+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Yapılır

bikini bölgesi beyazlatma

 

Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Yapılır

Bikini bölgesi beyazlatma farklı sebeplere bağlı olarak renk değiştiren, kararan genital bölgelerin doğal görünümüne kavuşturulması amacıyla yapılmaktadır. Beyazlatma uygulamaları ile ilgili birçok yöntem olduğu bilinmekle birlikte, uygulanan yöntemlerin çoğu kısa süreli beyazlatma sağlamakta veya bir süre sonra eskisinden daha kötü görünümlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bikini bölgesi beyazlatmada göz önünde tutulması gereken en önemli hususlar, genital bölgelerin hijyen kurallarına uygun bir işlemle beyazlatılması ve estetik görünümün beklentileri karşılaması olmalıdır.

 

Son yıllarda bikini bölgelerinin beyazlatılmasında kullanılan lazer yöntemi, genital bölgelerin estetiği ve üstün hijyen özellikleri sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Lazer yöntemiyle,

 

 • Renk açma
 • Ağartma
 • Kararmış bölgelerin beyazlatılması sağlanmaktadır.

 

Labial whitening veya vulvar whitening olarak da adlandırılan genital bölge beyazlatma uygulamaları hem iç hem de dış dudaklara uygulanabildiği gibi, makat ve kasık çevresinde de mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Günümüzde beyazlatma adına kimyasal peeling veya cilt soyma şeklinde tedaviler de uygulanmakla birlikte, lazer yöntemi ile elde edilen sonuçlar daha tatminkar olmaktadır.

 

Lazerle Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Yapılır?

 

Lazerle bikini bölgesi beyazlatma nasıl yapılır ? Bikini bölgesi beyazlatma işlemlerinde en sık kullanılan yöntem olan lazerle beyazlatma süreci, genital bölgelerde karara, esmerleşen bölgelerin tespitiyle başlar. Kararma derecesine göre lazer ayarlarının yapılması sonrasında yaklaşık 15-20 dakika süren bir seansla beyazlatma uygulaması sonlandırılır. Lazer uygulamasının ana fikri cilt altında bulunan melanin pigmenitini parçalamak ve yıkıma uğratmaktır. Lazer uygulamalarında ışınlar 4-5 mm den öteye geçmediği için vücuda herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Kadının adet düzenine herhangi bir olumsuz etkisinin olmamasının yanı sıra, cinsel haz almada da herhangi bir değişim söz konusu değildir.

 

Farklı uygulamalar için lazer ışınlarının etkisinden faydalanmak mümkündür. Estetik amaçlı yapılan diğer lazer uygulamalarından farkı olarak genital bölge beyazlatılmasında iki farklı lazer kullanılmaktadır. Bunlardan ilki fraksiyonel karbondioksit, bir diğeri de erbium yağ lazer uygulamasıdır. Lazerle bikini bölgesi beyazlatma işlemleri hamile olmayan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Çoğu kez işlemin tek bir sefer yapılması yeterli olurken, bazı durumlarda birden çok seans yapılması gerekebilmektedir.

 

Bikini Bölgesi Beyazlatma, Genital Beyazlatma, Bikini Bölgesi Beyazlatma Nasıl Yapılır,Bikini Bölgesi Kararması, Lazerle Bikini Bölgesi Beyazlatma

 

Bikini Bölgesi Neden Kararır?

 

Bikini bölgesi neden kararır ? Bikini bölgesi beyazlatma uygulamasına konu olan genital gölgelerin kararmasının en önemli sebebi, bireyde estrojen hormonunun yoğunluğudur. Bu hormon güneş ışığının da etkisiyle renk koyulaşmasını tetikleyen melanosit hücrelerini harekete geçirmekte, bu hücrelerin salgıladığı melanin de kararmaların oluşumuna sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra,

 

 • Bikini bölgesi epilasyonları
 • Doğum kontrol hapları
 • Bikini bölgesine yapılan estetik müdahaleler
 • Yaş ilerlemesi
 • Hormon ilaçları ve bikini bölgesine sürülen kremler bikini bölgesinin kararmasına sebep olan faktörler arasında yer almaktadır.

 

Bikini bölgesinde oluşan kararmalar bireylerin sağlık durumlarına herhangi bir zarar vermemekle birlikte, estetik kaygılara sebep olarak bireyin psikolojisini etkiler. Bu tür uygulamaların sebepleri arasında önemli bir oranda estetik kaygıların giderilmesi bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında kararmalar yüzünden havuza ve denize giremeyen kadınların tercih ettiği bir yöntemdir.

 

Karbondioksit esaslı lazer uygulamaları bikini bölgesi beyazlatmanın dışında, vajina daraltma, vajina yenileme, çil tedavisi, et benlerinin yok edilmesi gibi birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Bikini Bölgesi Neden Kararır

 

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.