+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)

Genital bölge estetiği hususunda birçok kişi çekingen davransa da, artık burun estetiği kadar bilindik bir hale geldiği gerçeği yadsınamaz.

Genital Estetik Nedir

Burun ya da meme estetiği gibi genital bölge estetiği de son yıllarda talep gören bir estetik uygulamadır. Özellikle doğum sonrası ve kilo kayıplarının fazla olduğu durumlarda genital bölgede birçok farklı estetik uygulama yapılmaktadır. Yaşlanma, yapısal kusurlar ve doğum gibi durumlarda genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkün oluyor. Vajinal estetik denildiğinde akla gelen tek bir konu yoktur. Çok kapsamlı olan bu estetik alanda klitoris estetiği, vajina dudakları estetiği, renk açma ve hymenoplasti seçenekleri bulunmaktadır.

Hastanın şikayetleri tek bir kısımda olacağı gibi birden fazla problem de görülebilir. Kombin estetik işlemlerle birlikte yapılan operasyonlar hastanın cinsel hayatını ve estetik kaygılarını olumlu yönde değiştirecektir. Bunun için estetik cerrahlar başta olmak üzere kadın doğum uzmanları, genel cerrahi uzmanları ve anestezi uzmanlarından oluşan bir ekiple vajinal estetik uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Kliniğimizde merak ettiğiniz tüm sorulara içtenlikle cevap verecek hekim görüşmeleri yapabilirsiniz. Bu kapsamda ihtiyacınız olan estetik uygulama hakkında kafanıza bir şey takılmadan karar verebilirsiniz.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Vajinoplasti olarak bilinen ama birçok farklı işlemle farklı kusurların onarılmasını sağlayan genital bölgenin estetik operasyonları, perineoplasti, vajinoplasti, labiaplasti, hudoplasti olarak uygulanıyor. Birçok kadının tahmin ettiğinden çok daha kolay olan bu operasyon için kadın doğum uzmanı ve estetik cerrahların muayenesi sonucu başarılı sonuçlar alınıyor. Pazarlama stratejisi olarak kozmetik lazer uygulamaları gibi uygulamaların gerçeği yansıtmadığının bilinmesi gerekir. Kliniğimizde de başarıyla gerçekleştirilen estetik işlemlerle ilgili detayları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Genital bölge estetikleri artık burun, meme ya da saç ekimi gibi sıradanlaşmaya başlamıştır. Çünkü estetik cerrahideki gelişmelerin başarıyla sonuçlandığı ülkemizde birçok kişi kişisel bakımına özen göstermektedir. Kalıcı bir bakım sağlayan estetik cerrahide ise vajina ve penis estetiği gibi operasyonlar daha konuşulur bir hal almıştır.

Vajinoplasti

Kadın Doğum Uzmanı olmadan estetik cerrahların vajinanın dış kısmına müdahale edebilmelerini sağlayan vajinoplasti operasyonları, vajinadaki fazla dokunun çıkarılarak daha diri ve genç görünmesine yardımcı olur. Lazer, cerrahi, radyo frekansı ve elektrokoter kullanılarak operasyon gerçekleştirilmektedir. Vajinoplasti operasyonlarını kliniğimizdeki uzman estetik cerrahlarımız başarıyla gerçekleştirmektedir. Genital estetik konusunda kişinin muayenesi sonrası ne tür bir uygulama yapılacağına karar verilir. Hastaların çok farkı şikayetleri olabilir. Şekil bozukluklarının yanında vajendeki sorunlar da bu kapsamda tedavi edilebilir.

Perineoplasti

Vajinal açıklık ve makat arasında bulunan bölgeye perine adı verilmektedir. Çoğu zaman doğum sonrası travmalar nedeniyle hasar gören bu bölge, vajinanın da gevşemesine neden olabilir. Kadınların (bilhassa normal doğum yapan kadınların) en büyük sorunlarından biri olan bu durum uzman hekimlerimizin deneyimi sayesinde ortadan kalkıyor. Perineoplasti operasyonlarının başarıyla sonuçlanması için hastanın şikayetlerinden yola çıkarak karar verilmesi gerekiyor. Plastik cerrah sadece perine alanını tamir eder, bu yüzden vajinal kısma ulaşmak gerektiğinde kadın doğum uzmanından yardım almak gerekir. Operasyon ortalama 30 dakika sürer ve hasta günlük rutinine döner. Vajina onarımı, rektal sorunlar, klitoral operasyonlar da aynı operasyon beraberinde yapılabilir. Genital bölge estetiği konusunda başarılı sonuçlar almak için bize ulaşabilirsiniz.

 Perineoplasti Nedir

Labioplasti

Büyük bir sorun olabilen vajinanın dudak kısımlarının onarılması mümkündür. Sarkmalar, şekil bozuklukları ve asimetrik sorunlar söz konusu olduğunda labioplasti yöntemi devreye girer. Hudoplasti operasyonuyla kombin olarak yapılan bu ameliyat hastanın durumuna göre 15-45 dakika arasında sürebilmektedir. Mayo giyen ve spor yapan kişileri rahatsız eden büyük dudaklar, estetik operasyonla küçültülebilir. Genelde dudak sorunları beraberinde klitoris sorunlarını da getirdiği için her iki operasyonda aynı zamanda yapılır. Cinsel ilişki sırasında ağrıya da yol açabilen bu durumlar kişinin cinsel yaşamına bile etki edebilir. Bu yüzden kadınların bu tür şikayetleri olduğunda yapılacak fiziki muayene sonrası labioplasti operasyonu yapılabilir.

 İşlem başka operasyonlarla kombine edilmezse 30 dakika sürmekte, kliniğimizde başarılı biçimde gerçekleştirilmektedir. Labioplasti operasyonları hakkında kapsamlı bilgi almak için Labioplasti Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

Hudoplasti

Klitoris üzerindeki derinin aşırı büyük olması kadınların ilişki sırasında uyarılmasını önleyebilir. Bu da cinsel sorunlara, kadının isteksiz olmasına yol açar. Genele Labiopasti ile birlikte yapılan hudoplasti ameliyatı, bölgedeki kabarıklığın ortaya çıkmasına yardımcı olur. Labiopasti sırasında küçültülen dudaklar bazen bu bölgeyi ortaya çıkarabilir. Ancak estetik ve doğal görünmesi için küçük müdahaleler gerekebilir. Her iki operasyon da birbirini tamamladığından biri yapılmadan diğer iyi sonuç vermez.

Dikişler belli bir süre sonra anlaşılmaz hale gelir ve operasyon sonrasında hasta kolayca günlük yaşamına döner. Hijyene önem verilmesi, 6 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi ve sıkı çamaşır giyilmemesi tavsiye edilmektedir. Genital estetik Ankara kentinde kliniğimiz uzmanları tarafından güvenle yapılmaktadır.

Lazerle Vajina Estetiği

Epilasyondan yara izi tedavisine kadar birçok şekilde kullanılan lazer, vajina estetiğinde de tercih edilir. Lazerle vajina estetiği yaptıran birçok kişi, ilk olarak idrar kaçırma sorunuyla hekime başvurur. İdrar kaçırmada başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan lazer, hücre yenilenmesini hızlandırır. Böylece vajinada yanma, kuruma ve ağrı gibi sorunların tedavi edilmesi amaçlanır. Sigara içimi, yaşın ilerlemesi ve doğum gibi durumlarda vajina genişler. Bunu önlemek için lazerle vajina estetiği tedavi çeşitleri arasında dikkat çekmektedir. Vajina daraltma olarak bilinen bu operasyon aşağıdaki şikayetlerle gelen kişilere yapılmaktadır:

 • Vajina içi kolajen bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle idrar kaçırma
 • Cinsel ilişkiden zevk alamama
 • Cinsel ilişkide ağrı yaşanması
 • Vajina enfeksiyonlarının sıklaşması

20 dakika süren operasyon sonrası hasta günlük yaşamına geri dönebilir. Bazen radyofrekans cihazı da lazerin yerine tercih edilebilir. Tamamen hekimin kararına ve ustalığına bağlı bir seçimdir.

Genital Gençleştirme İçin Uygun Kişiler

Vajinal doğum yapan kadınların çok sık tercih ettiği vajinoplasti, yaşa bağlı gevşeme ve doğumsal anomaliler nedeniyle görülebilir. Vajinanın iç ve dış kısımlarında görülebilen birçok sorunun var olması durumunda operasyonun mahiyeti de değişecektir. Bu yüzden iyi bir muayene, şikayetler ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, genital bölge estetikleri yapılabilir. Hastanın istekleri doğrultusunda çözüm odaklı çalışmalar yapılabilmektedir.

 • Doğum sonrası esnekliğini yitiren vajina sorunu olanlar
 • Doğumsal vajina anomalisi olanlar
 • Vajina dudaklarında sarkma, asimetri olanlar
 • Menopoz sonrası vajina kuruluğu yaşayanlar
 • Cinsel ilişkiden zevk alamayanlar genital estetik uygulamalarına yönelebilmektedir.

Operasyonlar kombin operasyon yoksa 30 dakika sürebilmektedir. Aynı zamanda bazı hastaların birden fazla operasyona ihtiyaç duymaları söz konusu olabilir.

 

Doğum Sonrası Vajina Sıkılaştırma

Vajinal doğum sonrası kadınların büyük bir kısmı idrar kaçırma, cinsel ilişkiden zevk alamama gibi sorunlarla hekimlere başvurmaktadır. 30 dakikalık bir işlemle giderilebilen bu tür şikayetlerin tedavisi olarak estetik uygulamalar kullanılmaktadır. Ancak her şikayetin estetik cerrah müdahalesiyle giderilmediği bilinmelidir.

Lazerle vajina sıkılaştırma gibi teknikleri uygulayacak kişilerin de uzman olması gerekir. Estetik cerrah olmayan kişilerce yapılan operasyonlar riskli sonuçlanabilir. Bu yüzden seçiminizi yaparken, hekiminizin tecrübesi, çalışma koşulları ve hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz. Sağlığınız ve güzelliğiniz için vajinal estetik uygulaması yaptırmak istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız sizi her konuda bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.

Genital Estetik - Labioplasti
 • 6 Ara 2018

Genital Estetik Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER
 • 31 Eki 2018

Genital Estetik Vajen Daraltma Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER
 • 31 Eki 2018

Vajina İç Dudak Estetiği Olan Hastamızla Söyleşi
 • 1 Nis 2018

Vajen Genişlemesi
 • 11 Kas 2015

Vajen Estetigi
 • 11 Kas 2015

5VPZ7guaoNc
 • 11 Kas 2015

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.