+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Kadın Nasıl Mutlu Olur

Kadın nasıl mutlu olur?

Kadın Nasıl Mutlu Olur?

Kadın Nasıl Mutlu Olur? Dünyada bu konuda birçok çalışma yapılmış. Ancak hala kadınların nasıl mutlu olacağı netleşmiş değildir. Hatta kadınların çoğu kendini neyin mutlu edeceğinden haberdar değildir. Bize evlilik terapisi veya cinsel terapiye gelen kadınlara sorarız? ”Partnerinizin sizin için ne yapması sizi mutlu eder?” Çoğu kadın daha önce bu soruyu kendisine hiç sormamıştır aslında. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi aslında kadınlar ve erkekler olarak birbirimizden farklı olduğumuzu bilmiyoruz.

 

Kadınların en büyük yaptığı hata, bir erkeği sevdiğinde onu kendi kalıplarına sokmaya çalışmasıdır. En büyük diyorum çünkü erkeklerin doğasında kendilerine akıl verilmesi, yanlışlarının söylenilmesi onlara mutsuzluk verir. Kadın ve erkek için ortak dil sevgi dilidir. Sevgiyi göstermenin çeşitli yolları vardır:

 

Takdir edilmek

 

Cinsiyet gözetmeksizin hepimizin hoşuna gider. En çok da erkeklerin. Erkeklerin yemek yemek, su içmek gibi pohpohlanmaya, övülmeye ihtiyaçları vardır. Çocuklarımızı düşünelim. Onları pohpohlayarak isteklerimizi daha kolay yaptırabiliriz. Sözün kısası insanoğlunun yaradılışı gereği takdir görmek ve övülmek mutluluk vericidir.

 

Dokunmak

 

Erkek ve kadın da bu yolu kullansa da ençok kadının hoşuna gider dokunmak. Partnerinin kendisine sevgiyle dokunması, sakince saçlarını okşaması en sinirli halinde bile kadını yumuşatacaktır.

 

Hediyeleşmek

 

Kim hediye almaktan hoşlanmaz ki? Hediyenin büyüklüğü değil aslında. Hatırlanmak, önemsenmek, kendimizi değerli olduğunun hissettirilmesidir bizi mutlu eden.

 

Birlikte vakit geçirmek

 

En başta kadının erkeğe, erkeğin de kadına vakit ayırması karşı tarafa önemsenildiği hissini verir. Önemsenilmek ta çocukluktan gelen ruhun en önemli ihtiyaçlarındandır. Ayrıca birlikte birşeyler paylaşmak, hoşça vakit geçirmek karşılıklı sevgiyi artırır. Duyguların olumlu veya olumsuz karşılıklı paylaşılması her ilişkinin

 

Kendine hizmet edilmesi

 

Her insan hizmet edilmesinden hoşlanır. Özellikle erkekler kendilerine hizmet edilmesinden çok hoşlanırlar. Kadınlar da kendilerini özel hissederler ve mutlu olurlar. Mutlu kadının eşi de ailesi de mutlu olur. Biz kadınların mutlu olabilmesi için konuşmamız gerek. Ama kimle? En önemli nokta bu aslında. Bir erkekle konuşurken ayrıntıya giremeyiz. Ayrıntıya girersek erkek sıkılır, dinlemez ve kadının kendini değersiz hissetmesine neden olur.

 

En iyisi kadının kadın dinleyicisinin olmasıdır. Tabii ki erkekle de konuşmamız gereken durumlar olacak. O zaman kısa, net ve somut kelimeler kullanarak kendimizi ifade etmeli ve isteklerimizi belirtmeliyiz. Bu şekilde arada çatışma olmadan sonuç alınabilen verimli iletişimler kurulabilir. Aslında yine aynı sonuca geldik. ”Duyguların doğru şekilde paylaşımı. ”Utanmadan, çekinmeden sosyal gündelik hayatla ilgili ve cinsel hayatla ilgili isteklerimizi karşı taraftan reddedilme korkusu yaşamadan partnerimizle rahatça paylaşabilmeliyiz.

 

Pekçok insanda, başta reddedilen çoğu konuda, tekrarlayan istekler sonucunda kabul görülme oranının arttığı görülmüştür. Bu yüzden isteyelim, reddedilme korkusu yaşamadan isteyelim. Sözlerime içtenlikle ”Kadın olmak güzeldir, mutluluğun başkasından gelmesini beklemeyelim, mutluluğu kendimiz çekelim” diyerek sonlandırmak istiyorum. Herkese mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

 

Op. Dr. Esra Demir Yüzer Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Cinsel Terapist

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.