+905306269889
Çukurambar mah Öğretmenler cad. 5/6 Çankaya Ankara

Bekaret Dikimi

Bekaret Tedavisi

 

Bekaret Dikimi

Kızlık zarı (hymen / himen) adı verilen, vajina girişinin birkaç santimetre ilerisindeki küçük bir et parçasının bütünlüğünün korunması bekaret olarak adlandırılmaktadır. Vücuttaki işlevi vajina içerisini enfeksiyonlardan korumaya yönelik olarak bilinse de, adet kanının dışarıya ulaşması için bir deliğin bulunması bu teorinin tam olarak doğru olmadığını düşündürmektedir. Kızlık zarının yapısında ince kılcal damarlar olmasından ötürü, bütünlüğünün bozulması esnasında ufak bir miktar kanama oluşur. Vajinanın giriş bölgesinde bulunması sebebiyle yalnızca cinsel ilişki sırasında değil, herhangi bir cisimle zorlanması halinde veya darbe esnasında da zarar görerek bozulabilmektedir. Günümüzde kızlık zarının eski haline getirilmesi, yani bekaret tedavisi seçeneği mevcuttur.

Kızlık zarının fizyolojik olarak pek önemi olmasa da, toplumumuzun özellikle bazı kesimlerde büyük bir sosyolojik önemi vardır.

 

Bundan dolayı herhangi bir şekilde kızlık zarı yırtılmış olan bir kadının, yeniden eski haline getirme  isteği karşısında Kızlık Zarı Dikimi Yapılmaktadır.

 

Kızlık Zarı Türleri Nelerdir?

 

Kızlık zarı türleri nelerdir ? Kızlık zarının kişiden kişiye göre değişen, farklı şekillerde olabilmesi mümkündür.

 • Ara Bölmeli (Septalı Hymen): Zarın ortasında iki deliğin bulunmasıdır. Görülme sıklığı çok azdır.
 • Yarımay Şekilli (Kresentik Hymen): Zarda bulunun deliğin yarımay şeklinde mevcut olmasıdır. Bu tip zar genellikle cinsel ilişki sırasında bütünlüğünü korur. Görülme sıklığı biraz daha fazladır.
 • Yuvarlak Halkalı (Anüler Hymen): En sık rastlanılan türdür. Zarın ortasında tek bir delik bulunur. Deliğin büyüklüğü kişiye göre değişik boyutlarda olabilmektedir.
 • Deliksiz (Imperfore Hymen): Zarın orta kısmında olması gereken herhangi bir delik yoktur, tamamen kapalıdır. Adet döneminde kanın dışarı atılmasını engellediği için kişiye ağrı vermektedir. Basit bir işlemle kızlık zarı açılmalı, kanın akışı sağlanmalıdır.
 • Çok Delikli (Kribriform Hymen): Zarın üzerinde fazla sayıda küçük delikler bulunur. Çok nadir görülmektedir.
 • Küçük Delikli (Mikroperfore Hymen): Deliğin olması gerekenden daha ufak boyutlu olmasıdır. Cinsel ilişkiye engel olma, adet kanının yeteri kadar boşalamaması durumlarına sebebiyet vermesi nedeniyle deliğin büyütülmesi gerekli olabilir.
 • Dentiküler Hymen: Zarın kenarlarının bir bütün halinde olmaması durumudur.
 • Fimbriyal Hymen: Zarın ortasındaki deliğin yuvarlak değil, ters Y şeklinde olmasıdır.
 • Esnek Hymen: Deliğin açıklığının fazla olduğu, esnek yapısı nedeniyle cinsel ilişki esnasında kolaylıkla yırtılmayan zar türüdür.

 

 bekaret tedavisi nasıl yapılır
 

Kızlık Zarı Tamiri Nasıl Yapılır?

 

Kızlık zarı tamiri nasıl yapılır ? Bir kadın cinsel ilişki yaşamış, fakat kanama oluşmadığı için kızlık zarının durumunu öğrenmesi mümkündür. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı basit bir jinekolojik muayene ile anlaşılabilmektedir. Toplumun bazı kesimlerinde kız çocuklarına küçük yaştan itibaren “bir kadın evlenene kadar bekaretini korumakla yükümlüdür” olgusu dayatılır. Bekaret, cinsel ilişkiye girilip girilmediğinin bir göstergesi sayıldığı için kadınlar bu konuda baskı görür ve zaman zaman kötü sonuçlara dahi neden olur. Bu sebepten ötürü toplum baskısıyla karşı karşıya gelmek istemeyen kişiler bekaret tedavisi yöntemine başvurmaktadır.

 

Kızlık zarının dikilmesi işlemi iki farklı yöntemle gerçekleştirilebilir.

Geçici Kızlık Zarı:

Evlilik zamanı belli olan kadınların, evlilik tarihinin birkaç gün öncesinde yapılması gereken bir işlemdir. 20-30 dakika süren bu işlemde kızlık zarı bölgesine geçici bir dikiş konulmaktadır. Böylece cinsel ilişki esnasında bu dikiş yok olarak kanamaya sebebiyet verecektir.

 

Kalıcı Kızlık Zarı (Flep Yöntemi):

Eski zarın bulduğu bölgede yapay bir kızlık zarının oluşturulmasıdır. Yapay zar, normal zar yapısının kopyasıdır. Ne zaman yırtılması gerektiğinin bir önemi olmadığı için evlilik tarihinin belli olmasına gerek yoktur. Tekrar ilişkiye girene kadar bütünlüğünü koruyabilmektedir. Geçici zar tedavisine oranla daha zor bir işlem olduğu için, kişinin operasyon sonrasında da dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Genital bölgeye herhangi bir baskı uygulanmamalı, tuvalet esnasında zorlanılmamalı ve onarılan bölge enfeksiyonlardan korunmalıdır.

 

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte cerrahi işlemlerin sayısı ve niteliği artmaktadır; bekaret tedavisi de bunlardan biridir. Kişi kendi ihtiyacına ve tercihine göre operasyon türünü seçmelidir.

Hızlı İletişim ve Randevu
  
  Neden Sizi Tercih Etmeliyim?
  Hangi Alanlarda Hizmet Veriyoruz?
  Vajinismus tedavisi, Kızlık zarı dikimi, Vajina estetği, genital siğil tedavisi ve aklınıza gelebilecek diğer tüm jinekolojik sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.
  • Vajinismus Tedavisi
  • Vajinismus günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan bir hastalıktır. Daha önceleri çoğu hekimler klasik tedavi biçimleri olan psikolojik, ilaç destekli tedavi metotlarını uyguluyor idi. Kliniğimizde ise tamtersi şekilde, önce hastamızı dinliyor, ona özel bir tedavi planı çıkarıyor, klasik parmak egzersizi gibi, etkisi olmayan tedavilerden uzak durarak, tamamen kişiye özel tedavi planı ile, sizi bambaşka bir hayata bazen saatler içinde, bazen 1 günde bazende 3 günde tedavinizi kesin olarak tamamlayıp, sizi evinize mutlu şekilde yolcu ediyoruz.

  • Genital Bölge Estetiği (Genital Gençleştirme)
  • Bir çok hasta genital bölge estetiğinde basit isteklerle kliniklere başvurmaktadır. Başvuru yapan hastalarımızın, aslında gördükleri problemleri gidermekle kalmıyor, aynı zamanda genital bölge estetiğine giren tüm konularda tam destek sağlıyoruz. Yaptığımız ameliyatlar, tedaviler ve kozmetik tüm işlemlerde hastanın alabileceğini en iyi sonucu sunuyoruz.

  • Kızlık Zarı Dikimi
  • Kızlık zarı dikiminde her hastanın kafasında 3 soru vardır. Bunlardan birisi kanayacak mı? Biz evet kanayacak diyoruz ve uygulamalarımızı ona göre yapıyoruz. İkinci olarak ise, hijyenik olacak mı? hastalık vs kaparmıyım, ağrı acı olur mu? Hepsine de hayır diyoruz. Tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğimiz gibi, en kaliteli malzemeleri kullanıp, anestezi yardımıyla, hiç bir ağrı acı hissetmeden, dakikalar içinde eve gidebilirsiniz. Üçüncü ve en önemlisi ise, gizli olacak mı sorusudur. Merak etmeyin bilgileriniz asla ve asla 3. bir kişiyle paylaşılmaz

  • Jinekolojik Hastalıklar
  • HPV, Genital Siğil, Rahim Ağzı yaraları, ultrason tüp bebek ve daha bir çok hastalıkların ve uygulamaların hastalarımızın kısa sürede en iyi şekilde tedavi olması için, ekibimizle her zaman yanınızdayız.