+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

İlk Gece Korkusu Yaşayanlara Öneriler

İlk Gece Korkusu Nedir

 

Hayatının herhangi bir döneminde çeşitli sebeplerden dolayı erkeğe  karşı korku beslemiş bir kadın ilk cinsel deneyiminde ilişkisinde bu duyguyu aklına getireceği için iyi bir performans sergileyemeyecektir. Kadınlarda, orgazm sorunları;  vajinismus şu demek oluyor ki ilişkiye girememe ve bundan kaçınma da korkulara bağlı olabilir. Vajinal kuruluk yaşayacak mıyım? Acı, ağrı, kanama çok olacak mı?. İlişki anında da bilinçaltı ‘vücudunu koru’ mesajı verir. Sonuçta bu hormon cinsel isteği azaltır, orgazm yaşatmaz yani sonuçta ilişki başlamadan biter.

 

Cinsellik Başlı Başına Bir Dünyadır

Doğuştan belirtkeleşerek kodlanmış hele gelen cinselliğin kadında  herhangi bir sorun yoksa hayatın belirli bir döneminde dış şartlara bağlı olarak sonlar yaşamaya başlar. Cinsellik, başlı başına bir dünyadır. Cinsel isteğin yolunu kesen en mühim ve güçlü karşıtçı düşmansa korkudur.

– İlk geceye hazırlanan gençler kaygılı ve umutsuz olmamalıdır
Partneri ile birlikte cinsellik hakkında her şeyi rahatça konuşmalıdır. Bu onları birbirinize yakınlaştırıp aranızdaki mesafeyi azaltır. Çiftlerin birbirine yakın olması işleri kolaylaştıracaktır.

-ilk ilişkinizi ilk gece yaşamak zorunda değilsiniz. Bu kaygınızı eşinizle paylaşırsanız size anlayış ve hoşgörü gösterecektir. Kendinizi hazır hissetliğiniz   bir zamana bırakabilirsiniz. Her şeyin olağan olduğuna inanırsanız fevkalâde olur.

 

Vajinusmus = Korku


Kısaca benzer biçimde vajinismus problemi yaşayan kadının  vücuduna hakim olan duygu korkudur. Bu korkuyla beden kendini korumaya alır, koruma pozisyonuna geçer, istem dışı kendini kasar. İlk gece korkusu ve vajinismus hastalığının getireceği sorunlardan dolayı birlikteliği devam ettirmek nerdeyse imkânsız bir hal alır. Doğru bir vajinismus tedavisi vajinismussu yenmek mümkün. Tedavi yoluna gidilmezse evlilik yıpranıp ayrılma noktasına gelebilir.

 

Merak Edilenler

 

İlk cinsel  deneyimini yaşamadan önce merak edilen kızlık kanının nasıl olduğu, kızlık zarı yırtılması, ilk gece kanaması benzer biçimde konular geliyor. Bu mevzularla ilgili çevreden duyulanlar kişiyi korkutabilir. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek yerine konu ile  alakalı araştırma yapılması ilişkideki rahatlığı ve  sağlıklı bir beraberlik için önemli.

 

İlk İlişkide Kanama

 

İlk ilişkide kanama kızlık zarınızda zedelenme ve yırtılmayla meydana gelmektedir. Kişi ikinci kere ilişkiye girdiğinizde, yırtılmayla zedelenen bölgeler  ilişki sırasında ağrı, acı, hissi verebilir. O yüzden de İkinci defa girerken de birkaç günlük bir ara vermek, vajinada tahriş olmuş dokunun iyileşme açısından önemlidir.

 

Enfeksiyona Dikkat!

 

İlk ilişkiden sonrasında vajinan floranın idrar yapılan yere kaçmasıyla sistis diye adlandırdığımız, idrar yolu enfeksiyonunun gelişmesine neden olabilir. Sık idrar çıkma durumunda ya da idrarın kesik kesik yapılması, mevzuuyla ilgili bir tedavi alınması önemlidir. Bu dönemde bolca sıvı tüketip, ilaç desteği alabilirsiniz.

 

Vajen enfeksiyonu ve kokulu koyu renkte akıntı, kaşıntı ilişki esnasında ağrı, yanmaya neden olur. Bu durumda da bir jinekolojik muayene ve vajinal enfeksiyon tedavinizin düzenlenmesi açısından son derece önemlidir.
 

Doğuştan belirtkeleşerek kodlanmış hele gelen cinselliğin kadında herhangi bir sorun yoksa hayatın belirli bir döneminde dış şartlara bağlı olarak sonlar yaşamaya başlar.
Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.