+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Cinsel İlişkiye girememenin sebepleri

 

Çiftlerin sağlıklı bir ilişki yaşayamamasının ya da ilişkiye girememesinin psikolojik ve fizyolojik nedenleri vardır. İlişkiye girememenin sebepleri fizyolojik olarak her iki tarafta da bulunan kusurlardan kaynaklanır.

 

 

Bazı durumlarda fizyolojik kusurların tedavisi vardır ve bazı durumlarda da tedavi ömür boyu sürebilir. Doğuştan gelen fizyolojik kusurların bazıları ömür boyu tedavi sürecini gerektirirken, bazıları da yalnızca bir süre devam eder. Mesela kızlık zarı yapısı doğuştan gelen fizyolojik bir durumdur. Aslında bir kusur değildir ama bazı kızlık zarı türleri cinsel birleşmeye engel teşkil eden bir yapıya sahiptir.

 

Genital bölgede bulunan diğer kusurların bazıları da cinsel birleşmenin imkansız hale gelmesinde etkilidir.

 

Fizyolojik etkilerin yanı sıra daha da önemli olan psikolojik etkilerinde cinsel birleşmenin imkansız hale gelmesinde önemli bir rolü vardır. Psikolojik etkenler her iki tarafta da olabilir. Ancak özellikle kadınlarda daha şiddetli bir şekilde dışavurum olarak görülebilir.

 

Vajinismus hastalığı da en önemli psikolojik sorunlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlarda ilk gece korkusu ve cinsel birleşme olmamasının nedenlerindendir.

 

Cinsel İlişkiye girememenin sebepleri, vajinismus etkisi

 

Kadınların bilinçaltında oluşan yanlış bilgilerin ilk gecede ve cinsel birleşmede ortaya çıkmasıdır. İlişkiye girememenin sebepleri arasında vajinismus önemli bir etkendir. Diğer illerde olduğu gibi, Çanakkale ilinde de durum aynıdır.

 

Vajinismus birçok kadında görülen bir hastalıktır. Genel olarak cinselliğin tabu olarak görüldüğü ve kadınların baskı altına alındığı toplumlarda daha sık görülür. Kadının cinsel birleşmeden korkması ve partnerini reddetmesi olarak ortaya çıkar.

 

Cinsel birlikteliğin ilk aşamaları olan ön sevişmelerde herhangi bir sorun yoktur. Ancak cinsel birleşme sırasında sorun ortaya çıkmaya başlar. Vajinismus sorunu olan kadınlar partnerlerinden korkarlar. Ancak bu korku bilinçli olarak oluşan bir korku değildir. Bilinçaltlarında yer alan yanlış bilgilerin dışavurumudur.

 

Bazı kadınlar kendilerini aşırı kasarak koruma altına alırlar. İstemsiz olarak gerçekleşen kasılmalar bazen tüm vücutta yaşanır. Bazen de genital bölgeler ile sınırlı kalır. Bacakların sıkıca kapatılması ve penisin vajina içine alınmaması da meydana gelen durumlardan bir tanesidir.

 

Tüm vücut ile ya da el ile partnerin itilmesi, panik atak benzeri durumlar, pelvik taban kaslarında meydana gelen aşırı kasılmalar vajinismusun sonuçlarındandır. Kadın bu tepkileri istemsiz olarak gerçekleştirir ve ardından suçluluk duygusuna kapılır. Bazı eşler bu konuda anlayış gösterirken, bazı eşlerde duruma öfkelenebilir.

 

Vajinismus hastalığında önemli olan hastalığın farkında olmaktır. İlişkiye girememenin sebepleri sorgulanmalı ve gereken adımlar atılmalıdır. Burada atılacak en önemli adım uzman bir jinekologdan yardım istenmesidir.

 

Uzman jinekolog yapacağı basit ve kapsamlı bir muayene sonucunda durumu daha net olarak ortaya koyar ve gereken adımları atar. Vajinismus hastalığında farkındalık oluşturulduktan sonra tedavisi oldukça kolaydır. Çok kısa bir sürede kişinin de tedaviye istekli olması durumunda sorun çözülür. Erkek eşlerinde bu konuda eşlerine destek vermeleri tedavi sürecini daha da hızlandıracaktır.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.