+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı

genital bölge temizliği

 

Genital Bölge Temizliği Nasıl Yapılmalı

Genital bölge her zaman için temiz olmalıdır. Kadınların en çok önem verdi temizlik gösterdiği organlarının başında genital bölgeler gelmektedir. Genital bölgeler temizlik açısından en çok iyi gerektiren bölgedir. Kadınların hassas bölgesi olduğu için daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Dikkat edilmediği takdirde birçok hastalığa sebebiyet vermektedir. Bu yüzden vajinal bölgenin her zaman için temiz olması kalın sağlığı için önemlidir.

 

Genital Hastalıkların Başı Hijyen Kurallarına Uymamak

 

Genital bölgelerin hijyenik olmaması ile birlikte birçok hastalık meydana gelmektedir. Genital bölgeler temiz olmadığı zaman bakteri ve mikrop üreterek, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek birçok hastalık oluşturuyor. Hijyen kurallarına dikkat etmediğiniz zaman kadın hastalıklarına yakalanmanız olasıdır. Hijyenik sebeplerden dolayı meydana gelen genital hastalıklar şu şekildedir;

 

 • Mantar Ve kaşıntı
 • İdrar yolu enfeksiyonları
 • Vajinal akıntılar
 • İleri zamanlarda tümörler

 

Genital bölge her zaman için temiz olmalıdır. Kadınların en çok önem verdi temizlik gösterdiği organlarının başında genital bölgeler gelmektedir.

 

Pamuklu İç Çamaşırları Kullanın

 

Genital bölgenin sağlıklı ve temiz olması için her zaman pamuklu iç çamaşırlarını tercih edin. Pamuklu iç çamaşırlarda derin nefes alma özelliğini vajinal bölgenizde hissettirmektir. Böylelikle kötü koku ve mantar oluşumu en az seviyeye inecektir. Vajinal bakımın ilk kuralı düzgün bir iç çamaşırı kullanmaktır. Bu şekilde kullanmış olacağınız iç çamaşırları sizi kötü hastalıklardan da korumaktadır.

 

Genital Bölge Her Zaman Kuru Olmalı

 

Her zaman için genital bölgenizi bakımını iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Genital bölgelerinizi doğru şekilde temizleme tekniği ile daha sağlıklı olabilirsiniz. Genital bölge için temizleme teknikleri vardır bu teknikleri sizde öğrenerek hava sağlıklı bir genital bölge temizliği yapabilirsiniz. Genital bölge temizliği yaparken kaliteli tuvalet kağıdı kullanmayı tercih edin. Kadınlar için üretilen daha hijyenik tuvalet kağıtları idealidir. Genital bölge her zaman için kuru olmalıdır. Kuru olan genital bölgede bakteri oluşumu daha azdır. Islak kalan genital bölgede mantar ve bakteri oluşumu hızla gelişir. Bu yüzden genital bölge temizliği önemli kurallarından bir tanesi her zaman için kuru olmasıdır.

 

Genital Bölge İçin Olan Ürünleri Kullanın

 

Kadınlar için üretilmiş olan birçok genital bakım ürünü vardır. Bu ürünler ıslak mendilden tutunda yıkama losyonuna kadar oluyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ve kaliteli ürünleri genital bölge temizliği yaparken size de tercih edebilirsiniz. Temizleme dosyaları ile genital bölgede oluşabilecek bakteri ve mantarlar yok edebilirsiniz. Temizleme mendilleri ile daha kuru ve daha sağlıklı genital bölge temizliği yapabilirsiniz. Kaliteli temizleme ürünleri tercih etmeniz önemli bir kuraldır. Genital bölgenizde kullanacağınız ürünlerin, kalitesinden emin olmanız gerekmektedir.
 

 

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.