Telefon:

0312 235 33 11

Mobil:

0 530 626 98 89

Adres:

Mithatpaşa Cad. 51/2 Çankaya/ANKARA

genital estetik nedir

Genital Bölge Estetiği

Genital estetik, yüz, burun veya meme operasyonlarına benzer cerrahi bir prosedürdür. Genital bölgedeki konjenital yapısal kusurların düzeltilmesi, doğumdan kaynaklanan travma veya yaşla birlikte bozulmanın düzeltilmesi olarak tanımlanır.

Genital bölge estetiği nedir?

Genital bölge estetiği aşağıdaki işlemleri kapsamaktadır.

  • vajinoplastisi
  • perineoplasti
  • Labia Majora Plasty
  • Hoodoplasti

Vajinoplasti (Vajinal Rejuvenasyon):

Vajinoplasti, vajinal dokuyu ve kasları tonlandırarak ve aşırı miktarda dokuyu çıkararak vajinal açılımı ve vajinayı sıkıştıran bir prosedürdür. Plastik cerrahlar sadece harici (görünür) vajinal kozmetik cerrahi yapabilirler. işlemleri, lazer, radyo frekansı, elektrokoter veya neşter gibi farklı cerrahi insizyon yöntemlerini içerebilir. Bu aletlerle yapılan kesiler benzer olduğundan cerrahi sonuçlar aynıdır. Bu nedenle, “Kozmetik lazer cerrahisi” terimi kesinlikle bir pazarlama aracıdır – farklı bir prosedürdür.

genital bölge estetiği

Genital bölge estetiği kimlere uygulanabilir?

Vajinal doğumdan sonra laserasyon veya prolapsan şikayet eden hastalar üzerinde yapılır. Prolaps mesane ve / veya rektumu içerebilir. Bu uterin prolaps ile de kombine edilebilir. Bu gibi sorunlu hastalarda vaginal ve laparoskopik yöntemler birlikte uygulanır

Son 10 yılda, doğum yapmamış ancak cinsel ilişkide veya gaz geçerken gevşeklikten ve cinsel zevk kaybından şikayet eden kadınlara vaginoplasti tavsiye edilmiştir.  Birlikte var olan sorunların sayısına bağlı olarak işlem bir saat kadar sürer. Ameliyat sadece vajinal doku ve dış cinsel organları içeriyorsa hasta yatırılmıyor. Aşağıdaki prosedürler eş zamanlı olarak yapılabilir; Vajinoplasti, sistosel (prolabe mesane) onarımı, rektosel tamiri, perineoplasti (vajina açılması ve anüs bölgesi arasındaki onarım), labiaplasty, klitoral kaputun azaltılması (klitorisin kaplanması doku) ve transobturator askı. Ameliyat sonrası bir haftalık dinlenme önerilir. Cinsel aktiviteyi altı hafta sonra tekrar başlatabilirsiniz

Perineoplasti:

Vajinal açıklık ve rektum arasındaki bölge, perine olarak adlandırılır. Bu cerrahi insizyon veya epizyotomi vajinal doğumda yardımcı olmak için yapılır. Doğum sırasında bir epizyotomi yapılmazsa, laserasyonlar vajinadan rektuma kadar oluşabilir. Anatominin restorasyonu doğum sonrası travmalar veya yetersiz rehabilitasyon sonucu yırtma, gevşeklik ve büyümüş vajina sorunlarını düzeltir. Vaginoplasti, bu bölgenin onarımı ile birlikte de yapılabilir. Plastik cerrahlar yalnızca perine alanı tamir etmekle sınırlı olduğundan, tüm vajinal alanın sıkılaştırılması mümkün olmayabilir. Özellikle postnatal lezyonların neden olduğu gevşeklik tamir edildikçe cinsel zevkin arttığını savunmaktadır. İşlem, aynı anda gerçekleştirilen işlemlere bağlı olarak yaklaşık 30 dakika sürer. Aşağıdaki prosedürler eş zamanlı olarak yapılabilir; Vajinoplasti, sistosel (mesane çıkık mesanesi) onarımı, rektosel tamiri, labiaplasty, klitoral kaputun (klitorisin kapladığı doku) azaltılması ve transobturator askı. Ameliyat sonrası bir haftalık dinlenme önerilir. Cinsel aktiviteyi altı hafta sonra tekrar başlatabilirsiniz.

Labiaplasty:

Labia minora (iç dudaklar), vajinal deliğin her iki yanında bulunan bir çift cilt katlanır. Labia minora asimetrik, geniş ya da kalın olabilir ve genellikle rengi değişir. Cinsel ilişki sırasında rahatsızlıklara ya da ağrıya neden olabilirler ya da asimetrik ya da geniş olduklarında sürtünme yoluyla travmaya neden olabilirler. Özellikle büyük ve kalın labia, mayo giymek veya spor yapmaktan zor olabilir. Bu gibi durumlarda, labia minörünü istenen bir boyuta düşürme prosedürü labiaplasti olarak adlandırılır. Sıklıkla tek başına gerçekleştirilmekle birlikte, bu prosedür bazen diğerleriyle kombine edilebilir. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer.

Lazerle genital estetik:

Lazerler, istenmeyen tüyler, vasküler lezyonlar, yara izleri ve akne, pigmente lezyonlar, dövme çıkarma, yüz ve dekolte cildi yenilemesi ve varikoz damarları gibi lezyonları etkin bir şekilde tedavi etmek için kullanılan tıbbi estetikte yaygınlaşmaktadır.Daha yeni gelişmeler, fraksiyonel Lazer ışını optik olarak binlerce minik nokta halinde bölünmüş ve her biri birer ufak bir alanı hedeflemiş ve çevredeki dokuları hasarsız bırakmıştır. Hyaluronik Asit dolgu maddeleri spesifik olarak vajinanın dışını hedef alırlar (labyaya enjekte edildiği için) Majora), fraksiyonel lazer vajinanın iç duvarına yönlendirilir. Sonda, 45 derece açılı küçük bir ayna ile ışının vajinanın iç duvarının istenilen noktasına hassas bir şekilde vurulmasını sağlar. Prob dik açıyla döndürülebilir, böylece uygulayıcının tüm alanı 360 derece hedeflemesi sağlanır. Vajinal duvarın tonunu iyileştirmeyi, böylece hem hasta hem de eşi için cinsel fonksiyon ve zevki iyileştirmeyi amaçlar. Vajinanın ön duvarının tedavisi ile stres idrar kaçırma tedavisinde çok önemli etkileri vardır.

OLazer, ısı enerjisine geçen ışığı kullanır; bu da, vajinal dokuda kollajen ve elastin liflerinin yenilenmesini harekete geçiren ve uyaran bir derinliğe nüfuz eder. Bu yeni sentezlenmiş kollajen ve elastin, vajinal cildin kalınlaşmasına neden olur – aynı şekilde Kolajen üretimi arttığında yüz cildi dolgunlaşır. Sonuç gençleşerek tonlamalı vajinal cilttir ve duyarlılığı arttırır ve kuruluk, yanma ve kaşıntı, disparoni ve disüri gibi vajinal atrofi belirtilerini azaltmanın ek bir yararı vardır. Ayrıca lazer tedavisinin stres üzerinde terapötik bir etkisi olduğu gösterilmiştir Üriner inkontinans ve yüksek düzeyde güvenlik ve kısa iyileşme süresi ile ilişkilidir. Araştırma çalışmaları, yüksek molekül ağırlıklı HA’nın herhangi bir advers olay olmadan postmenapozal vajinal atrofi geliştirmede etkili olabileceği sonucuna varmıştır Vajinal duvarda yağlanmanın olmaması nedeniyle disparoni olan kadınlar için özellikle yararlı olabilir. Tedaviden sonra hücreler yenilenir, daha fazla mukoza üretebilir ve seks sırasında yağlanabilir, bu nedenle sürtünmeyi ve acıyı azaltırlar. Estetik uygulayıcı uzmanlar, yaşlı kadınlarda psikolojik etki daha da derinleşmiştir.  Yan etkiler hafif kanama veya lekelenme ile sınırlıdır ve işlem 20-25 dakika sürer. Ana dezavantaj, invaziv olmayan bir tedavi olduğundan kademe kademe iyileşme sağlamasıdır. Çoğu hasta, iyi sonuçlar elde etmek için iki veya üç tedaviye ihtiyaç duymakta ve bu durum birkaç ay sürmekte ve yaklaşık iki yıl sürebilmektedir.


WhatsApp Bilgi Hattı