Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Genital Estetik

Genital Estetik Ankara

Genital bölge estetiği denildiğinde birçok kadın çekingen davransa da, artık genital estetik operasyonlarının burun estetiği kadar bilindik bir hale geldiği gerçeği yadsınamaz.

Burun ya da meme estetiği gibi genital bölge estetiği Ankara‘da son yıllarda talep gören bir estetik uygulamadır. Özellikle doğum sonrası ve kilo kayıplarının fazla olduğu durumlarda genital bölgede birçok farklı estetik uygulama yapılmaktadır.

Yaşlanma, yapısal kusurlar ve doğum gibi durumlarda genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkün oluyor. Vajinal estetik denildiğinde akla gelen tek bir konu yoktur. Çok kapsamlı olan bu estetik alanda klitoris estetiği, vajina dudakları estetiği, renk açma ve hymenoplasti seçenekleri bulunmaktadır.

Ankara’da bulunan 3D Güzellik Merkezi kliniğimizde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer tarafından tüm genital estetik uygulamaları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

genital estetik

Genital Estetik (Vajinal Estetik) Ameliyatı

Genital estetik ameliyatı talebiyle Ankara’daki kliniğimizi ziyaret eden hastaların şikayetleri tek bir kısımda olacağı gibi birden fazla problemi de içerebiliyor. Kombin estetik işlemlerle birlikte yapılan operasyonlar kadının cinsel hayatını ve estetik kaygılarını olumlu yönde değiştirecektir. Bunun için estetik cerrahlar başta olmak üzere kadın doğum uzmanları, genel cerrahi uzmanları ve anestezi uzmanlarından oluşan bir ekiple vajinal estetik uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Ankara genital estetik kliniğimizde merak ettiğiniz tüm sorulara içtenlikle cevap verecek hekim görüşmeleri yapabilirsiniz. Doktorlarımızla yapacağınız görüşme sonrasında ihtiyacınız olan estetik uygulama hakkında kafanıza bir şey takılmadan sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Genital Estetik (Vajina Estetiği) Kadının Özgüvenini Tazeler

Ankara Genital Estetik Operasyonları

Ankara'daki kadın hastalıkları tedavisi ve güzellik merkezimizde genital estetik ameliyatları tüm jinekolojik hastalıkların tanı ve tedavilerini başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Genital estetik operasyonları hakkındaki tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital estetik nedir? Genital estetik, dış genital organların uyumlu hale getirilmesini sağlayan operasyondur. Genital organlardaki kusurlar ve organların birbiriyle olan uyumsuzlukların oluşturduğu estetik sorunlar, genital bölge estetiği ameliyatları ile düzeltilir.

Genital bölgenin estetik operasyonları, vajinoplasti olarak bilinir. Ancak birçok farklı işlemle farklı kusurların onarılmasını sağlayan perineoplasti, vajinoplasti, labiaplasti, hudoplasti olarak da uygulanıyor. Birçok kadının tahmin ettiğinden çok daha kolay olan bu operasyon için kadın doğum uzmanı ve estetik cerrahların muayenesi sonucu başarılı sonuçlar alınıyor.

Pazarlama stratejisi olarak kozmetik lazer uygulamaları gibi uygulamaların gerçeği yansıtmadığının bilinmesi gerekir. Kliniğimizde de başarıyla gerçekleştirilen estetik işlemlerle ilgili detayları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Genital bölge estetikleri artık burun, meme ya da saç ekimi gibi sıradanlaşmaya başlamıştır. Çünkü estetik cerrahideki gelişmelerin başarıyla sonuçlandığı ülkemizde birçok kişi kişisel bakımına özen göstermektedir. Kalıcı bir bakım sağlayan estetik cerrahide ise vajina ve penis estetiği gibi operasyonlar daha konuşulur bir hal almıştır.

genital estetik ankara

En Sık Yapılan Genital Estetik Ameliyatları

Vajinoplasti

Kadın Doğum Uzmanı olmadan estetik cerrahların vajinanın dış kısmına müdahale edebilmelerini sağlayan vajinoplasti operasyonları, vajinadaki fazla dokunun çıkarılarak daha diri ve genç görünmesine yardımcı olur. Lazer, cerrahi, radyo frekansı ve elektrokoter kullanılarak operasyon gerçekleştirilmektedir.

Vajinoplasti operasyonlarını kliniğimizdeki uzman estetik cerrahlarımız başarıyla gerçekleştirmektedir. Genital estetik konusunda kişinin muayenesi sonrası ne tür bir uygulama yapılacağına karar verilir. Hastaların çok farkı şikayetleri olabilir. Şekil bozukluklarının yanında vajendeki sorunlar da bu kapsamda tedavi edilebilir.

Perineoplasti

Vajinal açıklık ve makat arasında bulunan bölgeye perine adı verilmektedir. Çoğu zaman doğum sonrası travmalar nedeniyle hasar gören bu bölge, vajinanın da gevşemesine neden olabilir. Kadınların (bilhassa normal doğum yapan kadınların) en büyük sorunlarından biri olan bu durum uzman hekimlerimizin deneyimi sayesinde ortadan kalkıyor.

Perineoplasti operasyonlarının başarıyla sonuçlanması için hastanın şikayetlerinden yola çıkarak karar verilmesi gerekiyor. Plastik cerrah sadece perine alanını tamir eder, bu yüzden vajinal kısma ulaşmak gerektiğinde kadın doğum uzmanından yardım almak gerekir.

Operasyon ortalama 30 dakika sürer ve hasta günlük rutinine döner. Vajina onarımı, rektal sorunlar, klitoral operasyonlar da aynı operasyon beraberinde yapılabilir. Genital bölge estetiği konusunda başarılı sonuçlar almak için bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti

Labioplasti ile büyük bir sorun olabilen vajinanın dudak kısımlarının onarılması mümkündür. Sarkmalar, şekil bozuklukları ve asimetrik sorunlar söz konusu olduğunda labioplasti yöntemi devreye girer.

Hudoplasti operasyonuyla kombin olarak yapılan bu ameliyat hastanın durumuna göre 15-45 dakika arasında sürebilmektedir. Mayo giyen ve spor yapan kişileri rahatsız eden büyük dudaklar, estetik operasyonla küçültülebilir. Genelde dudak sorunları beraberinde klitoris sorunlarını da getirdiği için her iki operasyonda aynı zamanda yapılır. Cinsel ilişki sırasında ağrıya da yol açabilen bu durumlar kişinin cinsel yaşamına bile etki edebilir. Bu yüzden kadınların bu tür şikayetleri olduğunda yapılacak fiziki muayene sonrası labioplasti operasyonu yapılabilir.

İşlem başka operasyonlarla kombine edilmezse 30 dakika sürmekte, kliniğimizde başarılı biçimde gerçekleştirilmektedir. Labioplasti operasyonları hakkında kapsamlı bilgi almak için Labioplasti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hudoplasti

Klitoris üzerindeki derinin aşırı büyük olması kadınların ilişki sırasında uyarılmasını önleyebilir. Bu da cinsel sorunlara, kadının isteksiz olmasına yol açar. Genele Labiopasti ile birlikte yapılan hudoplasti ameliyatı, bölgedeki kabarıklığın ortaya çıkmasına yardımcı olur. Labiopasti sırasında küçültülen dudaklar bazen bu bölgeyi ortaya çıkarabilir. Ancak estetik ve doğal görünmesi için küçük müdahaleler gerekebilir. Her iki operasyon da birbirini tamamladığından biri yapılmadan diğeri iyi sonuç vermez.

Dikişler belli bir süre sonra anlaşılmaz hale gelir ve operasyon sonrasında hasta kolayca günlük yaşamına döner. Hijyene önem verilmesi, 6 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi ve sıkı çamaşır giyilmemesi tavsiye edilmektedir. Genital estetik Ankara kentinde kliniğimiz uzmanları tarafından güvenle yapılmaktadır.

Lazerle Vajina Estetiği

Epilasyondan yara izi tedavisine kadar birçok şekilde kullanılan lazer, vajina estetiğinde de tercih edilir. Lazerle vajina estetiği yaptıran birçok kişi, ilk olarak idrar kaçırma sorunuyla hekime başvurur. İdrar kaçırmada başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan lazer, hücre yenilenmesini hızlandırır. Böylece vajinada yanma, kuruma ve ağrı gibi sorunların tedavi edilmesi amaçlanır. Sigara içimi, yaşın ilerlemesi ve doğum gibi durumlarda vajina genişler. Bunu önlemek için lazerle vajina estetiği tedavi çeşitleri arasında dikkat çekmektedir. Vajina daraltma olarak bilinen bu operasyon aşağıdaki şikayetlerle gelen kişilere yapılmaktadır:

 • Vajina içi kolajen bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle idrar kaçırma
 • Cinsel ilişkiden zevk alamama
 • Cinsel ilişkide ağrı yaşanması
 • Vajina enfeksiyonlarının sıklaşması

20 dakika süren operasyon sonrası hasta günlük yaşamına geri dönebilir. Bazen radyofrekans cihazı da lazerin yerine tercih edilebilir. Tamamen hekimin kararına ve ustalığına bağlı bir seçimdir.

lazerle vajina estetiği

Genital Gençleştirme İçin Uygun Kişiler

Vajinal doğum yapan kadınların çok sık tercih ettiği vajinoplasti, yaşa bağlı gevşeme ve doğumsal anomaliler nedeniyle görülebilir. Vajinanın iç ve dış kısımlarında görülebilen birçok sorunun var olması durumunda operasyonun mahiyeti de değişecektir. Bu yüzden iyi bir muayene, şikayetler ve hastanın istekleri göz önünde bulundurularak, genital bölge estetikleri yapılabilir. Hastanın istekleri doğrultusunda çözüm odaklı çalışmalar yapılabilmektedir.

 • Doğum sonrası esnekliğini yitiren vajina sorunu olanlar
 • Doğumsal vajina anomalisi olanlar
 • Vajina dudaklarında sarkma, asimetri olanlar
 • Menopoz sonrası vajina kuruluğu yaşayanlar
 • Cinsel ilişkiden zevk alamayanlar genital estetik uygulamalarına yönelebilmektedir.

Operasyonlar kombin operasyon yoksa 30 dakika sürebilmektedir. Aynı zamanda bazı hastaların birden fazla operasyona ihtiyaç duymaları söz konusu olabilir.

Doğum Sonrası Vajina Sıkılaştırma

Vajinal doğum sonrası kadınların büyük bir kısmı idrar kaçırma, cinsel ilişkiden zevk alamama gibi sorunlarla hekimlere başvurmaktadır. 30 dakikalık bir işlemle giderilebilen bu tür şikayetlerin tedavisi olarak estetik uygulamalar kullanılmaktadır. Ancak her şikayetin estetik cerrah müdahalesiyle giderilmediği bilinmelidir.

Lazerle vajina sıkılaştırma gibi teknikleri uygulayacak kişilerin de uzman olması gerekir. Estetik cerrah olmayan kişilerce yapılan operasyonlar riskli sonuçlanabilir. Bu yüzden seçiminizi yaparken, hekiminizin tecrübesi, çalışma koşulları ve hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz. Sağlığınız ve güzelliğiniz için vajinal estetik uygulaması yaptırmak istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız sizi her konuda bilgilendirmekten memnuniyet duyacaktır.

Genital Estetik Videoları

Ankara genital estetik kliniğimizde tüm operasyonlar başarılı bir şekilde kadın hastalıkları ve doğrum uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer eşliğinde gerçekleşmektedir. Genital estetik ameliyatları hakkında Youtube kanalımızdaki videolardan yararlanarak merak ettiğiniz konuları öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm konularda bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Genital Estetik İşlemleri Nelerdir?

Lazerle Vajina Daraltma Nasl Yapılır?

Vajen Daraltma Kimlere Yapılır? Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Vajina Daraltma İşlemi

İdrar Kaçırma Sorunu Kimlerde Görülür?

Genital Bölge Dolgusu

İç Dudak Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? İç Dudak Küçültme Ameliyatı

Labioplasti Hakkında Tüm Merak Edilenler

Labioplasti Ameliyatı Olan Hastamız Anlatıyor- İşlem Sonrası Neler Oldu?

Yurt Dışından Gelen Labioplasti Hastamız Anlatıyor - Labioplasti Yorumları

Labioplasti Ameliyatı İçin Şehir Dışından Geleceğim. Ne Yapmalıyım?

RANDEVU ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN
  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.