+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Genital Estetik Nedir, Detayları Nelerdir?

Genital Estetik Nedir, Detayları Nelerdir

 

 

Genital Estetik Nedir ?Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil açısından bozuklukları, estetik açıdan özgüvene sorun yaratan görünümler ve cinsel işlev bozukluklarında yapılabilir. Günümüzde vajina estetiği, burun-meme estetiği kadar yaygın olarak yaptırılmaktadır. Teknolojik imkanların ve tıbbi gelişmelerin günümüzde bu denli üst seviyede olması sayesinde, operasyonları 30 dakika gibi kısa sürede yapılabilmekte ve başarı oranları bakımından oldukça tatmin edici seviyeye ulaşmaktadır. İyileşme süresi oldukça kısadır ve özellikle kadınlar için cinsel ilişkiden haz alabilme, kendine güven ve psikolojik olarak iyileşme görülmektedir. Estetik operasyonlar genellikle dış görünüm için yapılsa da, günümüzde vajinal estetik yaptıranların sayısında artış olmuştur. Cinsel hazzı arttırmak için yapılan operasyon, kişilerin kendilerini psikolojik olarak daha sağlıklı olmasını doğrudan olarak sağlar.

Cinsel organın beğenilmemesi, cinsel ilişkide birçok sorunun yaşanmasına yol açar. Bu aşamada cinsel organın beğenilmemesi durumunun oldukça yaygın olduğu bilinmeli, utanç ve çekinme durumları olmadan alanında uzman bir doktora başvurulması gerekmektedir.

 

Vajina Estetiğine İhtiyaç Duyulan Durumlar Nelerdir?

 

Vajinal genişlik, vajina estetiğine başvurmanın en büyük sebebidir. Vajinal genişlik; sık sık yapılan doğumlar, normal yapılan doğumun zor geçmesi, doğum dikişlerinin yanlış atılması ya da iyileşmesi veya genetik gibi faktörlerden meydana gelmektedir. Bunun dışında iç dudakların büyük olması da vajina estetiğine başvurmanın en yaygın sebebidir.

Kadınların yaşadığı en büyük ve en ortak sorun ise orgazm olamamaktadır. Bu durumdan sorumlu olan iki faktör vardır; biri klitoris, diğeri ise G noktası. Estetik operasyonlar ile klitorisi saran fazla derinin alınması mümkündür. Bu sayede cinsel açıdan alınan haz artar. Bununla beraber G noktasının büyütülmesi sayesine, vajinal orgazm yaşamak da hayal olmaktan çıkmıştır.

 

Vajinal Estetik Neden Yapılır?

Vajinal estetik neden yapılır?

 • Kadınların normal doğum sonrası yaşadığı vajinada meydana gelen gevşeme sorunlarının giderilmesi için yapılır.
 • İç ve dış dudakların asimetrisi farklı ise estetik ile düzeltilebilir.
 • Dış ya da iç dudaklar, fil kulağı gibi geniş ve sarkık ise estetik yapılır.
 • Yapılan zor doğumlarda vajina dışına uygulanmış olan kesi nedeniyle, cinsel ilişkide tatmin mevcut değilse yapılır.
 • İdrar kesesi ve rektumun anüsten önce son bölümlerinde sarkma meydana gelebilir. Bu gibi durumlar, cinsel fonksiyon bozukluğu ve idrar kaçırma gibi olumsuzluklara yol açabilir. Bu durum rahim sarkmasına yol açabilir ve uzun vadede daha ciddi problemlere yol açabilir. Bu nedenle vajinal estetik yaptırılabilir.

 

İç Dudak Küçültme (Labioplasti):

 

İç dudak küçültme, labioplasti.Vajinal estetik için iç dudaklarda meydana gelen sarkmalar, çoğu kadında çeşitli problemlere yol açar. Estetik açıdan oldukça sorun yaratan ve kadının kendine güvenini olumsuz etkileyen bu durum, iç dudak küçültme işlemi ile çözülebilir. Vajina içerisindeki kıvrımlı bir yapıya sahip olan iç dudaklar, klitorisin üzerinden başlar ve genişleyerek arkaya doğru gider. Bu aşamada orta tarafta daha uzun ve sarkık olabilir. Her kadında iç dudakların yapısı, büyüklüğü ve hacmi farklıdır. İç dudakların ayakta dururken sarkması, iç dudakların büyük ve sarkık olduğunu gösterir. Bu büyük dudaklar, cinsel ilişki sırasında vajinaya girebilir ve ağrıya yol açabilir. Bununla beraber mayo, tayt gibi giysileri girme durumunda sorunlara yol açabilir. Bu büyüklük bazı hallerde tek taraflı olabilir, bu durum asimetrik bir görüntüye sebep olur. İç dudak renginde yaşanan farklılıklarda, kadınları rahatsız eden bir durumdur. Bu hoşnutsuzluklar vajinal estetik operasyonu ile kolayca çözülebilir.

 

İç dudak Sarkması Neye Yol Açar?

 

İç dudak sarkması neye yol açar? İç dudaklardaki büyüklük ve sarkıklar, asimetrik durumlara da yol açabilir. Vajina, sarkık iç dudakları durumunda sürekli nemli kalır. Bu durum da enfeksiyonlara davetiye çıkarır. Vajinit ya da bartholin bezlerinde apseleşme oluşumları en çok iç dudakları büyük olan kadınlarda yaygındır. Bazı durumlarda büyük olan iç dudaklar nedeniyle penisin vajinaya girişi engellenir. Bu durum ağrılı cinsel ilişki yaşanmasına yol açar. İç dudaklarda normal derecedeki büyüklük bakterilerin ve zararlı maddelerin vajinaya girişine engel olur. Bu sebeple de iç dudakların ideal boyutta olması gerekir. Ancak daha büyük iç dudaklar, vajinal enfeksiyonların daha yaygın yaşanmasına ve cinsel ilişkide ağrıya sebep olabilir.

 

İç dudaklarda oluşan değişim sebepleri nedir?
Kadınlarda iç dudakların büyük olmasına ya da sonradan büyümesine sebep olan en büyük sebep, ergenlik döneminde yaşanan hormonal sebeplerdir. Bunun dışında kronik hale gelen vajinal enfeksiyonlar, yapısal değişime ve renk değişimine neden olabilir. Hamilelik dönemi de, iç dudaklarda renk değişimi yapan unsurlar arasındadır.

 

Labioplasti Kimler İçin Uygundur?

 

Labioplasti kimler için uygundur? İç dudaklara yapılacak estetik operasyon; 18 yaşını tamamlamış ve ameliyata engel olacak sağlık sorunu bulunmayan, psikolojik olarak bu ameliyata uygun her hastaya yapılabilir. Bakire hastalara da uygulanabilir. İşlem kızlık zarının bozulmasına sebebiyet vermez. Ameliyattan sonra normal doğum da yapılabilir.

 

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

İç dudak küçültme ameliyatı nasıl yapılır? İç dudak küçültme operasyonu yaklaşık olarak 30-40 dakika sürer. Ameliyat için adet döneminin bitişi oldukça idealdir. Lokal anestezi altında yapılabilir ancak hastanın stres ve psikolojik durumunu korumak adına genel anestezi altında yapılması daha uygundur. Operasyon süresi oldukça kısadır. İşlemden sonra herhangi bir iz kalmaz, ameliyat olunduğu dışardan anlaşılmaz. Fakat iyileşme süresi tamamlanana kadar cinsel ilişkiden uzak durulması oldukça önemlidir. Bu süre 4 haftadır. Bu operasyonla eş zamanlı olarak vajen daraltma işlemi de yapılabilir.

 

Vajina Daraltma (Vajinoplasti):

Vajinoplasti. Vajina daraltma işleminin yapılmasının en büyük sebebi, cinsel ilişkide tatmini arttırmaktır. Hem kadının, hem de erkeğin cinsel ilişkiden aldığı haz arttırılır. Bu sayede daha sağlıklı evlilikler ve ilişkiler ortaya çıkar ve kadının kendine güveni tazelenir. Lokal anestezide dahi yapılabilen vajina daraltma, hastaların stres yapmaması için genel anestezi altında da uygulanabilir. İşlem 30 dakikada tamamlanabilmektedir.

 

Vajina Daraltma Ameliyatının Faydaları Nedir?

 

 • Vajinal estetik sayesinde, hem görünüm, hem de şekil düzeltilir.
 • Gevşemiş vajen kaslarının işlevleri yeniden sağlanır.
 • Vajen kanalındaki gerginlik, direnç ve tonus arttırılır.
 • Vajen kanalında oluşturulan gerginlik, kadın ve erkekte hazzı arttırmaya yardımcı olur.

 

Vajina Genişlemesine Yol Açan Durumlar Nelerdir?

 

Vajina genişlemesine yol açan durumlar nelerdir? Normal doğum yaparken meydana gelen vajinal yırtıklar, epizyotominin iyileşme döneminde vajina yapısında ortaya çıkan hasarlar, vajinanın genişlemesine ve gevşemesine yol açar. Bununla beraber yaşın ilerlemesi, genetik gibi faktörler de vajinanın genişlemesine yol açar. Vajinal estetik yöntemleri sayesinde şekil bozuklukları ve vajinal gevşeme gibi birçok sorun onarılmakta ve olması gereken formuna kavuşturulmaktadır.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Genital Bölge Beyazlatma

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.