+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgenizde rahatsızlık duyduğunuz görüntü, genital bölge beyazlatma operasyonu ile sonlandırılıyor. Peki, genital bölge beyazlatma nasıl olur?

Genital Bölge Beyazlatma Nedir

Genital Bölge Beyazlatma Hakkında

Uygulanacak olan genital bölge beyazlatma operasyonu, farklı yöntemler ile olabiliyor. Talep ettiğiniz beyazlatma işlemi için hangi yöntemin kullanılacak olduğuna beraber karar verilmesi önemli. Öncelikle bu operasyona dair merak ettiklerinizin yanıtının almanız sağlanıyor. Merak ettiklerinizin cevaplanması ile genital bölgenizde yapılacak olan beyazlatma işlemi konusunda herhangi bir endişeniz kalmayacak. Direkt olarak işlemin gerçekleşmesi sağlanacak.

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölgede meydana gelen kararmanın sebebi de merak edilebilir. Vulva denen bölge, genital bölgenin dış alanına verilen isimdir. Bakıldığında, farklı nedenlerden ötürü bölgede kararmanın – siyahlaşmanın olduğu sonucu çıkabilir. Burada esmerleşmenin asıl nedeni ana hormon olan estrojendir. Doku, UV etkisi ile koyulaşma göstermektedir.

 • Gebelik sonrasında kararma
 • Doğum kontrol hapının kullanılması
 • Polikistikover sendromu
 • Bazı hormonal sorunlar bölgede kararmalara neden olabilir.

Operasyon öncesinde bu problemlerin de ortadan kaldırılması önemli olabilir. Hormon problemi varsa sonlandırılması, tedavinin sonrasında etkili olması açısından önemli olacaktır. Buna dikkat edilerek, genital bölgenin kararma nedenlerinin ortadan kaldırılması sağlanmalıdır.

Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Çoğu zaman görsel sorunlar, kişide özgüven problemi yaratır. Akabinde ise cinsellikte kaçma söz konusu olabilir. Görüntüden rahatsız olunması durumunda, estetik ile problemin ortadan kaldırılmasına başvurulabilir. Son derece basit bir işlem olduğundan, yaşadığınız bu problemin daha büyümeden ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

 • Genital bölgede kararmalar olması
 • Genital bölgede renk farklarının olması
 • Bölgenin görüntüsünden rahatsız olunması

Yukarıda verilen durumlar operasyonun yapılmasının talep edilmesi için yeterlidir. Doktorunuz tarafından yapılan incelemeler sonrasında, direkt olarak sizin için özel bilgilerin verilmesi sağlanır. Operasyonun sizin kişisel probleminiz üzerinden yorumlanması ile kısa süre içinde genital bölge beyazlatmaya dair merak ettiklerinizin yanıtını alacaksınız.

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Talep edeceğiniz işlem, iki farklı yöntem ile yapılabiliyor.Vijina beyazlatma yöntemleri arasından doktorunuz ile birlikte en doğru seçimi yapabilirsiniz.Genital bölgedeki kararmaların ortadan kalkması için en basit yöntemi seçerek, estetik operasyonun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. İşlem hem ameliyat ile hem de lazer ile yapılmaktadır.

Lazer;

Genital bölge beyazlatmada lazerin kullanıldığını bilmelisiniz. Lazer ile genital bölge beyazlatma son derece kolay bir işlem. En çok tercih edilen ve etkili bir çözüm olan lazer ile bölgedeki kararmaların giderilmesi söz konusudur.

Ameliyat;

Dilerseniz doktorunuz tarafından yapılacak olan genital bölge beyazlatma operasyonu ile de problemin ortadan kaldırılması söz konusu olabilir. Çoğu zaman tercih edilen ve önerilen yöntemin lazer olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıda verilen yöntemler hakkında detaylı bilgi sunuluyor. Hangi yöntemin kullanılmasını talep ettiğiniz ve doktorunuzun hangi yöntemi uygun gördüğü önemli. Yapılan kontroller sonrasında, direkt olarak beyazlatma işlemi ile ilgili bilgi verilmesi sağlanacaktır.

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma

Bölgenin beyazlatılması, lazer ile olabilir. Vajina kararması için yapılacak olan beyazlatma işlemi lazer ile olabiliyor. Lazer kullanımının da farklı şekilde olması, bu yöntemin de farklı şekilde uygulanmasını sağlıyor.

Peki, lazer ile genital bölge beyazlatma yöntemleri neler?

En etkili şekilde problemin ortadan kaldırılması için geliştirilmiş olan farklı yöntemler var. Doktorunuzun da önerisi ile hangi yöntem ile beyazlatma işleminin yapılacağını belirlemeniz daha kolay olacaktır. Operasyon öncesi ve sonrası detaylar sunulacaktır.

Karbondioksit Lazer ile Beyazlatma;

Kullanılan lazer yöntemi için sunulan yöntemler arasında, karbondioksit lazer yer alıyor. Renk açma tedavisinin bu yöntem ile 20 ile 25 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Bu yöntem ile yapılacak olan beyazlatma işlemi için bölgesel olarak uyuşturmanın olması, işlemin son derece rahat şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Ağrı hissinin hemen hemen tamamen yok edildiğini söyleyebiliriz.

Lazer etkisi ile epidemis tabakasının yenilenmesi söz konusudur. Lazer ışınları ile gerçekleşen tedavide direkt olarak o tabakanın soyulması söz konusu olacaktır. Bu işlem için bir çeşit peeling benzetmesi yapılabilir. Hem kısa süreden hem de kolay şekilde gerçekleşen bir operasyon olduğundan, beyazlama işleminin peelingte olduğu gibi deriyi soyarak almanız istediğiniz sonucu almanız sağlanacaktır.

 • ‘‘Kaç seans gerekir’’: Bu yönteme dair en çok sorulan sorudur. Genel olarak lazer ile vajina beyazlatma işlemi için tek senasın yeterli olacağını söyleyebiliriz. Bir seans sonrasında gerçekleşen soyulmanın ardından, genital bölgedeki beyazlama gözle görülür hal alacaktır.
 • ‘‘Ne kadar zamanda beyazlar’’: Tedavi olan kadınların merak ettiği sorular arasında, beyazlamanın ne kadar sürede etkili olacağı soruları da yer alıyor. Bunun için bir ayın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Net ve en doğru etkinin görülmesi açısından bir ayın geçmesi yeterli olacaktır.

Kozmetik Jinekolijeki beyazlatma yöntemi;

Hem tıp alanında kullanılan lazerler hem de kozmetik alanında kullanılan lazer yöntemleri olduğunu bilmelisiniz. Genel olarak genital bölge estetiği için kullanılan lazer yönteminin fraksiyonel karbondioksit lazer yönteminin olduğunu söyleyebiliriz. Erbium lazer kullanılarak, genital bölge estetiğinin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Lazer ile Vajina Beyazlatma Zararlı mı?

Pek çok kişinin merak ettiği sorular arasında lazer ile vajina beyazlatma operasyonu için zararlı mı sorusu yer alıyor. Lazer kullanımının herhangi bir işlem için zararlı olabileceği, hastalar tarafından sıkça endişe edilen bir durum. Doktorunuzun yaptığı kontroller sonrasında bu hususa dair net bilgi vermesi söz konusu olacaktır.

Zararlı olmamasını, cilde penterasyonunun birkaç milimi geçmeyeceği şekilde yapıldığını hatırlatacak olan doktorunuz, bu işlemde cildinizin herhangi bir zarar görmeyeceğine dair bilgiler sunacaktır. Genel olarak operasyonu tamamlanmış olan kadınlarda da görülmüş herhangi bir zarar yoktur. Bunları bilerek, gönül rahatlığı ile siz de işlemin gerçekleşmesini talep edebilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Sonrası Cinsel Hayat

Lazerle bikini bölgesi beyazlatma işlemi sonrasınca cinsel hayata ne zaman dönülür sorusu da sıkça sorulan sorular arasında. Bakıldığında, cinsel hayatınızı etkilemeyecek bir operasyon olduğunu göreceksiniz. Sadece bir hafta içinde doku iyileşmesinin tamamen olacağını bilmelisiniz. Cildinizin yenilenmesi için verilmiş olan bu sürede doktorunuz tarafından önerilen cinsellikten uzak durmak olabilir. Yapılan kontroller sonrasında tamamen sizin vajina durumunuza göre de karar verilebilir. Sorularınızı sormanız durumunda, operasyon sonrasında net bilgi alacaksınız.

Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma Sonrası Dikkat Edecekleriniz

Operasyonun tamamlanmasından sonra dikkat etmeniz gerekenler olacak. Lazer ile genital beyazlatma sonrasında bölgenin korunması önemli. Doktorunuz bununla ilgili genel uyarıları yapacaktır. Kişinin bir hafta boyunca hijyene dikkat etmesi ve bölgeyi koruması son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gerekenlere uygun şekilde davranarak, iyileşme sürecinin hızlanması sağlanabilir.

İlaçlar;

Doktorunuz tarafından beyazlatılan bölgede kullanılması önerilen kremler olabilir. İyileşmenin hızlanması ve operasyon sonrasında geçici kızarıklık – şişlik gibi problemlerin ortadan kalkması için düzenli olarak kullanmanız gerekir.

İyileşme süreci;

Operasyon sonrasında bölgede geçici kararma da olabilir. Tam iyileşmenin sağlanması durumunda tüm bunlar ortadan kalkacaktır. Bunun için iyileşme süresinde herhangi bir şekilde endişelenmeden, operasyonun tam sonucunu almayı beklemelisiniz.

Operasyonun gerçekleşmesi ve gereken kontrollerin yapılması için doktor ile iletişime geçmek adına randevu alabilirsiniz. Kısa süre içinde lazerle genital bölge beyazlatma yapılacaktır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.