+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Flep Yöntemi

flep yöntemi

 

Flep Yöntemi

 

Flep yöntemi. Vajinanın girişinden birkaç santimetre içeride bulunan doku parçasına kızlık zarı denilmektedir. Normal bir kızlık zarında ortada bir delik bulunur ve bu delikten adet kanı akışı sağlanmaktadır. Cinsel ilişki veya bir darbe sonucunda kızlık zarı yırtılır. Kızlık zarının vücutta çok önemli bir işlevi olmasa da, toplumumuzda kültürel bir değeri ifade etmektedir. Bu sebepten önce cinsel ilişki yaşamış, fakat toplum baskısından ötürü yeniden bir kızlık zarına sahip olmak isteyen birçok kadın mevcuttur. Kızlık zarı tamirinde kullanılmakta olan yöntemlerden biri flep yöntemidir.

 

Flep yöntemi nedir?

 

Flep yöntemi, vajinanın içerisinden doku alınarak burada yeni bir kızlık zarı görünümü oluşturma şeklidir. Kadının kendi dokularından üretildiği için iyileşme süreci daha hızlı olabilmektedir. Flep yöntemiyle oluşturulan kızlık zarı yalnızca bir kadın doğum uzmanı tarafından anlaşılır, uzman olmayan kişiler aradaki farkı anlayamaz. Cinsel birleşme sırasında normalde olduğu gibi bu doku yırtılarak bir kanama oluşur. Yapılmasındaki amaç da budur.

 

Flep yöntemini diğer geçici yöntemden ayıran fark, kalıcı olmasıdır. Yani geçici kızlık zarı dikiminin evlenmeden birkaç gün önce yapılması gerekirken, bu yöntemde herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Yapıldıktan sonra uzun zaman geçse dahi bütünlüğünü korumaktadır. Bu sebeple evlilik tarihi belli olmayan kadınlar için ideal bir tekniktir. Eğer kızlık zarı tamiri istiyorsanız öncelikle jinekolojik bir muayeneden geçmeli, size uygun olan yöntemi belirlemelisiniz.

 

flep yöntemi nedir

 

Flep yöntemi nasıl uygulanır?

 

Flep yöntemi nasıl uygulanır ? Öncelikle vajinadan doku parçaları alınıp tek tek birleştirildiği için uzmanlık isteyen bir iştir. Bu konuda profesyonel olmayan kişilere böyle bir operasyon için başvurmanız önerilmez. Ayrıca kişinin yapısına uygun olarak kızlık zarını oluşturulduğu için, her kişiye aynı teknik uygulanmaz.

 

Operasyon öncesinde hastanın tercihine bağlı olarak genel anestezi uygulanabilse de, lokal anestezi ile uygulanması tavsiye edilir. Bölgenin gerektiği kadar uyuşması sağlandıktan sonra ameliyat başlar. Vajina içerisindeki duvarlardan doku kaldırılarak birbirine bağlanması sağlanır. Kızlık zarının olması gereken bölgeye sabitlenir. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir süre içerisinde tamamlanır. Ameliyat öncesi lokal anestezi tercih edilmişse hasta çok çabuk toparlanır, aynı gün hastaneden taburcu edilebilir ve günlük yaşantısına dönebilir.

 

Eğer sık ilişkiye girme veya kürtaj olma sebepleri ile birlikte vajina içerisinde normalden fazla bir genişleme söz konusu ise, kızlık zarı dikimiyle birlikte kişiye vajina daraltma operasyonu da önerilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı, genellikle lazer yöntemiyle yapıldığı için basittir. Öncelikle daraltma, daha sonra kızlık zarı işlemi uygulanmaktadır.

 

Flep yöntemiyle kızlık zarı dikiminde, uzman kişilerce yapıldığında herhangi bir riskli durum söz konusu değildir ve ameliyatın başarılı olma oranı yüksektir. Kızlık Zarı Dikimi Ankara alanında pek çok başarılı hastaya hizmet vermiş kliniğimiz dede flep yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Flep yöntemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 

Flep yöntemi sonrası nelere dikkat edilmelidir ? Operasyon sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Ameliyat bitiminden bir süre kanama veya lekelenme olabilmesi sebebiyle hijyenik ped kullanmanız gerekmektedir. Bölgede herhangi bir enfeksiyon oluşmaması için temizliğe dikkat edilmeli, vajinayı zorlamadan solüsyonlarla temizlemeli ve doktorunuzun uygun gördüğü şekillerde antibiyotik tedavisi görmelisiniz. Enfeksiyon, yaranın iyileşme süresini uzatacak ve acı hissetmenize neden olacaktır.

 

İşlem sonrasında vajinanızda gerilme hissetmeniz doğal bir durumdur, zaman içerisinde bu durum düzelecektir. İyileşene kadar yaklaşık 10 – 15 gün süre içerisinde bölgeyi zorlamak, ağır kaldırmak ve tuvalet esnasında ıkınma hareketi yapmak sakıncalıdır. Belirli bir süre geçince doktorunuzun uygun gördüğü bir tarihte kontrole gitmeli, durumunuzu öğrenmelisiniz. Flep yöntemi sonrasında dokuların ne durumda olduğu, iyileşip iyileşmediği operasyondan sonraki 2 ay içerisinde belli olmaktadır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.