+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

İlk Gece Hurafeleri Vajinismus’a Neden Oluyor!

İlk Gece Hurafeleri Vajinismus’a Neden Oluyor mu

 

Teknolojik ve modern bir çağda olmamıza rağmen evliliğin ilk gecesi yani gerdek gecesi sendromları hala artarak devam etmektedir. Bu sorunun neden olduğu en büyük psikolojik sorun olan vajinismus ile yıllarca yaşayan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Yapılan araştırmalar, çocukluk döneminde aşırı baskıya maruz kalan, cinselliğin ayıp ve günah olduğu düşüncesiyle katı kurallarda yetiştirilen kadınlar ve bu yaşam tarzından dolayı ilk gece sendromunun ileri hali olan vajinismus her 10 kadından 1 inde görülme sıklığındadır.

 

Cinselliği ve sorunlarını rahatça konuşmakta kısıtlı olan bir ülke olduğumuzdan dolayı bu tarz ilk gece mitlerin doğru bilinen yanlışların çoğunluğu devam etmektedir. Çoğu kez abartılarak anlatılan ilk gece ağrılarının, günah ve ayıp düşüncelerinden dolayı evlenmek konusunda bile katı düşüncelere sahip olabilmektedir. Sanki cinselliği yaşayan bir kadın kirli ve kötü olma inanışı bilinçaltına yerleşmiş yüzlerce kişinin var olduğu bilinmektedir.

 

Vajinismus ve Hurafeleri Gidermek

 

Tamamen bilinçsiz ve yanlış bilgilere sahip olan çiftler ilk geceyi yaşayamadan vajinismus gibi sorunlarla karşı karşıya gelmektedirler. Bu tarz sorunlar erkeklerde sertleşme sorununa neden olurken kadınlarda vajinismusa neden olmaktadır. Vajinismus tedavisi kolay ve genellikle 4 seans gibi kısa bir sürede halledilen bir rahatsızlıktır.

 

Vajinismus tedavisi sizlere doğru bilgileri anlatarak bilinçaltını temizlemek ile başlar. Vajinismusta vajina kaslarının istemsiz kasılması sonucu birleşmeye izin vermemesidir. Kadın cinsel birleşmeyi istemekte partneri itme ve kasların kasılması tamamen istem dışı bir olaydır. Kadın bedenini kontrol edemez. Bu durumla uzun yıllar yaşayan çiftler vardır ve zamanla eşler arasında cinsel soğukluk ve sorunlar başlamaktadır. Bu aile ilişkilerinin bitmesi ve boşanma ile de sonuçlanmaktadır.

 

Vajinismus anatomik bir rahatsızlık değil tamamen psikolojik bir sorundur. Vajinismus tedavisi ciddiye alınarak işinin ehli bir uzman yardımı ile çift terapileri ile kısa sürede çözümlenecek bir durumdur. Canınız yanmadan, korku ve kaygılarınızın sizden alınarak daha doğru bilgiler ve basit küçük egzersizler ile bu durumdan kurtulmanız sağlanır.

 

Yavaş yavaş sağlıklı bir şekilde tedavi süresi devam ettirilip kısa sürede daha mutlu bir aile hayatına geçiş yapılmaktadır. Vajinismus tedavisi utanılacak bir sorun ve süreç değildir. Profesyonel bir destek ile birlikte bu süreç sağlıklı bir şekilde geçirilmektedir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.