Arabic AR English EN German DE Turkish TR

Genital Bölge Beyazlatma

genital bölge beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma Ankara

Genital bölgenizde rahatsızlık duyduğunuz görüntü, genital bölge beyazlatma operasyonu ile sonlandırılıyor. Peki, genital bölge beyazlatma nasıl olur?

Ankara’da genital bölge beyazlatma operasyonu, kadın hastalıkları tedavi merkezimizde lazerle veya ameliyatla yapılmaktadır. Genital bölge beyazlatma işlemi için hangi yöntemin kullanılacak olduğuna hastayla beraber karar verilmesi önemlidir. Öncelikle bu operasyona dair merak ettiklerinizin yanıtını uzman hekiminizden almanız sağlanıyor. Genital bölgenizde yapılacak olan beyazlatma işlemi konusunda bilgilendirmeler yapıldıktan sonra ameliyat veya lazerle işlemle başlanıyor. 

Genital bölge beyazlatma Ankara kliniğimizde randevu alarak uzman hekimimizle birlikte aklınıza takılan soruları giderebilirsiniz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN

İçerikler

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölgede meydana gelen kararmanın sebebi merak edilebilir. Vulva denen bölge, genital bölgenin dış alanına verilen isimdir. Bakıldığında, farklı nedenlerden ötürü bölgede kararmanın – siyahlaşmanın olduğu sonucu çıkabilir. Burada esmerleşmenin asıl nedeni ana hormon olan estrojendir. Doku, UV etkisi ile koyulaşma göstermektedir.

 • Gebelik sonrasında kararma
 • Doğum kontrol hapının kullanılması
 • Polikistikover sendromu
 • Bazı hormonal sorunlar bölgede kararmalara neden olabilir.

Operasyon öncesinde bu problemlerin de ortadan kaldırılması önemli olabilir. Hormon problemi varsa sonlandırılması, tedavinin sonrasında etkili olması açısından önemli olacaktır. Buna dikkat edilerek, genital bölgenin kararma nedenlerinin ortadan kaldırılması sağlanmalıdır.

Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Çoğu zaman görsel sorunlar, kişide özgüven problemi yaratır. Akabinde ise cinsellikte kaçma söz konusu olabilir. Görüntüden rahatsız olunması durumunda, estetik ile problemin ortadan kaldırılmasına başvurulabilir. Son derece basit bir işlem olduğundan, yaşadığınız bu problemin daha büyümeden ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

 • Genital bölgede kararmalar olması
 • Genital bölgede renk farklarının olması
 • Bölgenin görüntüsünden rahatsız olunması

Yukarıda verilen durumlar operasyonun yapılmasının talep edilmesi için yeterlidir. Doktorunuz tarafından yapılan incelemeler sonrasında, direkt olarak sizin için özel bilgilerin verilmesi sağlanır. Operasyonun sizin kişisel probleminiz üzerinden yorumlanması ile kısa süre içinde genital bölge beyazlatmaya işlemi yaptırabilirsiniz.

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Ankara’da genital bölge beyazlatmada iki farklı yöntem ile yapılabiliyor: Lazer ve ameliyat ile… Vijina beyazlatma yöntemleri arasından hangisini seçmeniz gerektiğini doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Genital bölgedeki kararmaların ortadan kalkması için en basit yöntemi seçerek, estetik operasyonun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. İşlem hem ameliyat ile hem de lazer ile yapılmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma: Genital bölge beyazlatmada lazer en çok kullanılan yöntemdir. Lazer ile genital bölge beyazlatma son derece kolay bir işlem. En çok tercih edilen ve etkili bir çözüm olan lazer ile bölgedeki kararmalar giderilir.

Ameliyatla Genital Bölge Beyazlatma: Doktorunuz tarafından yapılacak olan genital bölge beyazlatma operasyonu ile de problem ortadan kaldırılabilir. Çoğu zaman tercih edilen ve önerilen yöntemin lazer olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi yöntemin kullanılmasını talep ettiğiniz ve doktorunuzun hangi yöntemi uygun gördüğü önemli. Yapılan rutin kontroller sonrasında, vajina beyazlatma işleminde hangi yöntemin kullanılacağını belirlenir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Vajina kararması için yapılacak olan beyazlatma işlemi lazerle yapılır. Lazer ile vajina beyazlatma işleminde cildin üst kısmında bulunan epidermis tabaka soyulur. Epidermisin alt kısmında daha parlak bir cilt tabakası yer alır yani epidermisin soyulması ile normalden daha açık renkli bir tabakanın ortaya çıkması sağlanır. Lazerle vajina beyazlatma işlemiyle iç ve dış dudaklar, makat, vajina girişi ve anal bölgenin tamamı beyazlatılması mümkündür.

Karbondioksit Lazer ile Vajina Beyazlatma

Kullanılan lazer yöntemi için sunulan yöntemler arasında, karbondioksit lazer yer alıyor. Renk açma tedavisinin bu yöntem ile 20 ile 25 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Karbondioksitle vajina beyazlatma işlemi için bölgesel olarak uyuşturmanın olması, işlemin son derece rahat şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Ağrı hissinin hemen hemen tamamen yok edildiğini söyleyebiliriz.

Vajina Nasıl Beyazlatılır?

Lazerle vajina beyazlatma epidemis tabakasının yenilenmesi ile yapılır. Lazer ışınları ile gerçekleşen tedavide direkt olarak epidermisin soyulması söz konusudur. Bu işlem için bir çeşit peeling benzetmesi yapılabilir. Hem kısa süreden hem de kolay şekilde gerçekleşen bir operasyon olduğundan, beyazlama işleminin peelingte olduğu gibi deriyi soyarak genital bölgenin beyazlatılması sağlanır.

Vajina Beyazlatma için Kaç Seans Gerekir?

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi için tek senasın yeterli olacağını söyleyebiliriz. Bir seans sonrasında gerçekleşen soyulmanın ardından, genital bölgedeki beyazlama gözle görülür hal alacaktır.

Vajinada Renk Açılması Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Tedavi olan kadınların merak ettiği sorular arasında, beyazlamanın ne kadar sürede etkili olacağı soruları da yer alıyor. Bunun için bir ayın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Net ve en doğru etkinin görülmesi açısından bir ayın geçmesi yeterli olacaktır.

Kozmetik Jinekolojide Vajina Beyazlatma

Hem tıp alanında kullanılan lazerler hem de kozmetik alanında kullanılan lazer yöntemleri olduğunu bilmelisiniz. Genel olarak genital bölge estetiği için kullanılan lazer yönteminin fraksiyonel karbondioksit lazer yönteminin olduğunu söyleyebiliriz. Erbium lazer kullanılarak, genital bölge estetiğinin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Lazerle Vajina Beyazlatma Zararlı mı?

Pek çok kişinin merak ettiği sorular arasında lazer ile vajina beyazlatma operasyonu için zararlı mı sorusu yer alıyor. Lazer kullanımının herhangi bir işlem için zararlı olabileceği, hastalar tarafından sıkça endişe edilen bir durum. 

Vajina beyazlatma işlemi cilde penterasyonun birkaç milimi geçmeyeceği şekilde yapılır ve herhangi bir zarar vermez. Genel olarak operasyonu tamamlanmış olan kadınlarda da görülmüş herhangi bir zarar yoktur. 

Vajina Beyazlatma Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilebilir?

Lazerle bikini bölgesi beyazlatma işlemi cinsel hayatınızı etkilemeyecek bir operasyondur. Sadece bir hafta içinde doku iyileşmesi tamamlanır. Cildinizin yenilenmesi için verilmiş olan bu sürede cinsellikten uzak durulması önerilir. Yapılan kontroller sonrasında tamamen vajina durumunuza göre de karar verilebilir. 

genital bölge beyazlatma ankara

Lazerle Genital Bölge Beyazlatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer ile genital beyazlatma sonrasında bölgenin korunması gerekir. Kişinin bir hafta boyunca hijyene dikkat etmesi ve bölgeyi koruması son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gerekenlere uygun şekilde davranarak, iyileşme sürecinin hızlanması sağlanabilir.

Kullanılması Gereken İlaçlar: Doktorunuz tarafından beyazlatılan bölgede kullanılması önerilen kremler olabilir. İyileşmenin hızlanması ve operasyon sonrasında geçici kızarıklık – şişlik gibi problemlerin ortadan kalkması için düzenli olarak kullanmanız gerekir.

İyileşme Süreci: Operasyon sonrasında bölgede geçici kararma da olabilir. Tam iyileşmenin sağlanması durumunda tüm bunlar ortadan kalkacaktır. Bunun için iyileşme süresinde herhangi bir şekilde endişelenmeden, operasyonun tam sonucunu almayı beklemelisiniz.

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN
  Sohbete Başla
  Merhaba Web Sitemize Hoş geldiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize yazmaktan çekinmeyin. Mesajınıza en kısa sürede cevap verilecektir.
  Ayrıca bizlere WhatsApp hattımızdan da ulaşabilirsiniz: 0 530 626 98 89 Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.