlık zarı dikiminde, uzun süreli ilişkide olmak, uzun süreli ilişkide olmak, uzun süredir. Kalıcı kızlık zarı operasyonlarının başarı oranı uzmanı Bu tür ameliyatlar toplum tarafından hassas değerlendirmelere tabi tutulduğunuz sırada, hasta doktorlarla ilgili mahremiyet ilişkisi en üst düzeyde korunuyor. Gizlilik ve etik değerlere sahip olmak için liderlik inanıyorum.
 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.