+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kızlık Zarı Dikimi Ankara

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Kızlık zarı dikimi fiyatı, tedavi yaptıracağınız uzaman doktorumuza danışma ve muayene edilmeden belli bir fiyat belirtmek mümkün olmaya bilir, bunla alakalı ilk önce iletişim sayfamızdan form doldurarak veya telefon ile randevu alarak uzman doktorumuz;

 

Op.Dr. Esra DEMİR YÜZER ile iletişime geçmelisiniz.

 

Randevu için “TIKLAYINIZ

 

Kızlık zarı, tıp dilinde   hymen olarak tanımlanıyor. bu isim Latinceden gelmiş olup, Yunan mitolojisinde evlilik ve düğün Tanrısından gelmektedir. Vajina’nın 1.5 cm kadar içerisinde bulunan kızlık zarı, tüm kadınlarda farklı yapılarda ve farklı yerlerde bulunmaktadır.

 

Yapısı ve şekline göre ilk ilişkiden sonra kanamama gibi durumlar son derece olağandır. Kızlık zarının ilk ilişki esnasında Kanama meydana gelmemesi, endişe edilecek bir yanı yok, bu gibi durumlarda uzman bir jinekolog danışmanızda fayda var.

 

Çünkü kızlık zarı, genetik sebeplerden ya da başka sebeplerden dolayı da geç kanayabilmektedir. Vücut için herhangi bir işlevi yoktur. Bir organ görevi görmemektedir. Bazı sebeplerden dolayı erken de yırtılabilmektedir. 2000’li yıllardan sonra kızlık zarı dikimine olan ilgi artmıştır.

 

İnsanların bilinçlenmesi sonucunda, tıbbi yöntemler doğrultusunda kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Bu operasyonlar sonucunda belli tutarlarda fiyatlar ödemeniz gerekmektedir.

 

Bu fiyatlar ekonomik açıdan sizi etkilemeyecek şekilde düzenlenmektedir. Kızlık zarı dikim fiyatları bu işin yapıldığı kliniklere göre farklılıklar gösterebiliyor.

 

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır

 

Kızlık zarının bozulduğuna işaret eden birçok durum vardır. Bunlar:

• Aktif kanama olursa
• Ağır ağrılar çekilirse
• Batma ve yanma hissi olursa
• Lekeli kanamalar olursa
• Kasıklarda basınç ya da ağrı olursa
• İlk gecenizden sonra iç çamaşırınızda kan olursa
Cinsel ilişkiden sonra, karşı tarafın cinsel organında ya da parmağında kan bulunursa kızlık zarının bozulduğunu anlayabileceğiniz belirtiler oluşmuş demektir.

 

Kızlık Zarının Kaç Türü Vardır?

 

Yuvarlak hymen, en sık görülen kızlık zarı türleridir. (Kadınlarda %60-95 oranında karşılaşılabilmektedir.)

 

Septat hymen yani bölmeli tipteki kızlık zarı, (açıklığı bölme ile ikiye ayrılmış kızlık zarı türüdür.)

 

Supseptat hymen ise, (yarı bölmeli kızlık zarı tipidir.)

 

Cressent Hymen yarım ay şeklinde olup, cribriform hymen çok delikli türdeki kızlık zarıdır.

 

Diğerleri ise dentiküler, fimbrialı, labial ve imperfore hymendir.

 

İmperfore hymen türündeki kızlık zarı, (hepsinden farklı olup deliği bulunmamaktadır.)

 

Bu zara sahip kişiler, ameliyat ile açtırmak zorundadır. Çünkü adet kanı dışarıya atılamaz. Karın boşluğuna boşalmaktadır.

 

Not: Bu da vücudun zarar görmesine neden olur. Bunun için doktorunuza başvurun.

 

Kızlık Zarı Ne İşe Yarıyor

 

Kızlık zarı ne işe yarıyor ? Kızlık zarının tıbben herhangi bir fizyolojik işlevi bulunmamaktadır. Özel bir görevi olmayan kızlık zarının önemi sosyolojik açıdan çok fazla büyütülmektedir.

 

Bazı araştırmacılar tarafından yabancı cisimlerin içeriye girişini engellediğini ve mikroorganizmalardan uzak tuttuğunu öne sürmektedir.

 

Dış etkenlerden gelecek mikropları önleyici nitelikte olan kızlık zarı, rahme gelecek bakteri oluşumunu  önleme görevini üstlenir.

 

Anüs bölümünde çok fazla virüs barınır, bu virüsler yayılmasını engellemek için,  Anüsün temizliğinin arkadan öne doğru yapılması gerekmektedir. Uzun süreli giyilen iç çamaşırları bu virüslerin çoğalmasının EN büyük nedenlerinden birisidir.

 

Kızlık zarı böyle durumlarda vücuda yaygınlaşmasını engelleyen ve temiz kalmasını sağlar.

 

Virüs olarak tabir ettiğimiz vücudumuza zarar verebilecek herhangi bir bakteriyi dış etkenlere karşı koruma sağlamaktadırlar.

 

Bekâretin sembolü olarak görülen kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı yapılan ufak bir kızlık zarı muayenesi sonucunda anlaşılır.

 

Bu muayene uzman jinekologlar tarafından yapılmalıdır. Zarar gören kızlık zarı kimi zaman kanayarak kimi zaman da kırmızı bir akıntı sayesinde anlaşılabilmektedir. Cerrahi bir müdahaleyle onarılabilen kızlık zarı dikimlerine hymenoplasti denilmektedir. İlişkiye girilmediği veya sert bir cisim ile hasar görmediği sürece sağlamlığı korur ve kızlık zarı dikimi zarar görmez.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.