+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Gerdek Gecesi Kanaması

gerdek gecesi kanaması
 

Gerdek gecesi kanaması, evlilik öncesi genç kızların en fazla merak ettiği hususlardan biridir. Evlilik öncesinde hemen tüm genç kızları heyecan ve paniğe sevk eden gerdek gece kanaması hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilir, gereksiz endişeleri bir kenara bırakarak yaşamınızın en güzel dönemlerinden biri olan evliliğin tadını çıkarabilirsiniz.

 

İlk gece mutlaka kan gelir mi? kızlık zarı kanaması nasıl gerçekleşir, ilk gece kanaması ve kızlık zarı yırtılması nasıl olurun cevaplarını tüm detaylarıyla yazımızda bulabilirsiniz. Evlilik öncesi hiç cinsel ilişkide bulunmamış hemen her genç kız, ilk gece kanamasının tedirginliğini mutlaka yaşamaktadır.

 

Ancak gerek çevreden elde edilen kulaktan dolma bilgiler, gerekse evlilik öncesi gerginlik sebebiyle ortaya çıkan bu tür tedirginlikler tamamen yersizdir. Öncelikle ilk gece kanaması her yerin kan olacağı şekilde kuvvetli bir kanama değildir. Birçok kişi tarafından hissedilmeden gerçekleşen ilk gece birleşmesi, vajinanın yeterli derecede ıslanması halinde hiçbir sorun yaşanmadan tamamlanıyor.

 

Cinsel birleşme esnasında oluşan kanama, sadece vajinanın doğal yapısıyla alakalı olan ve kişinin genel sağlık durumunu kesinlikle olumsuz yönde etkilemeyen bir olaydır. Kızlık zarının yapısı hakkında bilgi sahibi olan her bir kadın, bu süreci oldukça kolay bir şekilde atlatabilmektedir. Peki, kızlık zarı nasıl bir yapıya sahiptir? Önce bu konuya bir açıklık getirelim.

 

Kızlık Zarının Yapısı

 

Gerdek gecesi kanaması kızlık zarı olarak adlandırılan dokunun yırtılması sonucu meydana gelmektedir. Vajina zarı, kızlık zarı veya tıpta Hymen olarak adlandırılan bu doku, vajina girişinin 1,5 cm kadar içerisinde yer almaktadır.  Etrafı kılcal damarlarla çevrili bulunan kızlık zarı, birçok farklı yapıda olabiliyor. Bebeklikten başlayarak ergenlik dönemine kadar mikropların vücuda girmesini önleme görevi üstlenen bu doku, bazı kişilerde esnek olup yırtılmadığı gibi, bazı kişilerde de farklı delik ve şekil yapısına sahip olabiliyor.

 

Gerdek Gecesi Kanaması Nasıl Olur?

 

Gerdek gecesi kanaması, ince bir zar yapısına sahip olan kızlık zarının ilk ilişki sırasında erkek penisinin girişiyle yırtılması sonucunda gerçekleşir. Kanama miktarı kızlık zarı yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle birkaç damla kan akmasıyla kanama sonlanır. Esnek kızlık zarlarında kanama olmayabileceği gibi, kalın kızlık zarına sahip olan kişilerde akan kan miktarı daha fazla olabilmektedir. Bazı kişilerde birkaç dakikada sonlanan kanama, bazı kişilerde aralıklarla olmak üzere birkaç gün devam edebilmektedir. Ancak olağan sürelerde durmayan kanamalarda mutlaka bir kadın doğum uzmanına muayene olunması gereklidir.

 

Gerdek gecesi kanaması kızlık zarı olarak adlandırılan dokunun yırtılması sonucu meydana gelmektedir. Vajina zarı, kızlık zarı veya tıpta Hymen olarak adlandırılan bu doku, vajina girişinin 1,5 cm kadar içerisinde yer almaktadır.
Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.