Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

İlk Gece Hurafeleri Vajinismus’a Neden Oluyor!

Teknolojik ve modern bir çağda olmamıza rağmen evliliğin ilk gecesi yani gerdek gecesi sendromları hala artarak devam etmektedir. Bu sorunun neden olduğu en büyük psikolojik sorun olan vajinismus ile yıllarca yaşayan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Yapılan araştırmalar, çocukluk döneminde aşırı baskıya maruz kalan, cinselliğin ayıp ve günah olduğu düşüncesiyle katı kurallarda yetiştirilen kadınlar ve bu yaşam tarzından dolayı ilk gece sendromunun ileri hali olan vajinismus her 10 kadından 1 inde görülme sıklığındadır.

 

Cinselliği ve sorunlarını rahatça konuşmakta kısıtlı olan bir ülke olduğumuzdan dolayı bu tarz ilk gece mitlerin doğru bilinen yanlışların çoğunluğu devam etmektedir. Çoğu kez abartılarak anlatılan ilk gece ağrılarının, günah ve ayıp düşüncelerinden dolayı evlenmek konusunda bile katı düşüncelere sahip olabilmektedir. Sanki cinselliği yaşayan bir kadın kirli ve kötü olma inanışı bilinçaltına yerleşmiş yüzlerce kişinin var olduğu bilinmektedir.

Vajinismus ve Hurafeleri gidermek

Tamamen bilinçsiz ve yanlış bilgilere sahip olan çiftler ilk geceyi yaşayamadan vajinismus gibi sorunlarla karşı karşıya gelmektedirler. Bu tarz sorunlar erkeklerde sertleşme sorununa neden olurken kadınlarda vajinismusa neden olmaktadır. Vajinismus tedavisi kolay ve genellikle 4 seans gibi kısa bir sürede halledilen bir rahatsızlıktır.

 

Vajinismus tedavisi sizlere doğru bilgileri anlatarak bilinçaltını temizlemek ile başlar. Vajinismusta vajina kaslarının istemsiz kasılması sonucu birleşmeye izin vermemesidir. Kadın cinsel birleşmeyi istemekte partneri itme ve kasların kasılması tamamen istem dışı bir olaydır. Kadın bedenini kontrol edemez. Bu durumla uzun yıllar yaşayan çiftler vardır ve zamanla eşler arasında cinsel soğukluk ve sorunlar başlamaktadır. Bu aile ilişkilerinin bitmesi ve boşanma ile de sonuçlanmaktadır.

Vajinismus anatomik bir rahatsızlık değil tamamen psikolojik bir sorundur. Vajinismus tedavisi ciddiye alınarak işinin ehli bir uzman yardımı ile çift terapileri ile kısa sürede çözümlenecek bir durumdur. Canınız yanmadan, korku ve kaygılarınızın sizden alınarak daha doğru bilgiler ve basit küçük egzersizler ile bu durumdan kurtulmanız sağlanır.

Yavaş yavaş sağlıklı bir şekilde tedavi süresi devam ettirilip kısa sürede daha mutlu bir aile hayatına geçiş yapılmaktadır. Vajinismus tedavisi utanılacak bir sorun ve süreç değildir. Profesyonel bir destek ile birlikte bu süreç sağlıklı bir şekilde geçirilmektedir.


WhatsApp Bilgi Hattı