+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Gebelikte cilt bakımı

Gebelikte Cilt Bakımı Nedir

Gebelikte Cilt Bakımı

Gebelikte cilt bakımı. Gebelik kadının hayatında hormonal, fiziksel ve metabolik olarak değişikliklerin yaşandığı en önemli dönemlerden biridir. Tüm organlar bu değişikliklerden etkilendiği gibi gibi deride de bir takım değişiklikler izlenir. Bu dönemde derinin esnekliğini kaybetmemesi, leke oluşmaması için organik güvenilir temizleyicilerle deri temizliğine özen gösterilmeli. Doktor gözetiminde, kimyasal madde kullanılmadığı sürece, cilt bakımı yaptırılabilir.

 

Gebelikte kimyasal peeling yapılmaz ancak mekanik peelingler yapılabilir. Gebelikte ciltte görülen bazı değişikliklerden bahsetmek gerekirse;

 

RENK DEĞİŞİKLİĞİ

 

Gebelikte hormonal değişikliklerden dolayı en çok rastlanan etki, renk değişikliğidir. Meme başlarında koyulaşma. Göbek-göğüs arasında uzanan dikey çizgide koyulaşma. Tüm vücuttaki benlerde sayıca çoğalma ve ebatlarının artması. Yüzde elmacık, alın ve burunda gebelik maskesi oluşumu. Bu sebeple gebelerin organik ve güneş koruyucu ürün kullanımı şarttır. Güneş koruyucu ürünlerin 2-3 saatte bir tekrar uygulanması gerekmektedir.

 

MANTAR

 

Bu dönemde bağışıklık sisteminin zayıflaması nedeniyle mantar enfeksiyonlarında artış olur. Tabii kilo alımına bağlı terleme artışı da mantar enfeksiyonlarını tetikleyen önemli bir faktördür. Banyo sonrası parmak araları, meme altları, boyun, kulak arkaları iyice kurulanmalıdır. Pamuklu iç çamaşırı, çorap giyilmelidir.

 

SELÜLİT

 

Uzmanlar tarafından yönlendirilen bu döneme uygun hafif egzersizler, kan dolaşımını artırıcı masajlar planlanarak sorun en aza indirgenebilir.

 

DAMAR SORUNLARI

 

Toplardamar sorunu olan varis ve hemoroid oluşabilir.

 

CİLT ÇATLAKLARI (STRİA)

 

Anne adayının cilt esnekliğine bağlı olarak değişmekle birlikte özellikle gebeliğin hızlı büyüdüğü son 3 ayda derinin hızlı gerilmesi sonucu cilt çatlakları olabilir. Cilt çatlaklarının oluşmasını engellemek için için gebeliğin erken aylarında doktorun önerdiği cilt elastikiyetini artıran, kimyasal olmayan, bebeğe zarar vermeyecek tıbbi kozmetik ürünlerin uygulanmasına başlanmalıdır. Bunlar, masajla tatbik edilmelidir. Gebelik kilosunu kontrolde tutmak esas olmalıdır. Banyo sonrası cildi uzun süreli nemli tutacak kremler kullanılmalıdır.

 

NELERDEN UZAK DURULMALI?

 

Kimyasal işlemlerden; boya, perma, röfle gibi işlemlerden,

Vitamin mineral eksikliğine bağlı tırnak sorunları varsa oje temizleyicilerden,

Manikür ve pedikürde başkalarının da kullandığı aletlerden,

Rahatsız ayakkabılardan,

Korunmasız güneşten. 3

Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.