Hamilelik Sonrası Genital Estetik | Op. Dr. Esra Demir Yüzer
Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Hamilelik Sonrası Genital Estetik

Hamilelik Sonrası Genital Estetik

Genital Estetik 25 Mayıs 2021

Hamilelik sonrası genital estetik her geçen gün pek çok kadın tarafından ihtiyaç duyulan operasyonlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle zorlu doğumlar sonrasında genital bölgede oldukça ciddi oranda deformeler olur ve genital bölge belirgin bir oranda genişleme gösterir. Vajinada oluşan genişleme kadınları cinsel ilişkilerde birtakım sorunlar yaşamasına neden olur. Bu nedenle doğum sonrasında genital estetik ihtiyacı da giderek artmakta ve pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Genital Estetik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Genital estetik nedir ? Genital estetik, birtakım cerrahi uygulamalar ile genital bölgede gerçekleştirilen işlemler olarak karşımıza çıkar. Genel olarak genital estetik işlemleri farklı şekillerde görülebilir. Bunlar arasında vajina daraltma operasyonu, kızlık zarı dikimi, vajina beyazlatma, vajina iç ve dış dudak estetiği,  doğum sonrası genital estetik yer alır. Genital estetik operasyonları ile vajinal bölgede oluşan pek çok sorunun üstesinden gelmek mümkün olur. Ancak tüm bu cerrahi yöntemlerin uzman cerrahlar tarafından yapılması ve öncelikle birtakım kontrollerin gerçekleştirilerek cerrahi işlemlerin uygulanması gerekir.

Hamilelik Sonrası Genital Bölgede Ne Tür Değişimler Meydana Gelir?

Hamilelik sonrası genital bölgede değişiklik olur mu ? Hamilelik sonrasında genital bölgede birtakım değişimler yaşanır ve bu değişimleri ortadan kaldırmak için bazı operasyonlar gerçekleştirilir. Genel olarak doğum sonrası en çok yapılan cerrahi uygulamalardan biri vajina daraltma operasyonları olmaktadır. Çünkü normal doğum nedeni ile vajina ciddi oranda genişler ve bu durum hem estetik görünümü hem de cinsel ilişkileri olumsuz olarak etkiler. Doğum sonrası genital bölge üzerinde oluşan değişiklileri ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür;

Normal doğum sonrası vajina bölgesinde birtakım değişiklikler meydana gelir. Özellikle doğumun zor olması ve iri bebek doğumu da genital bölgenin önemli ölçüde deforme olmasına neden olur. Genital bölgede oluşan genişleme ve yapılan kesilere bağlı dikiş izleri vajinanın yapısında ve görünümünde istenmedik görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu tür durumlarda ise pek çok kadın genital estetik operasyonları ile yaşadıkları sorunlara çözüm bulmaya çalışır. Uzman doktorlar ile yapılan genital estetik operasyonlar ile vajinal bölgede etkili ve istenen sonuçlara ulaşmak her zaman için mümkün olur.

Hamilelik Sonrası Genital Estetik Avantajları

Genital estetik avantajları nelerdir ? Genital estetik operasyonlarının birtakım avantajları vardır. Bu operasyonların tercih edilme nedenleri de genel olarak kullanılır avantajlar olarak karşımıza çıkar. Doğum sonrası genital blgede oluşur. Şimdi, genital estetik ile elde edilen avantajlar daha ileri bakalım.

 • Genital bölgede estetik günde görüntüler oluşur.
 • Vajina daraltma estetiği ile cinsel bölge sıkılaşır ve cinsel ilişkiler daha etkili bir şekilde yaşanır.
 • Ayrıca kadınlarda özgüven eksikliğini kaldırmak kaldırır.
 • Yaşanan cinsel ilişkilerde bazı partneri daha azla haz alır.
 • Genital estetik ile ortadan kaldırılır.

Genital estetik seçenekleri genel olarak zahmetsiz bir şekilde seçilir. Ayrıca başarılı sonuçlarların alındığı bu operasyonlarda partnerler arasında neden cinsel ilişkilerdeki sorun da çözülür. Tabi bunların yanı sıra gebeliği estetik operasyonlar genel olarak kolay ve hızlı bir işlem içeririne ait kişidir günlük hayattan da koparmaz ve operasyon sonrası hasta sosyal hayatına devam edebilirsiniz.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Operasyonu Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır ? Diğer adıyla vajinoplasti olarak adlandırılan vajina daraltma ameliyatı, vajinanın belirli ölçülerde sıkılaştırılmasını sağlar. Bunun için ameliyatın vajinanın görünümünde gözle çalışmak içindir düzelmeler meydana gelir. Şimdi, riskleri oldukça az olan ve bunun yanında ağrısız bir işlem olarak karşımıza çıkan vajina daraltma operasyonları.

 • Genel olarak lokal anestezi altında yapılan vajina daraltma ameliyatı, aynı zamanda yüzeysel uyutma yapılarak da operasyondur.
 • Yaklaşık olarak 40 dakika kadar süren operasyon, hızlı hızlı ve kolay bir şekilde çalışır.
 • Vajen girişinden başlıyor ortalama 3 – 4 cm kadar bir daraltma yapılır. Bu işlem ile vajina girişi de 1 ya da 2 cm kadar daraltılmış olur.
 • Operasyon ekranında atılan dikişler, alt kısımda kalır ve bu görünüm görünmez. Dış kısımda sadece 4 ya da 5 kadar dikiş bulunmaktadır.
 • Vajina daraltma operasyonlarında kullanılan sonuçlandırılması için vajinanın alt duvarında yer alan ve iki taraflı pelvis tabanını meydana getiren “levator” kaslarının dikişiyle ilişkili yakınlaştırılmasıdır. Ancak bu şekilde vajinada oluşur bir daralma meydana getirilebilir.

Vajina daraltma ameliyatı, genel olarak doğum sonrası kadınlar tarafından ihtiyaç duyulan genital estetik operasyonların üzerinden gelir. Cinsel ilişkilerde sorunların ve genital bölge görünümünün operasyonlarında aynı anda daha mutlu cinsel ilişkilerin ortaya çıkmasında etkili olur. Ayrıca güvenliğinizlerin yerine gelmesini sağlar. Özellikle zor ve iri bebek doğumlarında vajina, daraltma operasyonu sayesinde etkili bir görünüme kavuşur ve aynı zamanda sıkılaşır.

  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.